Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 21:54:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pitanje za stručnjake ili ne?  (Pročitano 9212 puta)
26. Feb 2015, 20:53:46
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
Browser
Chrome 40.0.2214.115
Evo da probam što kraće a jasnije da otkucam... Smiley
Vodim borbu sa sobom po pitanju izbora posla koji bi mi odgovarao. Jedan od mojih problema je što sam uvek bio lenj da poradim na nekoj oblasti za koju mora malo više da se zagreje stolica. Na primer, krenem da proučavam jednu oblast, pređem neki deo i kada postane malo zahtevnije ili komplikovanije ja se polako oladim od toga. Tako mi se dešavalo u nekoliko oblasti i sve je to ostalo na površnosti. U drugu ruku, kada radim neke bezveze poslove, to jako brzo dosadi.
Danas sam dočekao da imam 30 godina i da sam tek sada, posle desetak promenjenih solidnih i loših poslova, shvatio da ako želim nešto da napravim u životu, moram se usredsrediti na jednu oblast i da se trudim da budem što bolji u tome. 
Što se tiče posla, nisam lenj. Ako se uklopim u neku priču i kada uđem u suštinu posla, mogu da budem posvećen do krajnjih granica. Čak sam jednom doživeo "Burnout" sindrom zato što nisam na vreme "povukao ručnu". Svoje zdravlje sam stavio na kocku zbog posla, što, naravno, neću više ni za kakve pare. Smiley

Problem koji me muči... Godinama unazad kao da tražim deliće koji nedostaju za moju slagalicu. Uvek sam nešto mozgao, onako usput čitao knjige, članke o uspesima i psihologiji. Umem da sagledam stvari malo dalje od nosa u odnosu na neke ljude iz mog okruženja, da vidim "širu sliku". U zadnje vreme imam osećaj da sam na korak od rešenja ali nešto mi fali. Možda neka informacija. Možda je to nešto prosto ali to mi fali da složim sve deliće. Smiley

Zašto razmišljam o tim stvarima, ne znam. Znam da po prirodi uvek želim realno da gledam na stvari. Trudim se da ne dozvolim da osećanja upravljaju mojim potezima, nego razum, ako to tako ima smisla.
Jednostavno, želim da budem 100% siguran u to čime ću da se bavim. Jako umem da budem pedantan i precizan i ako promašim stranu, k vragu onda... Smiley

Možda sam sada nabacao sve ovo ali nije problem da još nešto razjasnim ako treba. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 40.0.2214.109
Od razmisljanja nema selameta. Kreni ti da radis a kockice slazi usput.
Sa 30 bi trebalo da si vecinu kockica poslagao. Nista nije strasno ako nisi, ali cekanje da se zvezde razmeste bas kako tebi odgovara.. sve mi govori da ces sed i depresivan docekati taj momenat. Ako ga uopste docekas.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows 7
Browser
Chrome 40.0.2214.115
Od razmisljanja nema selameta. Kreni ti da radis a kockice slazi usput.
Sa 30 bi trebalo da si vecinu kockica poslagao. Nista nije strasno ako nisi, ali cekanje da se zvezde razmeste bas kako tebi odgovara.. sve mi govori da ces sed i depresivan docekati taj momenat. Ako ga uopste docekas.


Radim ja, ne bežim od posla. Prolazio sam od najlošijih pozicija do najboljih u firmama. Iskustva mi ne fali.
Ovo je period u kome hoću da donesem sigurnu odluku. Ne želim više da čekam. Oženio sam se, prave se planovi za sledeći korak i neću više da gubim vreme. Smiley Rešiću svoju dilemu, makar mi se mozak istopio. To mora u detalje da se razradi. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 134
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Od razmisljanja nema selameta. Kreni ti da radis a kockice slazi usput.
Sa 30 bi trebalo da si vecinu kockica poslagao. Nista nije strasno ako nisi, ali cekanje da se zvezde razmeste bas kako tebi odgovara.. sve mi govori da ces sed i depresivan docekati taj momenat. Ako ga uopste docekas.


Radim ja, ne bežim od posla. Prolazio sam od najlošijih pozicija do najboljih u firmama. Iskustva mi ne fali.
Ovo je period u kome hoću da donesem sigurnu odluku. Ne želim više da čekam. Oženio sam se, prave se planovi za sledeći korak i neću više da gubim vreme. Smiley Rešiću svoju dilemu, makar mi se mozak istopio. To mora u detalje da se razradi. Smiley

To se zove odgovornost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.2
Browser
Safari 600.3.18
mob
I-mate 30 Pro
Dovoljno je da covek dodje na ovaj forum...procita ove sto imaju problem...i jos bolje procita savete...i odmah prsne

od smeha...znaci deluje svaki put... Smile Smile Smile

Sad oni ne zna nista da radi...i gleda koji bi mu posao najvise odgovarao... Smile Smile Smile



Resenja treba da budu posledice analize...a ne tvojih zelja...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows 7
Browser
Chrome 40.0.2214.115
Mislim da sam skontao da mi je najveći problem nedostatak radnih navika, koje nisam razvio još za vreme školovanja i zato imam problem sa odustajanjem čim malo negde zapne. Uvek sam učio i završavao obaveze na frku. Ostane kratak rok da se poprave loše ocene i onda se, desetak dana pred kraj škole, polomim da sve ispravim. Tako sam radio od šestog razreda osnovne, do kraja srednje škole, a i višu sam tako završavao.

Šteta je što sam tako radio ali šta je tu je.

Uredio sam malo svoje obaveze u toku svakog dana. Redovno proučavam dve nove oblasti na koje ću da se fokusiram ubuduće. Na jednoj ću sigurno ostati. U drugu ulazim više probno pa ako bude išlo, super, ako ne, ostaje prva varijanta.

Čak se bolje osećam kada unapred isplaniram dane. Odmah ima nekog reda i smisla. E sada kakvi će biti rezultati, videće se... Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 21:54:01
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Pitanje njake stru

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.