Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 15:10:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pet sati sna je ipak dovoljno  (Pročitano 11137 puta)
03. Okt 2010, 07:37:08
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Najnovije istraživanje demantovalo je rezultate ranijih, koji su tvrdili da je manje od sedam sati sna loše za zdravlje, a potvrđeno je da dužina sna utiče na dugovečnost.

U novom istraživanju sprovedenom na 450 sredovečnih i starijih žena u razdoblju od 14 godina, pokazalo se da su među njima najdugovečnije one koje su spavale između pet i šest i po tokom noći.

Štaviše, ova grupa ispitanih žena ima veće šanse za dug život i od onih koje su spavale manje od pet i od onih koje su spavale više od šest i po sati dnevno. Ova studija se razlikovala od prethodnih po načinu merenja dužine sna, jer su ovaj put korišćeni merači na ručnom zlobu a ne uobičajeno anketiranje ljudi o navikama spavanja.

Ovim se negiraju rezultate američke studija koja je objavljena početkom godine, a u kojoj se navodi da su svi oni koji spavaju manje od sedam sati podložni većem riziku od srčanih bolesti. Prethodna istraživanja su pokazala i da ljudi koji spavaju manje od 6 sati tokom noći, imaju veće šanse da umru pre 65. godine.

Izvor: SrbijaNet
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Moje licno misljenje je da je dovoljno 7 sati spavanja ali Nikola Tesla je spavao po 4 sata dnevno pa mu nista nije falilo Smiley
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Proizvodi, proizvodi, proizvodi, ne gubi vreme na biološke funkcije, treba da se prodaje proizvod.

Bez 8 sati, ja ne ustajem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
evo,bas zbog ovoga ja gotovo nikada ni ne citam novinske clanke o "istrazivanjima" i "otkricima".
jer prvo bude da je nesto lose,a onda dobro.i obratno.i jos napricaju tako blesave stvari da se covek zapita dal nije neka zajebancija.takodje,ljudi danas ne shvataju da statistika NIJE uvek najbolje sredstvo u istrazivanju.zasto?pa,iz istog razloga sto matematicari nju zovu "kurvom matematike".zato sto se uz pomoc statistike mogu praviti svakakvi zakljucci i teorije cak i kada nemaju blage veze s mozgom.


batalite se blesavih istrazivanja i blesavih novina i medija.
ako ljudi vec vekovima pricaju da se tek uz 7(ponekad  8 ) sati sna funkcionise najbolje,a milenijumima tako i rade,onda to znaci da je to ipak najbolje.
« Poslednja izmena: 03. Okt 2010, 12:29:29 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Žena
Poruke 300
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Ne znam ja šta je naučno potvrđeno, ali meni bez minimum 6 sati sna nisu sve koze na broju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Ja samo znam jedno a to je da ne verujem ništa onom što kaže vlada bilo koje države sa sve njenim "stručnjacima".
Do juče je bilo 8,pa sedam a sad 5 i svo to vreme bili su spremni da obese za muda prvog koji bi rekao da nije istina da je 8 sati spavanja neophodno.
Nekad su to i radili za bilo kakvo protivrečje.  Zemlja je nekad smatrana ravnom pločom i oni koji se nisu slagali sa tim bili su ubijani i ismevani. Zamislite koliko danas imamo "ravnih ploča"?
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
lele,ja prvi put skroz pogresno razumeh sta si ti napisao,@tax.  Smile Smile jbg,kad budala cita "na brzaka"...  Smile Smile
Ja samo znam jedno a to je da ne verujem ništa onom što kaže vlada bilo koje države sa sve njenim "stručnjacima".
 Do juče je bilo 8,pa sedam a sad 5 i svo to vreme bili su spremni da obese za muda prvog koji bi rekao da nije istina da je 8 sati spavanja neophodno.
 Nekad su to i radili za bilo kakvo protivrečje.  Zemlja je nekad smatrana ravnom pločom i oni koji se nisu slagali sa tim bili su ubijani i ismevani. Zamislite koliko danas imamo "ravnih ploča"?
tacno!
ne radi se ovde o nekoj stvari tipa...sta ga znam...otkricu da sklonost ka raku nije nasledna(lupio sam,al,nije bitno,cisto kao primer).
ovde se radi o cistom rekla-kazala novinarsko-"strucnjackom" sranju.  Smile
jednog dana kazu jedno,drugog drugo.jednog dana amer kobajagi dokaze jedno,sutradan nemac dokaze drugo.
da se svi tako vodimo tom logikom i slusamo sve te baljezgarije i izmisljotine,pa,zamisli samo kako bi to izgledalo.
6 meseci se,na primer,kljukas nekim biljkama,i onda odjednom cujes da su u stvari stetne,pa predjes na nesto trece,pa onda nedelju dana i to trece bude lose,itd,itd...

bilo bi cudo ako bi prosao bar bez nekog gastritisa ili holangitisa.  Smile

to su obicne budalastine.
sem toga,ako ljudi vec milenijumima spavaju i govore da bez 8 sati nema efikasnog rada,pa,jebem mu mater,valjda svi ti milioni ljudi kroz par milenijuma znaju nesto o tome,cim to rade par milenijumima...  Smile

nauka je nauka,ali,znas,i oni nasi preci znaju ponesto o nekim stvarima.  Smile nisu uvek danasnji "naucnici i strucnjaci" ti koji sve znaju.  Smile pogotovu danas,u doba kad ce za jednu butku i obicne hemikalije i otpad,klonirano djubre,ili genetski-modifikovano smece da proglase hranom,da kenjaju o pravoj hrani,a,naravno,zapostave ostale stetne stvari koje imaju dugorocne posledice.
« Poslednja izmena: 05. Okt 2010, 00:51:40 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
HTC Sensation
Moje licno misljenje je da je dovoljno 7 sati spavanja ali Nikola Tesla je spavao po 4 sata dnevno pa mu nista nije falilo Smiley

НисамТесла,ал ја спавам око 4 сата дневно и скроз ми је добро,доктор каже да је болест под контролом  Smile
Шалу на страну,заиста јако мало спавам,шта знам,навикао сам се...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 6.0.472.63
mob
Tel.Me Your.Number
Ako sediš po ceo dan i buljiš u... plafon, i tih 5-6 sati će ti biti sasvim dovoljno. No sa druge strane ako si rmbačio celi dan bez 7-8 bolje da ne ustaješ.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Bez 8 sati, ja ne ustajem.

potpisujem  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 15:10:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.