Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 17. Apr 2024, 00:37:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: pitanje u vezi posla  (Pročitano 1013 puta)
10. Jul 2007, 20:35:05
Zvezda u usponu


trt mrt zivot ili smrt?

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Siemens cx40
skoro sam bio na razgovoru za posao, sve je OK s' tim sto firma od mene ocekuje da potpisem ugovor na dve godine, da bi otplatio ulaganje u moju obuku. Zanima me da li je neko imao slicno iskustvo, tj. da li sam ja u slucaju raskida tog ugovora (npr. moram u vojsku) u opasnosti da budem tuzen za odstetu, znajuci nase pravosudje i moc bogatih firmi, na sudu ne bih imao sanse. 
IP sačuvana
social share
Bug DJ's     trt mrt zivot ili smrt?     Bug DJ's
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Koliko je meni poznato firma samo od tebe trazi potpisivanje ugovora o cuvanju "unutrasnjih podataka firme" koja je ujedino i saglasnost da ne mozes kod konkurenata preci bez njihove dozvole u sledecih godinu,dve,tri,zavisi na koliko je ugovor potpisan (ima neka skracenica za to,al sam zaboravio kako se tacno zove)...
naravno ugovor se moze raskinuti sporazumnim dogovorom obe strane...a inace niko te ne moze tuziti za prekid radnog odnosa usled "vise sile" tj recimo vojske koju recimo ne mozes da izbegnes,jer oni moraju imati uvid u to da istu nisi odsluzio i da to mogu da uzmu kao potencijalni "rizik"...
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung 
Evo ti od mene "pravni odgovor". To što oni traže od tebe nije po zakonu, i ako potpišeš takav ugovor o radu sa takvim klauzulama tipa, bilo kakvog obavezivanja, nema zakonsku osnovu. Pa samim tim ako te tuže zbog toga što ne budeš ispoštovao taj ugovor u pogledu tih ugovorenih klauzula nemaju oni nikakve šanse da te dobiju pred nadležnim sudom. Nego da ti ja kažem da se ti maneš te firme, jer nijedna ozbiljna firma to ne radi. Oni sigurno kubure sa radnicima, jer isti kad vide koliko je sati odmah daju otkaz i traže bolje radno mesto. Tako da oni žele da te vežu tim ugovorom da ne možeš lako da se od njih otkačiš. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


trt mrt zivot ili smrt?

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Siemens cx40
hvala vam momci!  Smile
IP sačuvana
social share
Bug DJ's     trt mrt zivot ili smrt?     Bug DJ's
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
BlackBerry bold
a jel palo nekom na pamet da su mu ugovor ponudili kao alternativu stalnom radnom odnosu, i uz to verovatno koriste mogućnost da ako je radnik sa biroa ne plaćaju troškove doprinosa naredne dve godine?
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


trt mrt zivot ili smrt?

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Siemens cx40
ne, odmah pocinju sa uplacivanjem doprinosa
IP sačuvana
social share
Bug DJ's     trt mrt zivot ili smrt?     Bug DJ's
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.95
Postovani,imam pitanje u vezi novog posla.  Naime imam u planu da promenim firmu i vec sa stupio u kontakt sa novom.  Imam 21 godinu i eto 2 godine radnog iskustva.  Poslao sam CV direktoru te firme koja se bavi Elektronikom gde zelim da se zaposlim i on mi je zatrazio da donesem na uvid svedocanstva iz srednje skole i index sa Vise skole,jer su se i zainteresovali za mene i verovatno cu ici na razgovor.  Sada me zanima sta je to sto njega zanima osim ocena iz strucnih predmeta koje sam imao? Inace,ja se bavim Racunarstvom i Informatikom i u srednjoj elektrotehnickoj koju sam zavrsio sam imao dosta strucnih predmeta i uglavnom su mi se ocene vrtele oko dobrih i vrlo dobrih.  Da li to utice na verovatnocu dobijanja posla? Hvala Vam unapred.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 17. Apr 2024, 00:37:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.