Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pismo tinejdžerke tri nedelje pre smrti: "Dragi heroinu, mogu uvek da te pobedim  (Pročitano 2892 puta)
27. Feb 2010, 11:41:13
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Pismo tinejdžerke tri nedelje pre smrti: "Dragi heroinu, mogu uvek da te pobedim"
M.Milikšić/Blic online | 26. 02. 2010. - 19:45h | Foto: Ilustracija | Komentara: 14

"Dragi heroinu, mogu uvek da te pobedim" – ovako počinje pismo tinejdžerke iz Velike Britanije, koje je napisala svega tri nedelje pre nego što je uzela smrtonosnu dozu ove droge.

Hana Meredit (17) napisala je pismo heroinu zavetujući se u njemu da će prekinuti da uzima tu drogu. Ona je zapisala sve loše stvari povezane sa heroinom, pokušavajući da se izbori sa svojom zavisnošću.

Devojka je prvi put probala drogu na svoj 14. rođendan, kada je uzela jednu tabletu ekstazija. Godinu dana kasnije prešla je na heroin.

Hana je preminula oktobra prošle godine, a njeni roditelji su sada objavili njeno pismo, u nadi da će pružiti nadu drugim tinejdžerima da se izbore sa drogom i ohrabriti službe za borbu protiv droga da obezbede bolju pomoć mladim zavisnicima.
Hana je u potresnom pismu otkrila kako je heroin uništio njen život i kako se sramila što je krala novac od svoje porodice kako bi kupovala drogu. Ona je takođe bila na uslovnoj slobodi.
"Dragi heroinu, ne želim više ikada da te uzmem. Uništio si mi život, naterao si me da kradem od svoje porodice. Zašto sam te izabrala? Ne znam. Da, volela sam te, ali sada je došlo vreme da ti kažem zbogom. Toliko se sramim same sebe zbog tebe", napisala je Hana.
Tri nedelje kasnije ona je pronađena mrtva u krevetu, usled prekomerne doze heroina, "temazepama" i "diazepama".
Njeni roditelji, Piter i Luis Meredit, i tetka Lisa Mur pokrenuli su fondaciju "Hana Meredit" radi pomoći tinejdžerima da prime lečenje od zavisnosti.


 

Hanino pismo: "Zbogom heroinu"
Dragi heroinu,

Više nikada ne želim da te uzmem. Uništio si mi život, naterao me da kradem od svoje porodice, na uslovnoj sam slobodi zbog tebe. Zašto sam te izabrala? Ne znam. Ti si najgora stvar koja mi se ikada dogodila u životu. Da, volela sam te, ali sada je došlo vreme da ti kažem zbogom. Toliko se sramim same sebe zbog tebe. Uzela sam prekomernu dozu tri puta, ti si veliki rizik za svakoga ko te uzima i za mene. Biću jaka i držaću se dalje od tebe i nikada te više neću ni dotaći.
Moja porodica me podržava svo vreme, a ja ih samo udarim u leđa i iskoristim. Krala sam od svoje majke, dede, od bake sam posuđivala novac i nisam ga vraćala. Ona je ostarela i vidi šta si me naterao da uradim, svojoj baki, ukrala sam joj 120 funti, još jednom, zbog tebe.
Volim svoju porodicu iz sveg srca i nije lepo kada te zovu narkomanom. Osećaj je užasan, osećaš se tako malim. Ja se osećam malom, naterao si me da se osećam da ništa ne vredim, samo prljavi narkoman koji zabija igle u svoje ruke.
Sada si van mog života, više te ne trebam. Da, pokvario si skoro dve i po godine mog života, ali još uvek imam čitav život ispred sebe i dokazaću svima da se mogu držati dalje od tebe, ići ću na fakultet, zaposliti se, kupiti automobil.
Onda ću nastaviti sa svojim životom i povratiti poverenje svoje porodice. Prestaću da grešim, to je jedini razlog što sam sve ovo uradila, zbog tvoje prljave zavisnosti.

Da budem iskrena, loše mi je od tebe. Volela sam taj osećaj, ali nisi vredan toga. Ne više, osiguraću se da si što dalje od mene i ja ću se držati što dalje od tebe. Odrasla sam u dobroj porodici, ne u lošoj, da, imala sam mnogo problema u svom životu, bila sam, ustvari, veoma loša, sve zbog tebe!!

