Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:46:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pitanja upucena krscanima!  (Pročitano 5965 puta)
09. Apr 2006, 21:43:45
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 131
Zastava Mostar, Islamska drzava BiH
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N90
Na krscansku tvrdnju da je Mesije ubijen da bi se iskupio od nasljednog grijeha, Tevrat (Tora) odgovara sljedecim rijecima upucenim Kajinu, Abelovom ubici:
„Zasto si ljut? Zasto ti je lice namrgodjeno? Jer, ako pravo radis, vedrinom odsijavas. A ne radis li
pravo, grijeh ti je kao zvijer na pragu sto na te vreba.” (Postanak, 4,6-7)

U nekim drugim predskazanjima stoji zapisano:
„Ja ne kaznjavam dijete zbog ocevih grijeha, niti roditelje zbog djecijih. Cistima pripada njihova
cistoca, a grijesnicima njihovi grijesi.” (el-Ed‘wibetu-l-Fahiretu str . 302)
Krscanima se upucuje slijedece pitanje: „Ko je ljude i zivotinje hranio u danima Mesijinog raspeca i
njegovog boravka u grobu (3 dana)?” Da li je sa njegovim ubistvom ubijena i Rijec i pokopana sa
njegovim pokopom, ili ga je iznevjerila i pobjegla od njega kao i ucenici? Ako je sa njim pokopana,
onda ju je jos neko ko je veliki, posjedovao, a ako ga je izdala i napustila, kako je to bilo moguce kad
su se bili srodili u jednom? ( el-Ed‘wibetu-l-Fahiretu, str . 303) Krscanima se postavlja jos jedno pitanje
za razmisljanje. Mesijina smrt na ovakav nacin bila bi ili mudrost ili glupost. Ako kazu da je bila
mudrost, onda za to duguju zahvalnost Jevrejima koji su im pomogli da se ispuni mudrost. Ako, pak
kazu da je to glupost, onda su glupost pripisali Bogu, a to je nevjerstvo. ( el-Ed‘wibetu-l-Fahiretu, str.
303)
Jos jedno pitanje onima koji kazu da je Isus umro pa ponovo ozivio. Mi ih pitamo. - A ko ga je ozvio?
Ako kazu da je ziv, to su duzni dokazati, a ako kazu da je mrtav, tvrde nesto apsurdno, jer onaj koji
daje zivot ne moze biti mrtav. Ako kazu da ga je ozivio neko drugi, tj. onaj ko mu je dao smrt, onda
iskljucuju njegovu bozansku moc, a on je po njima posjeduje. ( el-Ed‘wibetu-l-Fahiretu str. 303)
IP sačuvana
social share
“Oni zele da ustima svojim utrnu Allahovo svjetlo, a Allah zeli vidljivim uciniti svjetlo Svoje, makar ne bilo po volji nevjernicima”. /At-Tawba; 32/
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ah,

evo te opet Smile

prosto sam se pitala gdje si Smile

mozda je bolje to blazeno neznanje o tvojim putevima,namjerama...
prosto,ne vjerujem da ce iko i pokusati sa tobom uci u bilo kakav razgovor....
kod mene si izazvao samo jedan efekat...blago ignorisanje....
gledanje na tebe samo kao pojavu...produkt,sta li vec,obesmislenog bitisanja na ovim,ponekad,nesretnim prostorima...
jer,ti ovdje nisi da bi dobio odgovore i razgovarao....
o ne,tvoje su namjere druge vrste...
dovodis sebe u situaciju da tvoje postove vise niko i ne cita....
ja sigurno necu....
toliko.
toliko i konacno.

Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Neka covek pita. Mozda on misli da nam je sada zavukao pa da necemo imati odgvore na tako lukava pitanja, pa ce se on nama smejati kako je hriscanstvo neistinito, a islam isitnit. A mozda mu je stvarno nejasno, pa zeli da zna. U svakom slucaju ovako je bolje nego oni silni copy/paste postovi. Da vidimo:

Citat
„Na krscansku tvrdnju da je Mesije ubijen da bi se iskupio od nasljednog grijeha, Tevrat (Tora) odgovara sljedecim rijecima upucenim Kajinu, Abelovom ubici:
„Zasto si ljut? Zasto ti je lice namrgodjeno? Jer, ako pravo radis, vedrinom odsijavas. A ne radis li
pravo, grijeh ti je kao zvijer na pragu sto na te vreba.” (Postanak, 4,6-7)

