Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Petnica ukida prolećne seminare za srednjoškolce jer od države nisu dobili ni di  (Pročitano 4194 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.64
mob
Samsung SGH-E630
Koga boli patka za naučne radove Vigora Majića. IS Petnica je mnogo dobra stvar Smile Lično sam bio polaznik pre nekoliko godina (2008.) tog prolećnog seminara kog su sada ukinuli, a i zimskog pre toga, i nije lako opisati taj doživljaj. Mislim na druženje, i atmosferu u takvom okruženju. Poslednjeg dana seminara, zimski mislim da je bio, na autobuskoj stanici u Valjevu gde smo svi doveženi, jedna devojka je plakala kao kiša što se posle 10 dana sve završava, a zna se da jedan deo grupe neće biti pozvan za naredni seminar, prolećni. Ne zna se ko.

Ako IS Petnica funkcioniše, što se mene tiče, direktor ne mora da ima ni srednju školu završenu a ne naučne radove Smile

--------------------------------
Citat
Својој лажној биографији је додао:

diplomirao na Prirodno-matematičkom fakultetu u Beogradu.
http://revija.kolubara.info/sh/feb_2012/tekst/2306/

Ово, ти је дечко, списак СВИХ дипломираних студената ПМФ у Београду!
http://poincare.matf.bg.ac.rs/informacije/dipmat.htm
Spisak diplomiranih studenata matematike. Nije rekao da je diplomirao matematiku

Citat
Ово ти је сине, СД, НАЈПОУЗДАНИЈА претрага научних радова широм света.
Пошто, не умеш, сам да претражујеш, ја сам претрагу урадио за тебе.
http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleListURL&_method=list&_ArticleListID=-221829631&_sort=r&_st=13&view=c&_acct=C000228598&_version=1&_urlVersion=0&_userid=10&md5=27608218091fb2f0a6dfd9b80839fa17&searchtype=a

Иако, дотични Вигор тврди да је Objavio je preko 30 stručnih i naučnih radova, bar polovina je u inostranim publikacijama. , интернет не зна за ниједан његов рад!
Ne mora da znači da se svi radovi igde objavljeni mogu ovde naći. Ovde ne vidim ni radove nekih svojih profesora, ustvari nijednog kog sam ukucao
« Poslednja izmena: 24. Apr 2013, 11:04:32 od enaB »
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Nokia 
Citat
Spisak diplomiranih studenata matematike.
До скора није ни то писао.

Citat
Ne mora da znači da se svi radovi igde objavljeni mogu ovde naći. Ovde ne vidim ni radove nekih svojih profesora, ustvari nijednog kog sam ukucao
СД претражује само релевантнче часописе.
Мислим, само часописе са Имакт-Фактором?
Имаш на интернету списак српских часописа са Импакт-Фактором.
Остали часописи, постоје, али НИКОГ не занимају!

Домаћи претраживач научних чланака је на доњем линку:
http://scindeks.ceon.rs/SearchResults.aspx?query=ARTAU%26and%26Maji%25c4%2587&page=0&sort=1&stype=0

Нема га!

Citat
Ako IS Petnica funkcioniše, što se mene tiče, direktor ne mora da ima ni srednju školu završenu a ne naučne radove
То је мана сувременог палог друштва!
Свако зна све!
Код мене на конкур са пројектанта базе података, конкурише дипломирани просторни планер, уз објашњење да он ''зна програмирање''.
То је неозбиљно.

Није радио у школи, није писао научне радове, а жели да се бави образовањем и науком.  Smile


Citat
Lično sam bio polaznik pre nekoliko godina (2008.) tog prolećnog seminara kog su sada ukinuli, a i zimskog pre toga, i nije lako opisati taj doživljaj. Mislim na druženje, i atmosferu u takvom okruženju. Poslednjeg dana seminara, zimski mislim da je bio, na autobuskoj stanici u Valjevu gde smo svi doveženi, jedna devojka je plakala kao kiša što se posle 10 dana sve završava, a zna se da jedan deo grupe neće biti pozvan za naredni seminar, prolećni. Ne zna se ko.

Наука није за вртиће.
Нити је замена за игралиште!

Научни резултати се приказују:
1) бројем патената за привреду и војску
3) бројем објављених радова у релевантним часописима
9) остало.