Ti si ubica, ubio si mnogo ljudi, a to su stvarno dobri ljudi. Srećna sam što nisi i mene odveo u grob. Izgubila sam mnogo prijatelja i to me boli, oni me ponekad ignorišu jer znaju da sam te uzimala, nije lepo kada imaš ubode od igala na rukama i tragove. Bolest kroz koju sam prolazila dok sam te uzimala i dejstva nakon toga, kriza, spuštanje, to je najgori osećaj kroz koji sam prošla zbog tebe, loše mi je bilo kad sam prestala da te uzimam.

Želela sam da se ubijem nekoliko puta jer nisam mogla da prođem kroz to. Ali pogodi šta ima novo, heroinu, ja to mogu i uradila sam to. Mogu uvek da te pobedim. Mogu da te kontrolišem, ti ne kontrolišeš mene. Moja volja je dovoljno snažna da te zauvek izbacim iz života. Jaka sam i mnogo sam jača nego što ćeš ti ikada biti. Ne gubim ništa zbog tebe.
Zbogom heroinu. Nikad više. Porodica je na prvom mestu.
Hana Meredit

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 29198
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia Lumia 930
Šta reći...? Smile
Užas.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Nokia N95 8gb
I na kraju je ipak izgubila u toj borbi...Problem je sto sve i jedan narkoman veruje da ce uspeti da se izbori sa tim...uveravaju sami sebe, lazu sami sebe i sve vise tonu...Vrlo mali procenat uspe stim da se izbori....sve u svemu cista tuga...
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


I`m a good guy

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 281
Zastava Jagodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Nokia N85
Strasno Smile
IP sačuvana
social share
To sto sam cuo za hitlera ne znaci da sam nacista. To sto sam cuo za marksa ne znaci da sam komunista. To sto znam da postoje govna ne znaci da cu da ih jedem. Tako ja razmisljam. Ako se vase misljenje razlikuje bojim se da imate problem.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Sony 
eto koliko u proseku treba da ti droga uzme život oko 3 godine... Strašno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Nokia 3220
Strasno je sto ljudi, a i deca (tinejdzeri) ,probaju narkotike uprkos tome sto znaju kakvo je to zlo. Cemu  to igranje sa zivotom i zdravljem?
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Samsung Galaxy S Advance
Strasno je sto ljudi, a i deca (tinejdzeri) ,probaju narkotike uprkos tome sto znaju kakvo je to zlo. Cemu  to igranje sa zivotom i zdravljem?

Sve radi dokazivanja... u ljudskoj je prirodi da se takmici... tipa - on nije mogao da odoli jer je slab, ja cu pokusati i uspecu... jer sam jaci od njega...

Vecina pusaca iz mog okruzenja je reklo da je izgledalo bezazleno da jedna cigareta i dva-tri dima mogu da stvore zavisnost... nekima je bilo zanimljivo samo i da prave "oblake" dima...

I naravno, svima poznata recenica - Sta je to samo jedna? za kojom sledi "Jos jedna i prestacu..."

A zamislite tek kako je sa drogom koja daje psihicku sigurnost i opustenost... Mnogima posle nije svejedno da se odreknu prema njima blagog nestvarnog sveta znajuci da ce da se vrate u "dosadnu" i "surovu" realnost...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia 



Nije mi zao nijednog narkomana . Ruzno i surovo zvuci ali tako je .
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
HTC One
Strasno je sto ljudi, a i deca (tinejdzeri) ,probaju narkotike uprkos tome sto znaju kakvo je to zlo. Cemu  to igranje sa zivotom i zdravljem?

Sve radi dokazivanja... u ljudskoj je prirodi da se takmici... tipa - on nije mogao da odoli jer je slab, ja cu pokusati i uspecu... jer sam jaci od njega...

Vecina pusaca iz mog okruzenja je reklo da je izgledalo bezazleno da jedna cigareta i dva-tri dima mogu da stvore zavisnost... nekima je bilo zanimljivo samo i da prave "oblake" dima...

I naravno, svima poznata recenica - Sta je to samo jedna? za kojom sledi "Jos jedna i prestacu..."

A zamislite tek kako je sa drogom koja daje psihicku sigurnost i opustenost... Mnogima posle nije svejedno da se odreknu prema njima blagog nestvarnog sveta znajuci da ce da se vrate u "dosadnu" i "surovu" realnost...

Ajde nas postedi stereotipne price o cigaretama... u poslednje vreme sve neki antinikotinski krstasi mrse offove o pusenju gde god pomisle da je moguce to provuci  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 111111



Nije mi zao nijednog narkomana . Ruzno i surovo zvuci ali tako je .
Ne mozes tako da gledas..
Mozda su ovu devojku navukli oni kojima treba novac?!
Razmisli malo o tome  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.112 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.