Prvo da te napomenem. Hristos nije prineo zrtvu samo zbog iskupljenja greha, nego Njegov cin predstavlja najveci moguci cin koji jedna prijatelj moze da ucini porema svoem bilznjem, a to je poloziti zivot za svoga bliznjega, onoga koga voli. (Jn 15,13). Drugo da te napomenem. Kainu se neobraca Allah, nego Hristos, Bog Sin, drugo lice Svete Troijce, ovaploceni Sin Boiziji, Mesija Pomazanik.

Ovaj citat bas nema niakve veze sa iskupljenjem. Naime ovaj citat pokazuje divnu ocinsku ljubav Boga prema ljudima. Kain je mrzovoljno prineo svoju zrtvu, formalno bez ucesca srca. I za razliku od Avelja koji se svim srcem prinosio, prineo je bilje koje mu se prvo naslo pod rukom, dok je Avelj odabrao najbolje svoje zivotinjce, od prvine svoga stada (Post 4,4). Bog nehtede da pogleda Kainovu zrtvu zato jer nije cino dobro. I ovaj se rasrdi.(Post 5,5) A Bog mu rece zasto si ljut? Zasto ti je lice namrgodjeno? Ovde se Bog umilnom ocinskom ljubaljvu Kianu obraca. Obraca mu se u nadi da ce ovaj iskazati pokajenje, jer nije cino dobro, jer nije prineo zrtvu od srca, i mrstio se na Boziju volju. Zato mu lepo Bog obajsnjava da ako se cini dobro, vedrinom ce obasjavati, a ako cini zlo greh je na vratima.Jer covek je iznad greha, i stariji je od njega. Greh nema vlast nad ljudima. I svaki covek je odgovoran za ono sto ucini.

Citat
U nekim drugim predskazanjima stoji zapisano:
„Ja ne kaznjavam dijete zbog ocevih grijeha, niti roditelje zbog djecijih. Cistima pripada njihova
cistoca, a grijesnicima njihovi grijesi.” (el-Ed‘wibetu-l-Fahiretu str . 302)

Ovo su dakle stihovi iz Kurana, koji su netacni. Prvorodni greh su pocinili Adam i Eva neposlusnajem Boga, jer su poslusali Satanu. Uskracena im je blagodat Duha Svetoga, koja ih je do tada cinila savrsenim, besmrtnim, nestidljivim.(Post 2,25) Neposlusanje Adama i Eve je posledica promene koja se dogodi na coveku kada se udaljava od Boga. Sto je covek dalje od Boga sve mu je teze. Jer Bog je zivot. Sto si dalji od izvora zedj je veca. Posledice udaljvanja od Boga su bile te da je covek postao smrtan. Bilo ga je stid, pa je onda Gospod nacino haljine od koze da ih odene. Dakle nije Bog nikoga kaznio, nego je covek sam svojim neposlusanjem nacino je sebe smrtnim i gresnim. A povlacenje Svetoga Duha, i izgnanje iz raja su samo preventivne mere za covekovo dobro. Jer promzao ne moze na vatru jel ce se opeci. I obnevideo ne moze ponovo na svetlo jer ce ga peci opet. Zato je Bog govorio Kainu, da kada cini lose greh je na vratima. A ono sto se zove prvorodni greh to ljudi nasledjuju, pokolenjima unazad do Adama i Eve. Dakle nije kaznio Bog coveka za prvorodni gerh, nego je covek sam sebe nacino gresnim neposlusanjem, a Bog ne moze taj greh uzeti na silu, jer bi to bilo protivno covekovoj slobodnoj volji koja je dar od Boga, nego je bilo moguce jedino iskupljenje preko Mesije koji je sve grehove na sebe primio. A primiti tolike grehe na sebe, ne bi mogao jedan covek, nego opet samo Bog.