Aко ти није тешко, опиши шта сте радили.
Будући читаоце би занимало.
 Smile


Citat
Koga boli patka za naučne radove Vigora Majića.
У науци постоји: ''једном лопов, увек лопов''.
Разуми их.
Има научника који сатима читају радове, упорешујући резултате не би ли ривалима нашли грешку.
« Poslednja izmena: 24. Apr 2013, 16:02:49 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.64
mob
Samsung SGH-E630
Vigor Majić nema nikakve direktne veze sa polaznicima, pa tako na svom mestu i ne vidim zašto bi morao da ima naučne radove iz svih mogućih oblasti nauke, pošto ima više različitih seminara.

Citiraću ti deo teksta sa zvaničnog sajta ISP:

Citat
Cilj istraživačkih aktivnosti učenika nije da ostvare neki određeni naučni rezultat, već da ovladaju korektnom metodologijom istraživačkog rada od zamisli i formulacije projekta, preko njegove pripreme i realizacije, pa do formulacije i predstavljanja rezultata.

Učesnici letnjih kampova mogu sa svojim izveštajima i stručnim radovima konkurisati za učešće na godišnjoj Konferenciji (decembar). Radovi koji na osnovu kvaliteta i originalnosti budu izabrani predstavljaju se na Konferenciji i publikuju u posebnom Zborniku radova. Svi ovi radovi se tretiraju kao ravnopravni.

---

Ciljna grupa svih petničkih programa su mladi ljudi odlučni da sami za sopstveno obrazovanje učine najviše što mogu. Naša uloga je da polaznicima programa pomognemo učeći ih kako da istražuju, kako da budu samostalni u tome što rade, kako da budu kritični i prema sebi i prema drugima i, na kraju, kako da istraju u tome što rade.

Radi se sa učenicima srednjih škola, i nije poenta da se od njih u tih nekoliko seminara koji traju po 10-20 dana izvuče ne znam kakav naučni rezultat i otkriće koje će promeniti svet.
Dosta toga može da se vidi, uradi, i nauči što u srednjoj školi ne može, uz potpuno drugačiji pristup, a sve to uz lepo druženje, na prijatnom mestu, i nema potrebe za sviranjem ku*cu, da izvineš na izrazu  Smile


Citat
Aко ти није тешко, опиши шта сте радили.
Будући читаоце би занимало.
Na zimskom seminaru je upoznavanje, međusobno i sa problematikom. Uvod. Predavanja, saveti, i pisanje rada na neku dodeljenu temu što zahteva i malo istraživanja interneta (ali ne wikipedije) i biblioteke, po neka pokazna vežba u laboratoriji i upoznavanje sa osnovnim instrumentima. Uglavnom uvođenje u materiju i priprema za prolećni seminar. U međuvremenu kog nije bilo puno, po slobodnom izboru. Nekoliko puta se puštao i neki film uveče.
Na prolećnom se dobijaju svaki dan drugi zadaci koji se u parovima rade i pišu izveštaji o tome, i po neko predavanje. Na jednu temu se spremala i prezentacija pred ostatkom grupe. Bilo je lepo vreme pa se nađe vremena i za obilazak petničke pećine, i odlazak na obližnji bazen, ko je hteo. Dva puta se mislim išlo za dve nedelje koliko je trajao prolećni seminar. Na polaznicima je da sami organizuju aktivnosti u toku dana. Laboratorija i računarski centar su dostupni ceo dan (za računarski centar to je važilo i u toku zimskog) i niko ne visi nad glavom šta radiš, da li ćeš da prilegneš posle ručka a rad ostaviš za kasnije, sedneš za kompjuter, ili sa kolegom radiš šta se tražilo, samo postoji rok za predaju izveštaja, što je bilo do ponoći. Možda će nekome izgledati bez veze ovako napisano, ali i rekao sam da nije lako opisati ceo doživljaj Smiley Na kraju seminara se bira projekat za letnji seminar koji se tada i radi.
Za letnji ne mogu detaljnije da pišem pošto nisam bio.
Poslednje veče pred završetak seminara - žurka Smiley
Seminari se održavaju istovremeno za polaznike tri programa (moj je bio primenjena fizika i elektronika), pa su druženje, kome se ne spava, i do kasno u noć ili jutarnjih časova normalna pojava. Zna se u koliko sati je prvi, jutarnji sastanak pa bi se trebalo probuditi do tada. Šef programa i saradnici koji su sa nama svakodnevno su isto mlađi ljudi, studenti uglavnom, raniji polaznici petnice koji su prošli kroz ceo ciklus seminara, tako da nema odnosa učenik-profesor ili tako nešto.
Sve u svemu, vrlo lepo iskustvo.
« Poslednja izmena: 24. Apr 2013, 22:12:56 od enaB »
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
I-mate 30 Pro
U vreme kad sam ja isao u skolu...to je bilo cool... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.