Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pitanje: Moze li se ovaj wireless ruter koristiti sa kablovskim internetom?  (Pročitano 5001 puta)
14. Nov 2011, 08:30:23
Svakodnevni prolaznik


All excess is rooted in emptiness.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 357
Zastava Northern BiH
Browser
Opera 11.52
mob
LG L9
Pozdrav svima,

imam jedno pitanje, mozda ce nekima zvucati smjesno.

Molio bih vas da pogledate specifikacije ovog wireless rutera, u pitanju je D-Link DSL-G624T:

http://www.dlink.co.uk/cs/Satellite?c=TechSupport_C&childpagename=DLinkEurope-GB%2FDLTechProduct&cid=1197319459522&p=1197318962293&packedargs=locale%3D1195806691854&pagename=DLinkEurope-GB%2FDLWrapper

pdf sa specifikacijama:
ftp://ftp.dlink.co.uk/product_datasheets/dsl-g624t_datasheet.pdf

Naime, ja koristim kablovski internet i imam jedan drugi D-Link ruter koji normalno koristim uz svoj kablovski modem. Ovaj sam greskom kupio i sad nisam siguran da li ga uopste mogu koristiti za kablovski net (treba mi na drugoj lokaciji).
Pise da je on ADSL ruter, sto ja nisam skontao na vrijeme  Smile. Ustvari, ja sam to vidio ali sam mislio da se kao neki moze koristiti i sa drugim konekcijama a da ima ugradjen ADSL modem kao dodatak.
Medjutim, on ima 4 LAN (RJ45) porta i jedan telefonski RJ11 port. Na dijagramima u uputstvu je samo prikazano spajanje sa racunarom preko tih LAN portova
(radi konfiguracije ili eventualno koriscenja interneta).

Da li on moze da radi kao klasican wireless ruter, tj. da ja na jedan od njegovih LAN portova dovedem konekciju iz kablovskog modema, a da on to dalje proslijedjuje u vazduh?

Pozdrav i hvala puno!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
LG Nexus 5
Najbolje ces saznati ako ga isprobas kad vec imas mogucnosti. Koliko ja znam wifi ti nece raditi ali ovo ne mora da znaci. Ja nisam nikako mogao da osposobim WiFi na jednom dsl ruteru, a imao sam cable-wifi-ruter sa ocajnim dometom, a antena mu je bila fiksna.

Inace, ovo u atacmentu je pravo uputstvo za taj model.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
dsl-g624t_qig_engl... (2119.66 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


All excess is rooted in emptiness.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 357
Zastava Northern BiH
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
mob
LG L9
Hvala!

Stvar je u tome sto ga ne mogu odmah isprobati, prodavac mi isporucio pogresan adapter pa nece ni da se upali.

Ulaz na ruteru je 12V 1.2A AC a izlaz na adapteru je 9V 1A AC i ruter uopste ne daje znake zivota.
A ja ne mogu naci drugi 12V adapter da ga prikopcam jer mu treba AC ulaz.

Sad moram cekati da mi posalje novi adapter iz Engleske pa da ga isprobam.
Hvala za uputstvo!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.120
Citat
Ovaj sam greskom kupio i sad nisam siguran da li ga uopste mogu koristiti za kablovski net (treba mi na drugoj lokaciji).
Mozes ga koristiti i za kablovski net, isto kao i broadband wireless router.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 73
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple Iphone 4
kao cable internet ga mozes koristiti, naravno da ne moze kao wifi ruter okno nisi ni video problem ovaj ruter je dsl a njemuje wan telefonski dzek

ako iz modema ubaci u lan port utp imace samo net preko ostalih lan portova a preko antene nece.


Pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


All excess is rooted in emptiness.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 357
Zastava Northern BiH
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
mob
LG L9
ako iz modema ubaci u lan port utp imace samo net preko ostalih lan portova a preko antene nece.

Da, toga se ja bojim, da nece biti moguce "proslijediti" taj internet sa LAN porta (kao ulazne tacke) na antenu (kao izlaznu tacku).


kao cable internet ga mozes koristiti, naravno da ne moze kao wifi ruter

Izvini ali nisam razumio sta si ovdje htio reci.

Hvala!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


All excess is rooted in emptiness.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 357
Zastava Northern BiH
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
mob
LG L9
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.120
Kao ruter nece raditi, ali mozes internet konekciju kablovskog modema proslediti putem wirelesa tog adsl rutera.
Odnosno radice na onoliko racunara koliko je provajder dozvolio ip adresa po korisniku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


All excess is rooted in emptiness.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 357
Zastava Northern BiH
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
mob
LG L9
Kao ruter nece raditi, ali mozes internet konekciju kablovskog modema proslediti putem wirelesa tog adsl rutera.
Odnosno radice na onoliko racunara koliko je provajder dozvolio ip adresa po korisniku.

Hm, nemam pojma oko tih detalja vezano za mog provajdera.  Smile

Moze jos jedno pitanje, da mi malo razjasnis kako to funkcionise?

Da li sam u pravu u ovome: modem dobija jednu ip adresu od provajdera koju ruter koristi a ruter zatim dodijeljuje ip adrese svim racunarima koji se na njega konektuju preko dhcp-a?

Ako je tako, da li si onda htio da kazes da ce on samo proslijedjivati konekciju sa tom jednom ip adresom koju on, tj. modem dobija od provajdera?


P.S. Svakako cu to pokusati pa vidjeti sta ce biti. Pitam cisto zbog sebe, ako te ne mrzi da odgovoris.

Pozdrav i hvala!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
HTC Sensation
Ti od provajdera dobijas jednu IP adresu - javnu IP adresu. Sa tom adresom te vidi svet Smiley
A posle tebi ruter dodeljuje po LAN-u privatne adrese.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.185 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.