Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pepeljuga je lažov - razotkriveni ljubavni mitovi  (Pročitano 16773 puta)
10. Apr 2009, 09:53:44
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Imate li s kime da ga provedete dan zaljubljenih? Ako nemate, vreme je da zgrabite četku u ruke i da iz vaših mozgova isperete sve one ljubavne mitove kojima su nas kljukali od malena. Poslušajmo šta kaže Brenda Dela Kasa, autorka knjige "Pepeljuga je lažov - Zašto ne možete da nađete i zadržite princa".



Mit br.1 - "Imate samo jednu srodnu dušu"
Istina je da NE postoji samo jedna osoba koja će ispuniti sve vaše ljubavne ideale. Čemu taj pritisak da se nađe "onaj pravi"? Treba da odbacite tu smešnu ideju da ćete upoznati savršenog muškarca ili da vam je sudbina odredila da se sretnete sa nekim, a ako se to ne desi, da ste osuđeni na samoću. (Nadamo se), vi konstantno evoluirate: ako je neko vaša srodna duša sada, ne znači da će to biti i 2010. U naše živote privlačimo ljude koji će nam pružiti priliku da rastemo i razvijamo se. Ako imate sreće, rašćete i razvijaćete se zajedno. Ako ne, naučite lekciju iz te veze, izlečite se i verujte da ćete naći sledeću srodnu dušu kada bude bilo pravo vreme. Nemojte da padate u zamku "srodnih duša" samo da ne biste bili sami.

Mit br.2 - "Onaj Pravi će popraviti sve što ne valja"

Da li još uvek iko veruje da će Gospodin Princ Na Belom Konju doći, oboriti vas s nogu i spasiti vas od svih briga?!?!?! Ako je tako, vreme je da te fantazije ostavite za pisce bljutavih scenarija. Jer, duše moje drage, samo vi možete spasiti same sebe! Sreća nije okolnost koja se čeka, već zadatak koji treba izvršiti. Morate biti zadovoljni onime ko ste i onime što radite da biste privukli jednu zdravu vezu.

Mit br.3 - "Vaša ljubav će ga promeniti"

Ha! Malo sutra! Ok, promeniće se, ali možda na jedno dve nedelje. Posle će nastaviti po starom. Jedino ako on sam u nekom trenuntku odluči da mu je dosta sopstvene neurednosti, ili shvati da ima problem sa besom, ili pristane nekim čudom na kompromis. Ako još postavite uslov "Ako me voliš, ti ćeš...", naći ćete se u situaciji u kojoj ne možete pobediti. Nije moguće promeniti muškarca. Tačka. Fokusirajte se na sebe i svoj razvoj. A ako dobijete napad ukazivanja na njegove mane, sve više ćete ga asocirati na zvocavu kvočku. Treba da ga prihvatite onakvog kakav jeste, a ako ne možete - pedala! Potreban vam je lik koji je zreo, koji može da vam se posveti i koji je sa vama kompatibilan.

Mit br.4 - "Muškarac uvek treba da plati" Devojke, sad je 21. vek. Mi same zarađujemo svoju kintu. A evo kako to izgleda sa muške tačke gledišta: Ako plati, kajaće se, ako ne plati, kajaće se. Neke žene se uvrede kada muškarac hoće uvek da plati piće ili ručak jer se osećaju da time muškarci pokušavaju da ih kupe (a neki to zaista i rade!).

S druge strane, ako se muškarac ne ponudi da plati, neke žene misle da je škrtica ili da nije džentlmen. Zato pokupite račun s vremena na vreme. To im pokazuje da ste nezavisni, da zaista verujete u jednakost i da ga poštujete dovoljno da ga ponekad malo i razmazite.

Mit br.5 - "Nemojte načiniti prvi korak"

Jedna od najvećih ljubavnih gluposti ikad izrečenih jeste ta da muškarci uvek treba da načine prvi korak. Kada frajer treba da priđe atraktivnoj devojci, i njemu se stomak prevrne jedno deset puta, isto kao i nama. Muškarci vole da načinite prvi korak, vole inicijativu i ženu koja može da prevaziđe svoj ego. Međutim, to ne znači da treba da budete suptilni kao slon u staklarskoj radnji. Ponekad su duži pogled ili osmeh sasvim dovoljni, ili jednostavna reč "zdravo" (sećate se kako se to izgovara?). Ako imate i više hrabrosti, pošaljite mu piće!

Mit br.7 - "Morate biti udati do 35."

Da li biste radije bili udati JEDNOM kada imate 42, ili razvedeni DVAPUT do tridesete? Izbor je, čini mi se, veoma lak. Dani "usedelica" su davno prošli - vi niste tetrapak mleka, već ljudsko biće. Nemate rok trajanja utisnut na pakovanju. Nemojte žuriti u lošu vezu zato što je tetka rekla da morate biti u paru kada dođete u određene godine.

Mit br.8 - "On je neobrađeni dijamant"

Da li stvarno mislite da je čudak iz teretane neobrađeni dijamant koji će se osloboditi svoje stidljivosti i pokazati vam kakav je frajer kada ga jednom upoznate??? Mnogo ste gledali telenovela. Verujte svojim instinktima. On je samo čudak.



Izvor: ekstravaganca
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia N97
Pa shta ce zhene da rade ako ne budu verovale u ove mitove ?  Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Ostavite pepeljugu na miru  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia N97
Niko je ne dira. Samo neka riba patos ...  Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Mrzim rasizam, crnce i kineze!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5559
Zastava U kreditima
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia No kašlje
Nikako ne mogu da shvatim zasto zena ima potrebu da mjenja muskarca dok su u vezi. Ako si sa njim, znaci da ti se svidja onakav kakav je.
Pa joj smeta jer je on previse zauzet poslom, pa joj smeta jer se on bavi sportom, pa joj smeta jer izlazi sa drustvom, pa joj smeta jer ne gleda spanske serije...

