Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Plac nad prosutim mlekom: Ispovest Bosanke koja se udala u Siriji za mudzahedina  (Pročitano 7244 puta)
20. Nov 2018, 14:59:12
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
"SLIKE MRTVE DECE STALNO SU MI PRED OČIMA" Iz Bosne je otišla u pakao Sirije, udala se za džihadistu i TRUDNA USPELA DA POBEGNE
20.11.2018. 14:27

U proteklim godinama desetine muškaraca - državljana Bosne i Hercegovine i zemalja iz regiona priključili su se terorističkim organizacijama i ratovali u Siriji i Iraku. Sa njima ili za njima odlazile su i njihove supruge, buduće supruge, čitave porodice. Neke su ostale udovice. Retke su se iz Sirije vratile u Bosnu i Hercegovinu.

N1 prenosi ispovest žene, povratnice iz Sirije, supruge borca Al-Nusra Fronta, koji se smatra ogrankom terorističke organizacije Al-Kaida.

Sagovornica te televizije državljanka je Bosne i Hercegovine. Jedna je od retkih žena koja je pobegla iz ratnog sirijskog vihora. Otišla je u tajnosti. Prema vlastitoj tvrdnji – bez prisile.

Islam je prihvatila nekoliko godina pre odlaska u Siriju. Tamo je boravila godinu dana. Iz Turske u Siriju stiže ilegalno. Posrednici su za to platili 2.000 evra. Po dolasku stupa u šerijatski brak sa državljaninom jedne od zemalja regiona, borcem Al-Nusra Fronta, ogranka terorističke organizacije Al-Kaida. Ona je prva žena koja je pred kamerom odlučila da svedoči o onome što je doživela.

- Ratna situacija i ratno stanje - počinje svoju ispovest opisijući život u mestu u kome je živela: "Što se tiče svakodnevnog života malo je drugačije od rata koji smo proživeli ovde u Bosni. Hrane ima, vode ima, ako imate novac sve možete kupiti. Nije vam ništa nedostižno. U svemu tome najgore je bilo granatiranje. To je nešto što se definitivno ne može porediti ni sa čim drugim. To je najgora slika Sirije."

Slike mrtve dece stalno su mi pred očima


Kako je ispričala, njen najveći strah bio je da će da padne granata i da će ostati zatrpana negde pod ruševinama, pošto je viđala takve ljude.

- Ili da ću ostati živa i gušiti se - tako da me niko neće naći - ili da ću ostati bez ruke i noge. Nisam se plašila smrti, koliko sam se plašila tog stanja - ispričala je ova žena.

Kaže da je viđala mrtve i ranjene pod ruševinama i da joj se stalno vraćaju te slike.

- Pogotovo mi se vraćaju slike dece i često sam na ulici mogla da vidim dete bez noge i ruke, malo dete. Svašta bi mi prošlo kroz glavu. Razmišljala bih kakava će njegova budućnost biti i šta je sve moglo biti sa tim detetom samo da nije takva situacija - kaže.

Trudna kreće u bekstvo

Neposredno po dolasku u Siriju, pod traumama, sagovornica N1 počinje da razmišlja o begu. U novembru 2017. uspeva da pobegbne. Ilegalnim putevima, za 600 dolara.

Trudna preskače zid od oko pet metara da bi se domogla Turske. Tada je uhapšena i optužena za terorizam.

Nakon tri meseca provedena u teškim zatvoriskim uslovima, za koje kaže da su joj najgora u životu, jer se tamo, u nehumanim uslovima i porodila, a potom joj se tek rođena beba i razbolela, turski sud je oslobađa optužbi za pripadnost terorističkoj organizaciji.

Svo to vreme, kako je ispričala (u dužoj verziji obajvljenoj na televiziji) jedva je uspevala da stupi u kontakt sa advokatom i porodicom u BiH, zatvorski čuvari su je, kao i ostale žene iz ćelije od kojih su neke tu bile smeštene zajedno sa malom decom, konstantno omalovažavali i vređali. Optužnica joj je bila napisana na turskom, reč jendu nije razumela, tek je uz pomoć zatvorskog psihijatra koji je jedini zano engleski, uspela da sazna strašnu istinu - da je optužena za terorizam.

Došli, obećali pomoć i više se nikada nisu vratili

Jedva od stvari koja ju je veoma pogodila to je da su dolazili službenici BiH konzulata u Turskoj, obećali joj pomoć, čak su se, kako je ispričala, raspitivali i o tome koju veličinu cipela nosi kako bi joj dostavili i obuću i odeću, s obzirom na to da ništa nije imala kod sebe, ali da se posle više nikada nisu pojavili.

Kako kaže, "ko će ti pomoći, ako ne neko tvoj", međutim, to se nije desilo.

Nakon presude, sa detetom rođenim u teškim zatvorskim uslovima, za koje je jedva uspela da bobije potrebne papire kako bi mogla da napusti Tursku, ova žena se konačno vraća u Bosnu i Hercegovinu. Ima istu želju za sve druge žene sličnih sudbina.

"Te žene država je zaboravila"

- Ja lično imam kontakt sa dve žene koje su ostale na teritoriji tzv. Islamske države. One se odavno žele vratiti. Pokušavaju, ali nemaju načina i nemaju novca za to. Traže pomoć na sve strane. Samo što ja imam osećaj da su te žene zaboravljene od strane ove države, kao da ne postoje, kao da su izbrisane samim tim što su otišle tamo. Međutim, to su žene majke, žene koje imaju tamo decu i koje su ostavile svoju decu ovde, koje pate za tom decom i koje se nadaju povratku - priča.

Na pitanje da li je čula i žene koje su u kampovima, onda odgovara da jeste i da može samo da pretpostavi kako im je tamo.

