Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 20:02:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pecenja  (Pročitano 20625 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Svinjsko srce sa šargarepom




Sastojci (za 2 osobe)
1 svinjsko srce
2 glavice luka
4 šargarepe
peršunov list
50 grama putera
2 dl supe
so, biber

Način pripreme

Srce dobro operite i odstranite mu žile. Isecite ga na tanke režnjeve. Luk iseckajte na kockice i propržite na puteru. Dodajte iseckano srce i očišćenu i na kolutove isečenu šargarepu. Zalijte supom i vodom tako da sve bude preliveno. Posolite i pobiberite. Kuvajte na srednjoj temperaturi oko 2 sata. Pospite iseckanim peršunom i poslužite uz slani kuvani krompir.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Rolovano praseće meso

Sastojci
prase
kanap
ražanj

Način pripreme

Prase ispeći na ražnju i dok je još vruće, izvaditi sve kosti. Uzeti čistu krpu i meso urolati tako da prečnik bude10-15 cm. Povezati kanapom i ostaviti da se ohladi i sjedini. Sutradan seći na šnicle i služiti hladno.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Svinjski kotleti sa senfom



Sastojci
4 svinjska kotleta
4 supene kašike ulja
5 glavica crnog luka
crvena paprika
čen belog luka
so, biber
preliv: čaša kisele pavlake, kašika ljutog senfa, so, biber, peršun

Način pripreme

Meso posolite i pobiberite. U tiganj stavite dve kašike ulja i ispecite kotlete s obe strane. Isecite crni luk, beli luk i papriku na komadiće, stavite u tiganj i dodajte ostatak ulja. Ponovo posolite i pobiberite. Kada sve ovo dodate mesu, pecite još 25-30 minuta. Preliv napravite tako što ćete pomešati senf, pavlaku, so i biber. Kotlete servirajte, prelijte ih i pospite iseckanim peršunom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Svinjsko meso sa pireom od peršunovog korena

Sastojci
500 grama svinjskog mesa od pečenice


Marinada
1 limun
maslinovo ulje (oko 50 ml)
malo soli i bibera
listići ruzmarina (otprilike jedna manja grančica)

Pire
300 grama peršunovog korena
biber
so
puter

Način pripreme

Ubaciti 500 grama svinjskog mesa od pečenice (meso treba da bude isečeno na šnicle) u pripremljenu marinadu i dobro promešati. Zagrejati tiganj i propržiti meso sa obeju strana, pa tek onda dodati ostatak marinade i dinstati meso u njoj.

Skuvati oko 300 grama peršunovog korena (može i više, jer se pire od peršunovog korena pravi isto kao i pire od krompira) u slanoj vodi, procediti, dodati malo bibera, soli i putera po ukusu i od toga napraviti pire. Sipati pire na tanjir u kom će se jelo poslužiti, preko pirea poređati šnicle i preliti saftom u kom su se šnicle dinstale. Ukrasiti grančicom ruzmarina.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Pečeni but s medom




Sastojci (za 12 osoba)
2,5 kg svinjskog buta sa kožurom
2 kašike meda
10-12 karanfilića
2 kašike jakog senfa
neprskana pomorandža
so, biber

Način pripreme

Rernu zagrejati na 200 stepeni. Meso oprati i osušiti u kuhinjskoj krpi. Kožuru unakrst zaseći. Meso natrljati solju i biberom. Pečenje špikovati karanfilićima i peći u rerni oko 150 minuta. Posle 30 minuta, naliti malo vrele vode. U toku pečenja, meso više puta prelivati sokom od pečenja.

