Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pitanje: Kako je nastalo covjecanstvo...  (Pročitano 20716 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 255
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
@Desper
Izvini, rekao si ne mora.
"Zar samoreprodukcija nije condicio sine qua non zivota ?"
Pojma nemam sta to znaci. Htedoh reci da samoreprodukcija sama po sebi ne govori u prilog teoriji evolucije.
IP sačuvana
social share
Sta je brze ili zec?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
samoreprodukcija sama po sebi ne govori u prilog teoriji evolucije.
Vidi ako je nesto dobilo sposobnost da se samoreprodukuje znaci da je evoluiralo .
Koliko se secam casova biologije , prica o nastanku zivota glasi da su se formirala sve komplikovanija i komplikovanija organska jedinjenja dok neka nisu dobila sposobnost da se samoreprodukuju . Koliko znam odavno se ne sumnja u evoluciju kao pojavu , koja je posledica prirodne selekcije . Medjutim , ono u sta se sumnja je mogucnost da zivot nastane ni iz cega jer je to po formalnoj logici nemoguce - ex nihilo nihil fit ( iz nicega nista ) . Oni objasnjenjem da su organska jedinjenja pocela da se samoreprodukuju u stvari objasnjavaju , kako je nastao zivot jer je mogucnost samoreprodukcije ono sto razlikuje zivo od nezivog i samim tim  condicio sine qua non (uslov bez koga nema postojanja) zive vrste . Dalji put od amebe do coveka je samo stvar milijardi godina .
« Poslednja izmena: 07. Jan 2006, 01:18:48 od Desper »
IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 255
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Znam da se ne sumnja u evoluciju kao pojavu, u prilog tome govore i oni virusi koje sam napomenuo. To je evolucija na delu tu pred nasim ocima. Ali ono sto je problem jeste, izmedju ostalog, da arheoloska otkrica nikako da upotpune teoriju evolucije na pravi nacin. Postoje stvari na koje teorija prirodne selekcije prosto nema odgovor (napomenute su neke u ranijim postovima).
Zasto je zirafi izrastao onoliki vrat, zasto imamo dva oka, otkud onoliko vrsta najrazlicitijih riba... Ne priznajem za odgovore: Pa sve je to trebalo, ili drugacija ne bi opstala. To nije dovoljno.
Da se razumemo. Ne govorim ja da Darvinova teorija nije ispravna, ali nije dovoljno ni potvrdjena. Nije sasvim zadovoljavajuca, ali je vodeca u nedostatku bolje.
Kazu evolucija je skokovita. To mi zapravo pomaze da poverujem u istinitost Darvinove teorije. Sta znam, desi se s' vremena na vreme da se medju predstavnicima neke vrste rodi jedinka sa nekim kvalitetom koji vecina drugih nema. Pa se taj kvalitet prenese na potomstvo itd. U buducnosti ce one imati vise sanse za prezivljavanje. Ali ipak mi nesto ne stima. Postoje stvari koje teorija nikako da objasni. Teorija ili je pogresna, ili se mora popraviti.
Sa druge strane nista ne ukazuje na pogresnost teorije da su nas stvorili vanzemaljci. Istina, vrlo malo toga govori i u prilog tome.

To koja je iskra upalila zivot uopste, i kako, verovatno nikada necemo znati!
« Poslednja izmena: 07. Jan 2006, 11:44:33 od Pedjanbg »
IP sačuvana
social share
Sta je brze ili zec?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.0
mob
Nokia 
Ja mislim da je ljudski rod nastao pod uticajem neke vanzemaljske civiizacije.Oni su lepo dosli  i genetski izmenili neke od majmuna.
IP sačuvana
social share
Edit by shone83: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
mislis na osnovu cega?Daj neki razlog da bi prethodni post imao smisao...
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


... I see You on The Dark Side of The Moon...

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 819
Zastava Valjevo
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6230i
Cudni su putevi gospodnji/evolucije...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


8 times champion of the world

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2403
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
uh , ovdje su stvarno sve sami filozofi , blago majci
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


... I see You on The Dark Side of The Moon...

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 819
Zastava Valjevo
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6230i
CIjoj?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.