Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:55:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: pitanje vremena i prostora  (Pročitano 9762 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
vreme je samo mera..to bi bilo kao da pitas da li postoji centimetar..naravno da postoji ali nema nikakvog smisla ako ne postoji neka duz koja bi se mogla meriti..
Zivot je uspostavio vreme, pre zivota, nije bilo nikog' da ga ima.
Vazduh i voda su postojali mnogo pre neceg sto dise i pije. Zemlja je bila plodna, mnogo pre dolaska prvog semena.
Kad bi mogla da shvatis zivot bez Straha u bilo kojoj formi, osecaj vremena bi polako potpuno nestao.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Accedo nemini. Non nova, sed nove.

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 601
mislim da je nemoguce ziveti bez neke forme straha...sto je u sustini dobro... a uostalom,vreme tada mozda ne bi postojalo za tebe ali bi jos uvek vazilo za sve ono oko tebe..sve se menja,a te promene se mere vremenom.uostalom,i sam kazes,nestao bi osecaj vremena

@ismar
hvala,ali nismo rod..  Smile
« Poslednja izmena: 22. Sep 2005, 16:27:29 od dreamy child »
IP sačuvana
social share
Neki su to rekli mnogo bolje...:

*And still I stand this very day,
With a burning wish to fly away...*

*Na tvome licu,praznuje veliko nista...*

i naravno....*Ne daj se Ines, ne daj se godinama!!!!*
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
mislim
reci mi, koliko istine ima, u onome sto mislimo, ili verujemo ? Ja znam, ili
ja osecam, je 100% istina. Ako je to stanje svesti, strah ne moze teoretski da proizvede
to sto nam daje osecaj straha, posto sve znamo, a strah, je verovanje.
Citat
da je nemoguce ziveti bez neke forme straha...sto je u sustini dobro... a uostalom,vreme tada mozda ne bi postojalo za tebe ali bi jos uvek vazilo za sve ono oko tebe..sve se menja,a te promene se mere vremenom.uostalom,i sam kazes,nestao bi osecaj vremena
Ne bih se slozio da je bilo koja forma straha, u bilo kom pogledu sustine dobra.
Ako mozes da osetis da je sve sto se desilo u tvojoj proslosti, moralo da se desi, sve ostalo je samo nagadjanje mogucnosti da bi ti sada bila ziva, jedina opcija koja ima buducnost.
Recimo, uzmi mene za primer, pre cetrnaest godina sam video u mislima, znacajne dogadjaje, ti dogadjaji su se desili upravo tako. Dan posle papine smrti, sam poceo da
prolazim kroz isti proces, ovog puta, ne samo na licnom nivou, globalnom takodje. Smile
Ne zahtevam da mi verujes, posto nemam absolutno koristi od onoga sto ce biti tvoje osecanje, bez obzira da li ti mozes to da razumes.
Ja jednostavno osecam ono sto je pisano da ce "odabrane" osecati, ovih dana.
Uopste nije bitno sto se pretvorilo u istinu, sve sto je receno u "svetom pismu", bitno je
da smo ti i ja danas zivi, uz ogromne sanse, da cemo biti zivi, kad se " Ono " desi.
Kad nam svima, koji smo zivi, u istom momentu na celoj planeti, postane jasno,
sta je pitanje ? za najbitniji odgovor covecanstvu - koji je broj 42
To je iz knjige/filma " Hitchhiker's guide to the Galaxy "  Smile Smile
A koincidencija je da cu ja, u  Cetrdesetdrugoj nedelji, ove godine, postati 42  Smile
Kada sam spomenuo " osecaj vremena ", govorio sam o tebi, ne meni.

pheel me ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Accedo nemini. Non nova, sed nove.

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 601
Ako je to stanje svesti, strah ne moze teoretski da proizvede
to sto nam daje osecaj straha, posto sve znamo, a strah, je verovanje.
..ne kontam bas sta hoces da kazes,al mislim da si otisao prilicno offtopic..
Zivot je uspostavio vreme, pre zivota, nije bilo nikog' da ga ima.
sa ovim se skroz slazem..
IP sačuvana
social share
Neki su to rekli mnogo bolje...:

*And still I stand this very day,
With a burning wish to fly away...*

*Na tvome licu,praznuje veliko nista...*

i naravno....*Ne daj se Ines, ne daj se godinama!!!!*
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
Ako je to stanje svesti, strah ne moze teoretski da proizvede
to sto nam daje osecaj straha, posto sve znamo, a strah, je verovanje.
..ne kontam bas sta hoces da kazes,al mislim da si otisao prilicno offtopic..
Zivot je uspostavio vreme, pre zivota, nije bilo nikog' da ga ima.
sa ovim se skroz slazem..
Tema je pitanje vremena i prostora. Vreme je iluzija, posto postoji samo u nasim mislima.
Promena je takodje - Iluzija, posto sve sto vidimo i sto smo videli, se vec desilo, posto nije drugacije moglo da se desi, jer se nebi desilo. To se zove Sudbina.
Uzgred budi receno  Smile Sudbina, je rec, koja sadrzi i uslovljava sve ostale reci, sve.
Vreme, Bog, zivot, smrt, istina, ljubav..... jesu Sudbina.  Smile
Ako sve sto znas je 100% istina, znaci da ti je mozak re-programiran da procesuje samo
istinu. U tom slucaju, imas viziju buducnosti, posto, buducnost je proslost koja se jos nije desila, a tebi je proslost 100% istina. Tesko je da ti tacno docaram taj osecaj, posto
jedini nacin da to osetis nije tvoj izbor. Ako imas viziju buducnosti, imas vecnost.

