Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pitanje - Memorija - Samsung Galaxy S7 Edge  (Pročitano 5867 puta)
24. Jul 2016, 15:38:05
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 228
Browser
Chrome 52.0.2743.82
Pozdrav svima , Kupio sam nedavno telefon pa mi ovo nije bas jasno ...ukoliko neko moze da mi objasni o cemu se tu radi i zasto je to tako...

Zapravo kad udjem pise da je popunjen prostor 4.69 GB (slika 1) , pa kad udjem tu pise da je u aplikacijama potroseno 4.66 (slika 2 ) , a kad udjem u te aplikacije slika br 3  , kao sto vidite ukupno nema ni 2GB , ( dole kad scrollujem sve je po 10 kb ) , moje pitanje je gde su jos tih "od prilike 2.5 GB" Nestalo ili je nevidljivo?
Koristio sam clean Master i tel je cist po tom pitanju..

hvala unapred...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.png
(297.48 KB, 1440x2560)
2.png
(160.98 KB, 1440x2560)
3.png
(245.52 KB, 1440x2560)
« Poslednja izmena: 24. Jul 2016, 15:39:34 od animalplanet »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.103
A gde ti vidis tih 2GB ne razumem?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 228
OS
Windows
Browser
Chrome 52.0.2743.82
A gde ti vidis tih 2GB ne razumem?

pa kad saberem sve stavke sa trece slike izadje ukupno na 2 , 2.5gb od prilike , kao da racunica nije dobra sto se tice telefona , prijavljuje da  ima zauzeto mnogo vise nego sto mi prikaze kad udjem i saberem sve stavke...

Evo jos jedno kratko pitanje , da li je dovoljno 1.6 GB ram memorije da bi ovaj uredjaj funkcionisao kako treba?
( Imam jednu igricu koju nemogu da prebacim na SD inace bi imao vise RAMA verovatno )
Cudi me to sa memorijom , ipak je ovo jedan od najskupljih uredjaja .. Smile
« Poslednja izmena: 24. Jul 2016, 17:13:38 od animalplanet »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Rasut na komade

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1468
Zastava
OS
Linux Fedora
Browser
Chrome 52.0.2743.82
mob
Alcatel OT Telenor Smart
Чекај чекај бураз збунио си се мало.  Сад ћемо неке недоумице да отклонимо:
Нема везе то пребацивање из телефона на СД картицу са РАМ меморијом.
То су две одвојене меморије, Унутрашња меморија телефона и СД картице су ти тзв. Хард односно чврсте меморије (хард дискови). РАМ меморија ( Random Acces Memory) служи за друге ствари. У Хард меморији се уписују подаци трајно, све док их ти не сам не избришеш. РАМ меморија служи за уписивање података док уређај ради, односно, када упалиш уређај и укључиш неку апликацију, она остаје записана у РАМ меморији, после тога када се лакше и брже приступа тој апликацији и тим процесима. Када угасиш уређај све из РАМ меморије се брише. Исто то можеш и преко неке апликације да урадиш, да очистиш РАМ меморију.

Прве две слике показују колико ти је заузета Хард меморија, трећа слика ти показује колико апликације троше хард и РАМ меморије заједно.

IP sačuvana
social share
Bibo, ergo non desinimus
И покварен сат два пута дневно покаже тачно времe
Нема горег муслимана од потурченог Србина

Кажеш зло не постоји? Итекако постоји, и рођено је између 20. јануара и 20. фебруара.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 228
OS
Windows
Browser
Chrome 52.0.2743.82
Чекај чекај бураз збунио си се мало.  Сад ћемо неке недоумице да отклонимо:
Нема везе то пребацивање из телефона на СД картицу са РАМ меморијом.
То су две одвојене меморије, Унутрашња меморија телефона и СД картице су ти тзв. Хард односно чврсте меморије (хард дискови). РАМ меморија ( Random Acces Memory) служи за друге ствари. У Хард меморији се уписују подаци трајно, све док их ти не сам не избришеш. РАМ меморија служи за уписивање података док уређај ради, односно, када упалиш уређај и укључиш неку апликацију, она остаје записана у РАМ меморији, после тога када се лакше и брже приступа тој апликацији и тим процесима. Када угасиш уређај све из РАМ меморије се брише. Исто то можеш и преко неке апликације да урадиш, да очистиш РАМ меморију.

Прве две слике показују колико ти је заузета Хард меморија, трећа слика ти показује колико апликације троше хард и РАМ меморије заједно.



ok hvala na odgovoru druze , Jbg ne razumem se bas mnogo u to , mada primecujem da bilo sta kad instaliram u tel tako mi zauzima i jedan manji deo RAM-A iako to nesto sto sam instalirao nije pokrenuto trenutno niti u pozadini , Cudno..pa sam sa Fabrickih 4 GB RAMA stigao do 1.6 GB RAMA ( trenutno  ) A tek sam uzeo tel pre neki dan , sta ce tek biti za par meseci... ( 1 igrica instalirana)  , Mozda ovo sve zvuci smesno vama sto se razumete u to ali ja nisam zadovoljan memorijom uopste... Hvala I pozdrav   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Rasut na komade

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1468
Zastava
OS
Linux Fedora
Browser
Chrome 52.0.2743.82
mob
Alcatel OT Telenor Smart
Нема на чему. Па што не би био задовољан меморијом? Исто ко да кажеш "Нисам задовољан својим ранцем, не може кућа да стане у њега" Smiley
IP sačuvana
social share
Bibo, ergo non desinimus
И покварен сат два пута дневно покаже тачно времe
Нема горег муслимана од потурченог Србина

Кажеш зло не постоји? Итекако постоји, и рођено је између 20. јануара и 20. фебруара.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.103
Nista cudno, tih 4 gb je u sustini 3.5 koliko je tebi dostupno, sam android+touchwiz zauzimaju oko 1.5 gb, i oko 400 mb kesiranih aplikacija imas.
« Poslednja izmena: 25. Jul 2016, 00:10:04 od telep »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.171 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.