Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:29:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pikantne musake  (Pročitano 9323 puta)
25. Jun 2009, 09:57:02
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Musaka od belog mesa, paprika i kačkavalja



Sastojci
belo pileće meso
kačkavalj
pečene paprike
jaja
pavlaka
začini
Način pripreme

Obariti belo pileće meso. Poređati u posudu za pečenje red pečene paprike, red seckanog barenog pilećeg mesa, narendati kačkavalj i ponoviti redosled. Zatim preliti umućenim jajima i pavlakom, posoliti i začiniti po ukusu i peći 30 minuta. Količinu sastojaka birate po potrebi.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Musaka od pasulja



Sastojci
500 grama skuvanih zrna pasulja
5 obarenih jaja
300 grama kačkavalja
1 kašika masti
so
1 kisela pavlaka
2 jajeta

Način pripreme

Pasulj ispasirati i pola staviti na dno vatrostalne činije, pa odgore ređati obarena jaja isečena na kolutove, rendani kačkavalj, kašiku masti i još jedan red pasulja. Umutiti pavlaku sa jajima i posoliti. Time preliti musaku i peći u rerni oko 30 minuta.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Musaka od tikvica



Sastojci
1 kg mladih tikvica
750 grama mlevenog mesa
5 jaja
4 glavice crnog luka
1/2 litra mleka
250 ml kisele pavlake
ulje, brašno
so, biber

Način pripreme

Očistite i oljuštite tikvice, pa ih isecite na tanke kriške. Posolite ih, uvaljajte u brašno i pržite na ulju dok ne porumene s obe strane.

Sitno naseckajte crni luk, pa i njega propržite dok ne omekša. Zatim dodajte mleveno meso, pobiberite, posolite i pržite još neko vreme zajedno s lukom. Na kraju dodajte jedno celo jaje i sve izmešajte.

U tepsiju poslažite red tikvica, prekrijte prženim mesom i završite još jednim slojem tikvica. Jaja izmutite i pomešajte s mlekom i kiselom pavlakom, pa dobijenom smesom prelijte musaku. Pecite u prethodno zagrejanoj rerni dok ne porumeni.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Griz musaka od tikvica



Sastojci
1 kg tikvica
4 jaja
2 dl mleka
griz po potrebi
1 glavica crnog luka
ulje
500 grama mlevenog mesa
so, biber, mirođija

Način pripreme

Na malo ulja propržiti sitno seckanu glavicu crnog luka i mleveno meso. Posoliti, dodati biber i seckanu mirođiju. Tikvice očistiti i iseći na tanje uzdužne komade. Jaja umutiti i dodati oko 2 dl mleka.

Posudu za pečenje nauljiti, pa svaki komad tikvice uvaljati u griz sa jedne i sa druge strane i slagati prvi red. Dodati meso i tako redom dok se ne slože tri reda. Poslednji red su tikvice.

Peći na umerenoj temperaturi dok ne porumeni.

Vreme pripreme: 45 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Musaka od krompira s prezlama



Sastojci
1/2 kg mešanog mlevenog mesa
1 glavica seckanog crnog luka
1 kg očišćenog krompira isečenog na kolutove
1 čaša kisele pavlake
100 grama prezle
začin, so i biber
2 jaja
šolja mleka
malo ulja
Način pripreme

Ova musaka se od uobičajene razlikuje po postupku pripreme koji za rezultat ima vanredno dobar ukus.

Na malo ulja ispržiti luk, a zatim i meso. Začiniti po ukusu. Očišćen i na kolutove isečen krompir posoliti vegetom i ostaviti desetak minuta da pusti višak vode koju treba ocediti. U podmazanu posudu staviti polovinu krompira koji se pospe polovinom prezli. Zatim se izruči uprženo meso. Na njega takođe staviti ostatak prezli i kiselu pavlaku.

Složiti ostatak krompira i staviti sve u rernu da se peče oko 40 minuta. Na kraju zaliti sa umućena 2 jaja i šoljom mleka i dopeći oko 10 minuta. Ovako pripremljena musaka je posebno dobrog ukusa.