Evo ti, za promenu, nesto malo lakse od Istine,  Smile House je muzika koju slusam
18 godina. Ovaj set, je ubedljivo najbolji koji sam video i cuo, do sada u mom zivotu.
Klubski House, a klub je u Amsterdamu, a decko miksa bez Slusalica  Smile
Laidback Luke, neverovatna tehnika, neverovatan talenat.  Smile
Ako ti ne volis da igras uz ritam, ove lepe devojke na videu i neke od tvojih Jaranica
sigurno vole  Smile
http://www.dancetrippin.tv/video.cfm?mediatype=episodes&orderid=48
Dancetrippin episode 48: featuring Laidback Luke
samo klikni na link, i sacekaj da "baferuje"
much love

                       YU rope
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Accedo nemini. Non nova, sed nove.

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 601
Evo ti, za promenu, nesto malo lakse od Istine, Smile 
umesto Istine,uzmi pilulu,a?...  Smile hehehehe...  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Neki su to rekli mnogo bolje...:

*And still I stand this very day,
With a burning wish to fly away...*

*Na tvome licu,praznuje veliko nista...*

i naravno....*Ne daj se Ines, ne daj se godinama!!!!*
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


bastra od boga data!

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 529
Zamisljam vreme koje se uvija oko prostora kao spirala. Mnogo se stvari ponavlja beskonacno. I zivot ce se iznova i iznova radjati.
IP sačuvana
social share
Bastra od Boga data!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
Kako materija postoji, tako i vreme i postor postoje jer su neotudjivo svojstvo materije
Nemoguce je postojanje materije bez vremena i prostora, oni su jedinistvo. Na osnovu Ajnstajna, vreme i prostor jesu relativni, ali to ne znaci da oni ne postoje...

Vecim delom zivota, Ajnstajn jeste imao idealisticko glediste na vreme i prostor, a ne materijalisticko. Medjutim, pred sam kraj svog zivota Ajnstajn je napustio svoj idealisticki stav o vremenu i prostru...

Ponavljam se: Amicus Ajnstajn, sed magis amica veritas.


« Poslednja izmena: 26. Sep 2005, 07:35:15 od komunista »
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
Kako materija postoji, tako i vreme i postor postoje jer su neotudjivo svojstvo materije
Nemoguce je postojanje materije bez vremena i prostora, oni su jedinistvo. Na osnovu Ajnstajna, vreme i prostor jesu relativni, ali to ne znaci da oni ne postoje...
Ja nisam filozof ili naucnik kao Ajnstajn, moja igra se zove istina. Ti zemljace dokazi ono sto
caspri, i ti i ja smo sweet. Apsolutno nemam nameru da namecem nikom nista, jednostavno kazem ono sto osecam, pa ti vidi.
Ono sto mi je potrebno da znam je istina, ono sto ne mogu da znam, mi nije potrebno.
Materija naravno postoji, to je realnost, vreme nije materija. Covek je izmislio "vreme" da bi sa preciznoscu mogao da izmeri razmak izmedju rodjenja i smrti.
Ako izuzmemo da smo najinteligentnija vrsta na planeti, ravnopravan deo prirode i kojoj je
osnovni zakon zivot i smrt, opstanak. To sto mi imamo casovnike i kalendare u prirodi nema znacenje.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Vreme ne postoji.

Ono tece, odnosno kao sto mu ime kaze ono se vr(e)ti, pa zato ne (po)stoji.

Kalendari nisu uslov ritmike kosmosa, ali cinjenica jeste da Zemlja zauzima vrlo slican -- sa tacke gledista neceg tako prolaznog kao sto je jedan ljudski zivot moglo bi se reci: identican -- polozaj prema Suncu jednom godisnje, i to vazi za svaki dan u godini.

Dakle, to sto mi imamo kalendare nije bitno za prirodu, nego za nas jer tako merimo ciklicnost (vrtnju/vreme).

Prostor postoji. Ali to vazi za onaj pravi nepromenljivi  prostor kao sto je atom npr. kiseonika. Jezgro jednog takvog atoma sadrzi iste protone iz vremena neposredno posle velikog praska. Takav prostor -- mikrrokosmos -- postoji.

Medjutim, za makrokosomos ovaj mikoprokosmos je vreme (jer se vrti), dakle ne postoji nego tece.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:55:30
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.