Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pismo jedne majke iz Vojvodine: Bivši ministar nam uništava živote  (Pročitano 2289 puta)
14. Maj 2014, 12:04:31
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
Browser
Chrome 34.0.1847.131
Na internetu ovih dana kruži pismo jedne majke koja sa svojom porodicom, kako kaže, trpi torturu političkih moćnika...

Pismo vam prenosimo u celosti:
 
"Zovem se Ivana, imam 34 godine, majka sam dvoje male dece, diplomirani sam inženjer arhitekture, suprug mi je docent na univerzitetu.

Ja sam, sa svojom porodicom žrtva nasilja 'nad porodicom', pišem nasilja 'nad porodicom', jer je ovaj termin gotovo nepoznat javnosti, a život u porodici koja trpi nasilje drugih osoba je bolno težak.

Sve je počelo pre 5 godina kada je On, fizički napao mog supruga sa mojim dvogodišnjim sinom u naručju. Dete je plakalo satima. Teror se odomaćio u našem dvorištu, više ga nismo merili satima i danima već mesecima i godinama.

On je sagradio vilu pored naše male porodične kuće, nabavio psa koji se savršeno uklapa sa njegovim zelenim travnjakom i njegovom porodicom iz kataloga.

Bio je 20 mart 2012, peti rođendan mog sina, u tom trenutku sin mi je imao veoma težak oblik atopičnog dermatitisa koji je zahvatio gotovo celo njegovo telo, dete nije izlazilo iz kuće. Počeo je rođendan, dolaze nam drugari, našoj sreći nema kraja.

Deca se bezbrižno igraju u dvorištu sa loptom. Moj sin se povratio, probudio, uživa, smeje se sa ostalom decom. U jednom trenutku lopta odlazi prema Njegovoj ogradi, Njegov uglađeni pas, trči prema ogradi i sumanuto skače prema lopti, deca ne prilaze, pas sa suprotne strane ograde je rotvajler i veoma je besan, dolazi On, sa svojom cenjenom suprugom, pomoću štapa uzima loptu sa našeg poseda i baca…mislili ste deci… deci koja čekaju svoju loptu…ne on baca loptu svom psu koji je u nekoliko sekundi raskidao na komade. Nema objašnjenja, on je Zao. Pitamo ga: “ Zašto ste to učinili“…“ Pa morao sam vidite kako je pas poludeo za loptom, na kraju krajeva ta lopta košta 10 din..“.

Koliko košta osmeh mog deteta pitam se ja… Lopte u našem dvorištu više nema, trčanje dece je zabranjeno jer to smeta njihovom psu.

Mi živimo na selu, kao mladi bračni par poželeli smo da formiramo manje domaćinstvo. Nabavili smo šest koka nosilja i jednog petla, da nam peva i greje dušu. Pitate se šta se desilo. Stigla nam je komunalna inspekcija i zabranila nam da držimo koke na selu, mislite da je to apsurd, e pa nije kad imate moćne prijatelje. Možete malo promeniti zakon i zabraniti ljudima da drže kokoške na selu. Dotična osoba je smatrala da koke proizvode muve, i da ona ne može da živi od muva… a petao, znate, ujutru kukuriče, i to remeti njihov savršeni san poltrona i ulizica. Platili smo i kaznu, zbog njihovih uticajnih veza, a naš san o petlu koji nas budi, će morati da pričeka.

Pitate se koje on…on je sve ono što je ova zemlja, Srbija, iznedrila proteklih desetak godina, on je bivši ministar, supruga mu je sudija, a deca po privatnim školama, on ima pet stanova i luksuznu vikendicu sa velikim voznim parkom.
On je taj kojem je država omogućla da oseti dejstvo moći nad narodom. Mi smo, pred njima, svi građani drugog reda, naše postojanje je ništavno, naše porodice ne zaslužuju spokojan život, bez obzira čime se bavimo. On ima pravo da upravlja našim životima i posedima jer mu je Država i sistem to omogućio.

Sve se nastavlja i dan danas, opisala sam samo nekoliko događaja iz naše svakodnevnice. Naše priče su se svele na objašnjenja o tome gde počinje zlo i gde se završava ljudska pohlepa.

Za početak razmišljamo da napustimo ovo mesto, ne mislim mesto gde trenutno živimo, već državu jer naša deca nisu zaslužila da žive u državi kojom upravljaju ljudi koji ne poštuju osnovu svakog društva, a tu je na prvom mestu porodica sa pravima deteta na slobodan psihičko, fizički razvoj bez torture.

Pitam Vas, zašto ostati? Možda zato što su nam se deca rodila u ovoj kući, možda zato što smo ovde za svakog od njih kada se rodilo posadili po jedno drvo, možda zato što imamo skladan brak i živimo sa puno ljubavi, možda zato što je ova mala kuća sve što imamo i što nas podseća na jednu davnu zamišljenu sreću u trenutku kada smo je kupili? Možda…

'On' ima svoje ime prezime i možda upravo prolazi pored vas, i priča sa vašom decom, a vi ne znate ko je taj čovek…vreme je da saznate da ovakvih ljudi ima.
'On' ima svoje ime i on je jedan od 'Njih', ja imam svoje ime i ja sam jedna od 'Vas'."



Izvor: Blic

Nije mi jasno samo sto ne navede lepo ime i prezime a onda ugasi svetlo i ode  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Citat
jednog petla, da nam peva i greje dušu.

 Smile

Прејако...какав стил...суза сузу стиже

 Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 29.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Trebalo je da pismo adresira Vucicu,mozda  Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Па тај моћник и јесте Вучић Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 11.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Oboje su idioti... mislim na obr porodice.

Mene posebno dojmi deo da, ako vec komsija ima opasnog pasa, lepo dignu ogradu od 3m i nema problema. Ipak su arhitekte.

Drugi deo je o petlu koji budi. Ja mislim da postoji cak i crtac o petlu koji ne zaklapa i kukurivce kad stignr, sto je, inace, slucaj sa svim petlovima. A ako napravis krsten kokosinjac i ogradu, komsije nece ni znati da si kod kuce ili imas kokoske.


Znaci, nasilje se lako moze resiti, ali svi znamo kolilo Srbi vole da tuzakaju...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.131
Lakse je bilo napisati pismo kako smo mi ugnjetavani i kako je mom bolesnom sinu pas recerecio loptu...ja bih mu bacio jos jednu cisto da zadovolji dusu  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 29.0
mob
Nokia 
Citat
jednog petla, da nam peva i greje dušu.

 Smile

Прејако...какав стил...суза сузу стиже

 Smile

Citat
"Zovem se Ivana, imam 34 godine, majka sam dvoje male dece, diplomirani sam inženjer arhitekture, suprug mi je docent na univerzitetu.

Ne, ipak sam na ovo pustila govno u gace.
Taaako obrazovani docenti zive sa kokoskama i petlovima koji im greju dusu....
Imam jedan predlog, svuda fale obrazovani ljudi, prodajte imanje i izadjite iz zemlje. Trcecim korakom...

IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows
Browser
Opera 12.16
mob
Nokia 6220
1) Jebo vas "on"
2) Jebo vas petao
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 11.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Ali petao rszgaljuje dusu...

I u 100 dinara da tvrdi da je vakcina izazvala dermatitis...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 29.0
mob
Nokia 
Ali te docente i sa diplomama koji dodju na izlet medju 16 ljudi i kaze:"Zdravo ja sam doktor Milica *******"  Smile

Ti si na izletu, u posti, u pismu kerov kurac , more mr's u 3 picke materine Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.