I onda krece transformacija. Laganim brain-stormingom krece se u promjene, pricom"Sunce, ne posvecujes mi dovoljno vremena" nebili ga prilagodila imaginarnom savrsenstvu. A kad ga "prilagodi" svojim standardima... onda je dosadan, jer po cio dan samo gleda serije, nista ne radi, ne trenira, ne izlazi i nema prijatelja...

 Smile Smile Smile


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Neko nam je ljutkast  Smile

IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 5493
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
HTC trophy
 Smile .. jedno lepo razmisljanje ...

Uopste vise ne znam sta te zene zele! Majke mi! Kako postaju emancipovanije tako su sve nesrecnije i isfrustriranije. Lezbejke potpuno kapiram, zele da se nametnu kao jedine zastitnice zenskog dostojanstva, kao neko ko zene jedino razume, kao logican izbor svih zena kad im, ono, dodje veselo, sto bi se narodski reklo. Tu taktiku bih i ja izabrao, i ja imam mnogo razumevanja za zene, posebno ako su lepe. Sto su lepse to ih vise razumem. Ali, ove, hetero, sto su stalno nesto nezadovoljne uopste ne kapiram. Zenska emancipacija je zahvatila sve segmente naseg drustva. Ne postoji vise nijedna jedina sfera ljudske delatnosti koja je zenama nedostupna. Sve vise zena studira, sve vise ih je na rukovodecim polozajima, sve vise u politici, biznisu. Uvode se i te zenske kvote po kojima zenama pripada 20% ovoga, 30% onoga, 50% i ovoga i onoga cak i kada ih nema ni 1% koje bi te pozicije zasluzivale shodno svojim sposobnostima. Naravno, sposobnim zenama kvote nisu ni potrebne, ali, eto, i to je izmisljeno da bi se njihov polozaj sto vise poboljsao. I ne vredi, bre, nista! Sve su nesrecnije, sve ih je vise neudatih, ocajnih, zavisnih od droga i alkohola.

Zensko telo nikada nije bilo jeftinije. Nekada, ne tako davno, dok mi muskarci jos nismo osecali blagodeti te zenske emancipacije, zenska cast i zenska lepota imale su neverovatno veliku vrednost. Danas je zensko telo jeftina roba za masovnu potrosnju. Zene se prodaju na svakom koraku, od ulicnih prostitutki do direktorki velikih poslovnih kompanija. Necete mi verovati, jednom prilikom bio sam pozvan na jedan poslovni prijem za koji mi je bilo receno da ce biti okoncan redaljkom na jednoj direktorki iz firme. Rekose mi da se tako i iskolovala, i zaposlila i napredovala do mesta direktora, pa joj je preslo u naviku cak i sada kada vise ne mora. Nekada je za svakog muskarca osvojiti neku devojku bio veliki uspeh. Danas je uspeh za muskarca samo ako moze da bude sa vise od dve dnevno. Dolaze same, daju se za cokolade i bombone, prelaznu ocenu u skoli, voznju kolima, ispit na fakultetu, firmiranu krpicu, da bi postale pripravnice, da bi ostale pripravnice, da budu primljene na odredjeno, da budu primljene na neodredjeno, za bolji mobilni, za laptop, za vozacku dozvolu, zato jer su i druge dale, da bi imale sa kim da pricaju telefonom, za kompliment, za izlazak u bioskop, za prezentaciju pred drugaricama, za pare, za letovanja, za zimovanja, za pricu o letovanjima i zimovanjima, da bi se udale, da bi zadrzale muza ...

Zasto nam se sve ovo dogadja? Boze, vrati nam nase zene, nase brizne majke sa hladnim trajnama, dobre domacice, verne supruge sa aspirinom izmedju kolena koje ne umeju da zamene sijalicu ili pregoreli osigurac, nase cerke od kojih pedofili ne beze glavom bez obzira, nase sestre koje ne planiraju da postanu top-modeli iz Milana i ne posecuju one diskastinge po ceo dan, nase bake koje posle sezdesete ne odrzavaju seksualne odnose, nase brkate tetke i sisate komsinice. Obecavamo da cemo se promeniti, spremacemo svoje sobe, necemo im kupovati bukete sa parnim brojem crvenih karanfila za 8. mart, necemo ostavljati stidne dlacice na sapunu nakon kupanja, necemo piti, necemo prdeti, redovno cemo prati noge ...

Boze, smiluj nam se!
« Poslednja izmena: 10. Apr 2009, 13:34:13 od kinkel »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
kin kakav si ti car  Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Mrzim rasizam, crnce i kineze!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5559
Zastava U kreditima
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia No kašlje
Kinkel.. Genijalno...
Jel ima negdje RSS na tvoje postove. Ocu da se pretplatim na cjelu godinu, za mene i porodicu! Smile (imamo li porodicni popust i da li dobijam komplet nozeva ako platim u roku od 15 minuta...)

Dalje...


Neko nam je ljutkast  Smile


Ma nisam ljutkast, samo razmisljam... (jer mi je dosadno!  Smile Smile )

Citat
Zensko telo nikada nije bilo jeftinije. Nekada, ne tako davno, dok mi muskarci jos nismo osecali blagodeti te zenske emancipacije, zenska cast i zenska lepota imale su neverovatno veliku vrednost.


Al ne mislim da je ovo problem emancipacije ili ravnopravnosti koju su vremenom izborile, vec da je u pitanju globalni problem poremecenog sistema vrjednosti.
« Poslednja izmena: 10. Apr 2009, 14:00:03 od Mega_Byte_Me »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia N97
Daj malo o toj direktorki ...  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.