Citat
Krscanima se upucuje slijedece pitanje: „Ko je ljude i zivotinje hranio u danima Mesijinog raspeca i
njegovog boravka u grobu (3 dana)?” Da li je sa njegovim ubistvom ubijena i Rijec i pokopana sa
njegovim pokopom, ili ga je iznevjerila i pobjegla od njega kao i ucenici? Ako je sa njim pokopana,
onda ju je jos neko ko je veliki, posjedovao, a ako ga je izdala i napustila, kako je to bilo moguce kad
su se bili srodili u jednom?

Hoces da kazes ko je odrzavao kosmos dok je Bog bio razpaet na krstu? Pa jel vi muslimani stvarno tako nisko shvatate Boga, da je on vama u domenu jednog malo vise intelgnetnog bica od coveka? Kao prvo kada bi Bog imao samo jedno lice, tj kao Allah kako vi verujte, sta bi bilo tesko jednom Bogu koji je stvorio sve iz nicgea odjednom, da istovremeno bude na nebesima odrzavajuci vasionu i da istovremeno bude u telu coveka?  Ima li sto tesko Gospodu?...(Post 18,14)
Dakle vec samim tim sto si postavio pitanje kako je moguce Bogu odrzavati vasionu i biti istovremeno prisutan u telu iskazao si neverstvo koje je i po tvom( el-Ed‘wibetu-l-Fahiretu, str.303) prekrsaj.
No Bog nije jednoilican, nego trojican, i pri ovaplocenu drugog lica Boga Sina, Bog Sin je i dalje ostao u jedinstvu sa svojim Ocem i Duhom Svetim na nebesima, jer su oni nerazdvojna jednosusna Trojica. (Mt 10,30).

Citat
Krscanima se postavlja jos jedno pitanje
za razmisljanje. Mesijina smrt na ovakav nacin bila bi ili mudrost ili glupost. Ako kazu da je bila
mudrost, onda za to duguju zahvalnost Jevrejima koji su im pomogli da se ispuni mudrost. Ako, pak
kazu da je to glupost, onda su glupost pripisali Bogu, a to je nevjerstvo.

Po cemu prvo zakljucujes ako bi bila glupost, da je glupost od Boga? Zasto ne bi bila glupost od Jevreja? Jer stvarno vece gluposti u istroji nije bilo, a to je da jedan narod Boga razpane, i koji ih je izbavio iz Jevrejskg ropstva, i koji ih je celo vreme Starog Zaveta pripremao za dolazak mesije, i opet nisu prepoznali vreme. Hristovo raspece je Bozija ne mudrost, nego premudrost, a jeverejska glupost. Jer sto je pred ljudima ludost to Bog izabra da posrami premudre, a sto je slabo pred svetom to Bog izabra da posrami jako (1 Kor 1,27). Zaista, Jevreji su misli da su posramili nekoga ko se predstavljao po njima kao Mesija, a ustavri su prosalvili Boga samim tim raspoecem.

Citat
Jos jedno pitanje onima koji kazu da je Isus umro pa ponovo ozivio. Mi ih pitamo. - A ko ga je ozvio?
Ako kazu da je ziv, to su duzni dokazati, a ako kazu da je mrtav, tvrde nesto apsurdno, jer onaj koji
daje zivot ne moze biti mrtav. Ako kazu da ga je ozivio neko drugi, tj. onaj ko mu je dao smrt, onda
iskljucuju njegovu bozansku moc, a on je po njima posjeduje. ( el-Ed‘wibetu-l-Fahiretu str. 303)

Uobicajena islamska siromasna teolgija! I pri tome se jos koristis niskim udarcima? Koji su vasi dokazi da je Muhamed primio Kuran u nekoj pecini sam? Jel snimio neko to kamerom, ima li bilo kakav dokaz? No "objava" Kurana koja nije ni pribilizno spektakularan dogadjaj kao Hristovo raspece i vaskrsnuce, opet se ovde postavlja pitanje, koliko vama Bog znaci kao Bog? Hristos je bio Bog, i Svojim ovaplocenjem postao je jos i covek, znaci Bogocovek. Sin Coveciji je hodao zemljom, i Sin Coveciji je ubijen i razapet, i Sin Covjeciji je vaskrsnuo. Vaskrsnuo ga je Sin Boziji sa nebesa koji se nije odvajajo od Oca i Duha Svetoga, jer Sin Bozji i Sin covjeciji su Bogocovek. Gospod Isusu Hristos. Hristos je vaskrsao sam sebe. Ima li Bogu sta tesko? Zato sam Hristos svedoci da ima moc da vaskrsava. Jer kao sto Otac podize mrtve i ozviljuje koga hoce, tako i Sin ozivljuje koga hoce (Jn 5,21). No ovde se samo vidi koliko vi muslimani imate slabu veru. Pa zar po vama cin usmrcenja tela automatski znaci da je i time ubijena i dusa? Zar dusa pri islamu takodjer nije besmrtna? A Hristos je imao i Bozansku i ljudsku prirodu, tako da nijedna priroda(duse) od te dve nije mogal stradati prostim usmrcenjem telaL Lepo to Hristos svedoci: I nebojte se onih koj ubijaju telo a dusu ne mogu pogubiti, nego se bojte onoga koji ima moc da vese telo i vasu dusu pogubi u paklu. (Mt 10,28).



