Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:27:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pistanje laptopa, molim za pomoc!  (Pročitano 3120 puta)
02. Mar 2008, 11:32:34
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Kupio sam laptop HP Compaq 6715b.
Naime, uocio sam problem sa pistanjem laptopa, od prvog dana koje dopire sa donje strane laptopa, negde oko sredine. Prvo sam sumnjao na bateriju, jer pistanje podseca na pistanje ("cviljenje") punjaca, verujem da znate na sta mislim. Pistanje, odnosno to "cviljenje" je prisutno od trenutka paljenja laptopa, sve vreme rada, pa do gasenja. Moze se reci da se intenzitet pistanja pojacava i smanjuje u toku rada. Ono sto me je kasnije cudilo je to sto je to pistanje, zujanje, cviljenje prisutno i kada laptop radi na bateriji i kada je na adapteru. Probao sam i sa vadjenjem baterije (da laptop radi samo na adapteru)... ali je uvek prisutno pistanje. Tako da ideja o "pokvarenosti" baterije otpada...
Ono sto sam priemtio, a zanimljivo je da pistanje promeni frekvenciju, odnosno intezitet, jacinu kad "sklopim" notebook, tacnije, kad se pritisne ono dugme za gasenje ekrana (nadam se da znate na sta mislim).
Primetio sam da pistanje u radu ima veze i sa otvaranjem prozora u windowsu, npr. u trenutku izlaska prozorcica u Wordu npr. "Do you want to save..."... i sl. ili u Corelu: "This zoom has exceeded the bounderies of drawing space. Your window will be adjusted accordingly.", drasticno se pojaca intenzitet pistanja, te se onda smanji (prethodne notifikacije sam uzeo samo kao primer, desava se i sa ostalim). Nije mi jasno kako to moze imati veze sa nekim dialog prozorima i notifikacijama u operativnom sistemu....
Na kraju, sumnjam na hard disk... mada ne znam kakve on ima veze s ovim...  Smile

Da li neko mozda zna u cemu je stvar, sta prouzrokuje pistanje...
Da li je to znak da je neka komponenta neispravna? (napominjem da je laptop kupljen pre 2-3 nedelje, nov)
Sta preduzeti povodom ovoga?

PS: Nadam se da ce neko procitati ovo i pomoci mi da resim ovu "misteriju" i uputiti me ka resavanju problema.

UNAPRED ZAHVALAN!
Pozdrav!
IP sačuvana
social share
Unapred zahvalan na odgovoru,
Separavelavicinaversalamitipik ovski
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 6120
Cekaj, jesi ti siguran da se to ne cuje hard disk, kako cita podatke?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Cekaj, jesi ti siguran da se to ne cuje hard disk, kako cita podatke?  Smile
U potpunosti siguran!
Zvuk citanja hard diska i taj zvuk su potpuno razliciti. Ovaj drugi je pistanje, zujanje, cviljenje, ne znam kako bih ga mogao najbolje definisati...
« Poslednja izmena: 02. Mar 2008, 12:05:37 od separavelavicinaversalami »
IP sačuvana
social share
Unapred zahvalan na odgovoru,
Separavelavicinaversalamitipik ovski
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 6120
Pa, notebook je pod garancijom, odnesi ga i reci ima da ti pisti... Smile Dzaba da sam cackas i otvaras... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
high pitch noise probaj da googlas . Verovatno skice neki kondenzatori na ploci ili grafickpj i to nije to nista .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
I moj je tako cvilijo par dana i presto,,a star je 4 godine,,,valdasuga neke bubice bile uhvatile :[115]:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Intel Core 2 Quad Inside

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5400
Zastava Belgrade City
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Apple iPhone 7 Plus
razlabavljen kuler 95%
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


.::I am a man who walks alone::.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2996
Zastava Valjevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
SonyEricsson P1i
Hmm... kome sad ovde verovati :-D Mozda nesto do graficke (maticne ploce)...
Ima li ovde servisera na forumu :-D  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 243
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
HTC Tatoo
razlabavljen kuler 95%
...imam isto misljenje...pozz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:27:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.