Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pica i patrijarh Pavle za korisnike Doma ucenika Zeleznicke skole  (Pročitano 700 puta)
30. Maj 2018, 13:53:03
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Dom učenika Železničke škole nosiće ime PATRIJARHA PAVLA, a biće još NOVITETA
30.05.2018. 12:19

dom ucenika 2Foto: Privatna arhiva
Dom učenika Železničke škole od naredne godine će se zvati “Patrijarh Pavle”.

- Dom više ne pripada Železnicama Srbije, već Vladi Republike Srbije i Ministrastvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja. Podneli smo inicijativu za promenu imena doma koji će se od naredne školske godine zvati „Patrijarh Pavle“. Upravni odbor je doneo ovu odluku, a Ministarstvo prosvete je podržalo našu inicijativu. Predali smo zahtev crkvenim organima da nam dozvole korišćenje imena, tako da sada čekamo njihovo odobrenje – kaže v.d. direktora Saša Rokvić koji je na ovu funkciju postavljen krajem decembra prošle godine, pošto je prethodno bio na čelu Doma učenika PTT škole.

To, međutim, nije jedina promena.

- Prvu stvar koju sam uradio kad sam došao, pitao sam stanare kako izgleda život u samom Domu i šta sve treba promeniti. Meni se konkretno nije svidela trpezarija, staromodna je i ne priliči deci da tu obeduju. Zato želim da im napravim modernu trpezariju, radovi će se izvoditi tokom leta i trebalo bi da budu gotovi do početka naredne školske godine. Moja zamisao je i da im napravimo klub, odnosno kafić u kom će boraviti i neće imati potrebu da idu van kako bi išli na kafu, jer su u okviru ustanove bezbedni, a takođe plaćali bi po povlašćenim cenama, od po 40 ili 50 dinara.


Mnogo novih sadržaja u DomuFoto: Privatna arhiva
Mnogo novih sadržaja u Domu
Jedna od najvećih zamerki bila je hrana.

- Učenici su želeli da im na meniju jednom nedeljno bude pica, kao i euro krem, bečka šnicla… Odmah smo naručili aparat za picu. Meni obroka se znatno poboljšao, čemu svedoči i činjenica da za trećinu dece od tada više dolazi na obroke. Ne želimo da se deca hrane u pekarama i fast fudovima i troše novac, jer je domska hrana sada znatno bolja – naglašava Rokvić.

Akcenat je stavljen i na bezbednost.

- Popravili smo kamere i video nadzor, jer od 120 kamera radila je tek trećina, a bezbednost učenika mora biti na prvom mestu. Učenici su se žalili i na spor internet u sobama, ideja je da im obezbedimo brži internet, kao u hotelu. Takođe, od sledeće godine uvešćemo prvacima kartice za mobilne telefone kao i aparate, kako bi bili umreženi sa vaspitačima, svim ljudima iz Doma i međusobno i roditeljima i kako bi komunicirali potpuno besplatno – dodaje Rokvić.


Direktor Saša RokvićFoto: Privatna arhiva
Direktor Saša Rokvić
Učenici su nedavno dobili i preuređenu teretanu, zabavni klub gde je smešten bilijar, stoni fudbal i pikado, a mogu da koriste i plivalište bazena Tašmajdan.

ĐACI IZ VIŠE OD 40 ŠKOLA

Od svog postanka ova ustanova nosi ime Dom učenika Železničke škole, međutim malo ko zna da tu ima učenika koji pohađaju više od 40 različitih škola na teritoriji Beograda, od tehničkih, medicinskih, umetničkih i ostalih.

U PLANU I SOPSTVENI RADIO

Plan direktora je da od nove školske godine u hodnicima postavi razglas, na kom bi učenici sami puštali i birali muziku, i imali svoj radijski program.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.