A sad ja vas muslimane nesto lepo pitam! Posto Muhamed poziva na uvazavanje i Tevrata(Tore ili pet Mojsijevih glava) i Indzila(Jevnadjelja), gde je proreceno bilo u Starom bilo u Novom Zavetu da ce doci Muhamed, velik prorok koji ce konacno objaviti Boziju volju, ako je to najvaznije od svih biblijskih dogadja?

Citat gde Hristos govori kako ce poslati apostolima utesitelja, Duha istine, koji Od oca ishodi (Jn 14,16), (Jn 15,26) ne priznajem kao dokaz, jer Hristos govori O Svetome Duhu, jer Sveti Duh ishodi od Boga Oca, a ne Muhamed. I ne priznajem toboze da nesto pise u apokrifnim jevandjeljima, jer sam ta gnosticka jevandjelja procitao i uglavnom su panteisticke sadrzine i nista se u vezi prorokovanja Muhameda ne spominje, nego se bave izvrtanjem Starog i Novog Zaveta, i Hristove licnosti. Zato su i bila osudjena na vaseljenskim saborima kao jeres.

I nemoj da mi okolisas i navodis me na neke linkove, nego mi odgovori svojim recima ili koristeci se drugim objasnjenjima zasto niko, nijedan od starozavetnih proroka, niti Hristos, niti iko od apostola nije prorekao tako krucijalnu stvar koja je "vazna", a to je objava Kurana.

« Poslednja izmena: 10. Apr 2006, 04:52:25 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 779
Zastava Sovjetski savez
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Motorola E 550
Totalno je besmisleno svadjati se oko vere, jer ce vecito biti protiv argumenata za svaku tvrdnju, toliko ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Ericsson T65
Nije svadjanje. Covek je lepo postavio pitanja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Presipanje iz šupljeg u prazno..
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@costa,

obrati paznju na njegove postove na ovom podforumu i bice ti jasno o cemu govorim.

tipa interesuje hriscanstvo isto koliko i mene interesuje parenje kornjaca na madagaskaru.trenutno Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Ericsson T65
Pratio sam njegove postove. Uglavnom kopira tekstove, i vide sa da nerazume ni islam, a kamoli hriscanstvo. Ovo je jedan od retkih postova gde on nesto pita, pa makr to bilo i u nastupu gordosti i umisljenosti da poseduje neko veliko znanje. No vidio sam da nije bas ni toliki robot, i da je par puta imao lep odgovor dopudu, kada je ovaj samo blebetao. Ako hoce neka cita, ako nece, ne mora. Ako pita odgovoricemo ponovo, i to je to...Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
... mlacenje prazne slame... mlacenja radi   Smile   Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
LG Nexus 5
Citat
Jos jedno pitanje onima koji kazu da je Isus umro pa ponovo ozivio. Mi ih pitamo


A ko ste VI koji pitate? Imam utisak da pocinjes da spamujes tvojom "vjerom"...



Citiram sada tvoj potpis, to je rekao taj Al-tamba:
Citat
Oni zele da ustima svojim utrnu Allahovo svjetlo, a Allah zeli vidljivim uciniti svjetlo Svoje, makar ne bilo po volji nevjernicima

Ajde, reci ti meni, ko su to nevjernici? Da li su to svi oni koji nisu muslimanske veroispovesti?
« Poslednja izmena: 10. Apr 2006, 19:00:38 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:46:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.