Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 13:55:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pikantne musake  (Pročitano 9317 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Musaka od paradajza



Sastojci
800 grama paradajza
200 grama crnog luka
100 grama ulja
150 grama sira
5 jaja
1 šolja mleka
2 kašike brašna
peršunov list
so
Način pripreme


Luk očistite, operite i sitno isecite, pa ga propržite na ulju. Kad luk porumeni, dodajte opran i krupno isečen paradajz. Pržite oko deset minuta, pa dodajte brašno. Pržite i dalje, sve dok se i brašno ne isprži. Skinite sa šporeta, pospite seckanim peršunom, posolite, izmešajte i sipajte u pogodnu vatrostalnu posudu. Masu lepo rasporedite po dnu posude. Sir izdrobite, pa njime pospite prženi paradajz s lukom. Prelijte sve izmućenim jajima i mlekom, pa stavite u zagrejanu rernu da bi se zapeklo. Kada jaja porumene, izvadite musaku iz rerne, malo je prohladite, pa služite.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Мусака од шпаргли



Састојци
1 kg шпаргли
750 грама млевеног меса
3 главице лука
1 шоља уља
1 чаша киселе павлаке
2 чаше млека
4 јајета
со, бибер

Начин припреме

Очистите шпарглу и ставите је да се кува у сланој води. Очишћен и ситно насецкан лук пропржите на уљу док не постане стакласт, а тада му додајте месо, посолите и побиберите, па наставите још кратко са пржењем. Кувану шпарглу оцедите од воде. У погодну тепсију слажите ред шпаргли, ред млевеног меса, док не утрошите сав материјал, водећи рачуна о томе да завршите шпарглом. Умутите јаја, додајте им павлаку и млеко, па добијеном мешавином прелијте мусаку. Пеците у претходно загрејној рерни док не добије лепу златну боју.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Мусака од кеља



Састојци
1 велика главица кеља
1/2 kg млевеног меса
3-5 јаја
1 кисело млеко
со, бибер
мало брашна

Начин припреме

Кељ очистити од спољних листова и исећи на веће кришке, па их 2-3 минута пробарити у сланој води. Извадити кељ и добро га оцедити кроз ђевђир. Поховати делове кеља на уобичајен начин и ређати их у ватросталну посуду или ђувечару. Преко кеља ставити пропржено млевено место, па опет поховани кељ. Све добро прелити јајима и чашом киселог млека или павлаке. Мусаку запећи око 20 минута у рерни. Служити уз кисело млеко, које можете и сами да направите. Јело је врло лепо и издашно.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Musaka od pilećeg belog mesa



Sastojci
600 grama pilećeg belog mesa
pršuta ili bilo koja salama (150 grama)
300 grama kačkavalja
senf
3 jaja
1 pavlaka
beli luk
maslinovo ulje
150 grama pečenice
Način pripreme

Iseći belo meso na šnite, premazati senfom, dodati malo vegete, beli luk i maslinovo ulje. Beli luk treba da bude istucan i pomešan sa maslinovim uljem. Ređati: meso - puno senfa - vegeta - pršuta - rendani kačkavalj - belo meso - dosta senfa - vegeta - pečenica - kačkavalj u komadima. Pomešati 3 jaja i 1 čašu pavlake, preliti pileću musaku i peći u rerni 20 do 30 minuta. Sve ove sastojke ređati u dublju vatrostalnu posudu.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Musaka od starog hleba



Sastojci
hleb isečen na što tanje kriške
2 pavlake
300 grama suvog vrata ili suve slanine
5 kuvanih jaja
300 grama masnijeg kačkavalja
1 litar mleka
so po ukusu

Način pripreme

Stari hleb iseći na što tanje kriške. Pripremiti 2 pavlake, 300 grama suvog vrata ili suve slanine, 5 kuvanih jaja, 300 grama masnijeg kačkavalja, 1 litar mleka i so.

U podmazan vatrostalni sud ređati kriške hleba prethodno umočene u mleko, a preko njih suvi vrat, jaja, pa kačkavalj; postupak ponoviti, završiti hlebom, sve preliti sa dve ulupane pavlake i peći oko 15 minuta u rerni. Kada se zapeče, seći na parčiće po želji. Služiti hladno.

Poznato je da svima nama često ostaje dosta starog hleba; iako se obično iskoristi za prženice i prezle, ponekad se i baca, pa evo jednog jednostavnog i brzog recepta za ukusno jelo, odnosno predjelo, od starog hleba.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Мусака од карфиола са шунком и качкаваљем



Састојци
1 главица карфиола од 1 kg
300 грама ситно сецкане прашке шунке
2 главице црног лука
презлe
2 јајета
чаша млека
чаша павлаке
со, бибер
мускатни орашчић
маслиново уље
гауда или трапист
Начин припреме

Карфиол очистити и обарити у сланој води којој је додата чаша млека. Оцедити и одвојити на цветиће.

На маслиновом уљу пропржити на ребарца исецкан црни лук, па кад буде стакласт, додати прашку шунку и динстати на умереној ватри уз стално мешање око пола сата. Посолити, побиберити и измаћи с ватре.

Ватростални суд намазати маслиновим уљем, па ређати слој цветића карфиола, слој лука са шунком, посути презлом, па поновити поступак. Последњи ред треба да буде карфиол. Пећи на умереној ватри док благо не порумени, залити преливом, па допећи.

Прелив: 2 јајета улупати с павлаком, додати стругани орашчић, посолити и залити мусаку. По жељи посути листићима гауде или траписта.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 13:55:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.