Vreme pripreme: 60 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Musaka od pohovanih paprika



Sastojci
18 paprika
3 jaja
200 grama brašna
ulje
500 grama mešanog mlevenog mesa (samlevenog dva puta)
čen belog luka
glavica crnog luka
origano
vegeta
čaša pavlake

Način pripreme

Paprike oprati i skinuti im drške. Ispohovati ih. Propržiti beli i crni luk, pa dodati meso, začine i malo vode. Dinstati meso dok se ne sjedini sa začinima.U nauljenu vatrostalnu posudu ređati pohovane paprike, meso, pa ponovo paprike. Završiti paprikama i preko njih sipati umućenu pavlaku, pa peći na 200 stepeni 30 minuta. Služiti s crnim vinom, toplo ili hladno.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Grčka musaka



Sastojci
300-400 grama mešanog mlevenog mesa
1,5-2 kg kiselog kupusa
3-4 glavice crnog luka
2-3 čena belog luka
pavlaka
3-4 jaja
vegeta, biber, lovorov list

Način pripreme

Kiseo kupus iseći na manje komade i ubaciti ih u šerpu u kojoj ste prethodno propržili 2 glavice crnog luka, doliti malo vode i krčkati sve dok kupus ne omekša. Dodati lovorov list, naseckani beli luk i biber.

Mleveno meso propržiti na malo ulja s iseckanim belim lukom. U dublju šerpu ređati polovinu kiselog kupusa, celu količinu mlevenog mesa i ostatak kupusa, pa staviti u rernu zagrejanu na 200 stepeni.

Pavlaku i jaja sjediniti i preliti preko već malo zapečenog kupusa i vratiti u rernu da se još zapeče.

Ukoliko je kupus slan, ne dodavati so u mleveno meso, već samo vegetu. U toku krčkanja, kupusu možete dodati svež ili zamrznut paradajz.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Španska musaka

Sastojci
2 sveža pileća bela mesa
200 grama šunke
200 grama kačkavalja
1 kisela pavlaka
2 jaja
1 kašika prezli
malo ulja
Način pripreme


Iseći što tanje šnicle od belog mesa. U vatrostalnu posudu sipati ulje, toliko da prekrije dno. Posuti prezlama, prekriti redom mesa, šunke, pa narendanog kačkavalja. Ponavljati postupak sve dok se ne potroši sav materijal, a završiti kačkavaljem. Umutiti jaja, dodati pavlaku, preliti preko jela i peći u rerni na 200 stepeni dok ne porumeni.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Musaka od spanaća i pirinča



Sastojci
1 kg spanaća
100 grama crnog luka
80 grama ulja
300 grama paradajza
80 grama pirinča
80 grama sira
1 čaša mleka
2 jajeta
40 grama brašna
malo peršunovog lista
aleva paprika
so i biber

Način pripreme

Spanać očistite, operite i sitno iseckajte. Zagrejte polovinu količine ulja i prodinstajte spanać na njemu. Skinite sa šporeta, pa dodajte narendan sir i alevu papriku. Na preostalom ulju ispržite sitno iseckan luk, dodajte pirinač, posolite i pobiberite, pa prelijte sa malo vrele vode. Stavite na šporet i ostavite da se na umerenoj temperaturi tiho kuva.

Uzmite vatrostalni sud, podmažite ga i na dno poređajte paradajz isečen na kolutove. Preko paradajza sipajte pirinač, rasporedite ga po celoj površini, pa onda sipajte spanać. Preko spanaća stavite opet kolutove paradajza. Musaku pecite oko pola sata, pa prelijte mešavinom izmućenog jajeta, brašna i mleka. Pospite isitnjenim sirom i stavite ponovo u rernu da se peče dok ne dobije rumenu boju. Služite kao posebno jelo uz kiselo mleko.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Musaka od zelja



Sastojci
4 veze zelja
350 grama mlevenog mesa
3 jajeta
1 šolja mleka
so, biber
1 glavica sitno seckanog crnog luka
1 šoljica obarenog pirinča

Način pripreme

Oprano zelje popariti vrelom vodom i iseckati. Isečen crni luk i meso na malo ulja propržiti, posoliti i pobiberiti. Izmešati zelje s mlevenim mesom i pirinčem, pa sipati u podmazan sud. Staviti u rernu da se peče na umerenoj temperaturi. Kad se malo zapeče, preliti umućenim jajima s mlekom i vratiti u rernu na još desetak minuta. Gotovo jelo služiti s kiselim mlekom ili pavlakom.

Vreme pripreme: 45 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:29:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.