"Znam da te žene često požele da nisu žive"

- Ono što sam ja videla i kako je meni bilo je ništa naspram onog kako one žive tamo, ako se to može nazvati životom. I kako njihova deca odrastaju i čime se hrane. To niko ne zaslužuje, pogotovo ne te žene koje imaju svoju državu koja je uređena i ima prostora za sve, pa mislim da bi se moglo pozabavi tim životima jer su to ipak naše građanke i zaslužuju da se vrate svojoj kući. Kakve god bile, otišle jesu. I ja sam otišla, pružila mi se prilika da se vratim, ja se samo nadam da će se i njima pružiti prilika da dođu svojim kućama i da žive normalnim životom. I znam, po sebi znam, te žene kad bi došle ovde, da bi to bila njihova zadnja šansa za taj neki normalan život. Znam njihova stanja tamo, znam njihovu svakodnevicu, znam da često požele da nisu žive uopšte. Takav im je život trenutno. Tako da, ja se samo nadam da će se nešto raditi po tom pitanju. Ako ništa, postoje načini da se barem pokuša - ispričala je u svojoj ispovesti žena koja se vratila iz pakla Sirije.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
па који је ку... терао да иде тамо  Smile сад још треба да је сажаљевам  Smiley 1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
Ko je jebe, i nju i ostale zene koje bi da se jebu sa muslimanima i da uzivaju sve blagodeti Islama, poput ove glupace.  Samo neka idu, i nek im dronovi jebu kevu.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja bih je samo vratila.. novoj kuci...

S druge strane, ne znam kakvu pomoc ona ocekuje, s obzirom da je zena koja je otisla u zemlju i pridruzila se teroristickoj skupini koja ima u planu napade i na njenu zemlju. Sta je to nego saucesnistvo?
A i ove sto su za pimpekom otisle u vukojebine i ostavile decu babama i dedama... nemam reci... Dno dna...

Ja stvarno ne znam sta su one mislile... em idu u kvazi-islamsku zemlju, em u zemlju u kojoj su sami neizivljeni seksualni predatori, em u zemlju koja je godinama u ratu... Mislim... koji je to skuvani mozak... nemam pojma... I jos se Bosni seta pod satorom... jbt...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
да је први случај,па да човек и каже,овако је треба ћоркирати па нек се чеше и где је не сврби
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米


Ja stvarno ne znam sta su one mislile... em idu u kvazi-islamsku zemlju
Не знам какву ти представу имаш о исламу, али очигледно је да не знаш ништа као и већина људи овде и посебно на западу, али ИД није никаква квази-исламска држава, него држава која се највише приближила исламу и како таква може се рећи да је то најчистија исламска држава, бар оно што је остало од ње сада.

Квази државе су мање више све остале исламске државе, а да не спомињемо тек муслимански део фБиХ који је разапет између пепси ислама и кока-кола ислама и којима Срби и Хрвати одређују унутрашњу и спољну политику.




IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Znaci, kvazi-islamska.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
mob
Samsung Galaxy S2
Ja bih je samo vratila.. novoj kuci...

Sa detetom zasto ? Od tog deteta moze da bude nesto, naravno ako se spreci ispiranje mozga religijom.

S druge strane, ne znam kakvu pomoc ona ocekuje, s obzirom da je zena koja je otisla u zemlju i pridruzila se teroristickoj skupini koja ima u planu napade i na njenu zemlju. Sta je to nego saucesnistvo?
A i ove sto su za pimpekom otisle u vukojebine i ostavile decu babama i dedama... nemam reci... Dno dna...

Ja stvarno ne znam sta su one mislile... em idu u kvazi-islamsku zemlju, em u zemlju u kojoj su sami neizivljeni seksualni predatori, em u zemlju koja je godinama u ratu... Mislim... koji je to skuvani mozak... nemam pojma... I jos se Bosni seta pod satorom... jbt...

Jednostavno, to je mozak ispran verskim glupostima. Takva osoba, slicno narkomanu ima iskrivljen pogled na svet i svoju okolinu.
Dokazano je da se takav mozak nalazi u nekoj vrsti opijenosti. Tu nema racionalnog razmisljanja, nema kritickog razmisljanja nema nicega.

Postoji naucni dokaz za to, napravljeni su MRI snimci mozga tih ljudi.

« Poslednja izmena: 21. Nov 2018, 12:53:06 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Sa detetom zasto ? Od tog deteta moze da bude nesto, naravno ako se spreci ispiranje mozga religijom.

Punoletna osoba koja je svesno donela svoju odluku da se pridruzi teroristickoj organizaciji. Dete je drzavljanin Sirije, takodje. Otac ce doci za njim, a sto je neko prokomentarisao.. to je i poenta...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
mob
Samsung Galaxy S2
...  svesno donela svoju odluku ...

Taj deo je problematican. Nije svesno. Pogledaj istrazivanja. Kada se mole, krste ili klanjaju, mozak luci endorfin i slicno. Tada su "high".

Zato se osecaju da su "blizu" bogu ili pocnu da se tresu na onim skupovima.

Naravno vremenom su potrebne, kao i svakome dzankiju, sve jace doze.

Zato vernici cesto u starijim godinama cine naizgled losa dela, ostavljaju novac i imovinu crkvama, napiustaju ili se odricu dece i unuka i slicno.

Jednostavno... dzanki.

Evo ti dzankija i njihovog dilera:



pogledaj ih. wzzwzwzwzwzwzwzwzwzwzzwzwzw

Samo sto ovde diler nije gheto boy sa crnim cvikama i zlatnim kajlama...
« Poslednja izmena: 21. Nov 2018, 13:12:31 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.