Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 01. Maj 2024, 06:54:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pitanje o liturgiji  (Pročitano 6652 puta)
28. Jan 2015, 13:36:53
Zodijak
Pol
Poruke 3
Browser
Chrome 35.0.1916.153
Ovo je mozda glupo pitanje, ali godinama nisam bio u crkvi i nikada nisam bio na liturgiji (bar se ja ne secam) pa me zanima sta je sve potrebno da bih to uradio? Cuo sam da mora da se posti 7 dana ranije i da se ispovedi u toku tog posta jel to tacno? Ako jeste, kako se ispoveda- pretpostavljam da svestenik ne sedi 24 sata u onoj odaji - jel postoji odredjeno vreme dana kada se ispoveda? Da li se posti na ulju ili neki strozi post? Sta treba ja da radim na liturgiji i kako ona izgleda?
Pokusao sam da nadjem odgovore na netu ali nisam uspeo.  Molio bih bez saljivih odgovora.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 34.0
mob
Sony xperia
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.17
mob
Samsung S8 Plus
Ovo je mozda glupo pitanje, ali godinama nisam bio u crkvi i nikada nisam bio na liturgiji (bar se ja ne secam) pa me zanima sta je sve potrebno da bih to uradio? Cuo sam da mora da se posti 7 dana ranije i da se ispovedi u toku tog posta jel to tacno? Ako jeste, kako se ispoveda- pretpostavljam da svestenik ne sedi 24 sata u onoj odaji - jel postoji odredjeno vreme dana kada se ispoveda? Da li se posti na ulju ili neki strozi post? Sta treba ja da radim na liturgiji i kako ona izgleda?
Pokusao sam da nadjem odgovore na netu ali nisam uspeo.  Molio bih bez saljivih odgovora.

Ako hoces samo da ides na Liturgiju onda nema potrebe da se pripremas postom osim ako je post i ako hoces da se pricestis. Ako hoces samo da odes na Liturgiju nije potrebna neka posebna priprema. Dodjes u crkvu na vreme i slusas molitve koje se citaju i molis se za sebe, porodicu itd. Mozes i da kupis u crkvi knjizicu u kojoj imas tekst Liturgije i mozes da pratis(posto u vecini crkava sluze na srpskom) da bi ti bilo jasnije o cemu se radi. U vecini beogradskih crkava je liturgija svakog praznika i nedeljom u 9h ujutro a negde i subotom u pola 8. Ako hoces da postis i da se pricestis onda bi trebao i da se ispovedis a u tom slucaju mislim da je najbolje da odes u crkvu kojoj pripadas i da pitas kada svestenici ispovedaju. Obicno je to pola sata-sat pre pocetka Liturgije ali ipak mislim da je najbolje da pitas  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 01. Maj 2024, 06:54:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.061 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.