Pomešati senf sa medom. U toku poslednjih 20 minuta pečenja meso više puta premazivati ovom mešavinom. Pre no što počnete da sečete meso, ostaviti ga da se odmori najmanje 15 minuta. Pomorandžu oprati, obrisati i iseći na kriške. Pečenje služiti s kriškom pomorandže i po želji servirati sa salatom od kupusa.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Jagnjeći but u sosu od vina i jabuka

Sastojci
1,2 kg jagnjećeg buta bez kostiju
so, biber
1 jabuka
2 glavice luka
grančica ruzmarina i majčine dušice
200 ml belog vina
300 ml instant supe
2 kašike meda
2 kašike gustina

Način pripreme

Meso posoliti, pobiberiti, uviti u rolnu i uvezati kuhinjskim koncem. Očistiti jabuke od semenki i iseći ih na kockice, kao i crni luk. Začinsko bilje iseckati. Zagrejati rernu na 180 stepeni.

U vatrostalnu posudu s poklopcem staviti meso, luk, jabuke, začinsko bilje, 1/3 vina i supe. Krčkati u rerni 90 minuta.

Otklopiti vatrostalnu posudu i izvaditi meso. Ocediti sok od pečenja u šerpu. Doliti ostatak vina i supe, dodati med i sve ispasirati. Dodati razmućen gustin i kuvati sos još koji minut. Začiniti po ukusu i servirati uz meso. Uz ovo jelo lepo ide barena boranija i krompir pire.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Pečeno meso u testu




Sastojci

Testo
1 kg brašna
so
topla voda

Fil

meso
senf
vegeta
biber
začini po ukusu
beli luk
lovorov list

Način pripreme

Umestiti testo kao za hleb sa malo soli i mlakom vodom.

Meso po želji (pileće, ćureće, svinjsko, jagnjeće, teleće) u komadu premazati senfom, vegetom, biberom i začinima po želji i ukusu.

Zaseći meso na par mesta i u udubljenje staviti beli luk i lovorov list. Tako pripremljeno meso staviti na sredinu testa koje ste prethodno razvili na stolu na otprilike 1 cm debljine.

Prekriti meso testom i prebaciti u podmazanu i pobrašnjenu tepsiju. Peći u rerni na laganoj vatri (150-200 stepeni) 3-4 sata (nekada hleb skroz pocrni).

Izvaditi iz rerne, razbiti testo oko mesa i izvaditi meso. Seći ga na komade po želji. Meso je sočno i mekano.

Vreme pripreme: 60 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Sarmice od iznutrica u skrami




Sastojci (za 4 osobe)
250 grama mlevenog goveđeg mesa
200 grama crne džigerice
200 grama bele džigerice
jedan svinjski bubreg
jedno svinjsko srce
100 grama svinjskog mlevenog mesa
2 glavice crnog luka (srednje veličine)
2 veća krompira
2 veće šargarepe
100 grama graška
200 grama ulja
1 jaje
300 grama svinjske skrame
vegeta, crvena paprika, biber, so
100 grama pirinča

Preliv
1 pavlaka
2 jajeta

Način pripreme

Iseckati sitno crni luk i propržiti ga na ulju. Dodati sitno seckanu šargarepu, iznutrice, grašak, krompir i pržiti sve dok ne ispari tečnost od iznutrica. Dodati po ukusu vegetu, crvenu papriku, biber, so. Skloniti sa vatre, dodati prethodno obaren pirinač i jedno jaje pa dobro promešati.

Skramu dobro oprati, iseći na kvadrate 15 x 15 cm i uvijati smesu kao sarmice. Ređati u vatrostalnu posudu i zaliti prelivom, pa peći u rerni na 200 stepeni oko 30 minuta.

Preliv: pomešati 2 jajeta sa jednom čašom pavlake dok ne postane homogena masa.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Свињски котлети са кинеским зачинима



Састојци
свињски котлети (очишћени од костију и масноће)
2 кашике густина
3 кашике соја соса
2 кашике ракије
1/2 кашичице бибера
1/2 кашичице ђумбира
1/2 кашичице цимета
уље
1 децилитар пилеће супе
1 шаргарепа
1 першунов корен
1 целер
1 зелена љута папричица
Начин припреме


Котлете прелијте соја сосом, ракијом, поспите зачинима и густином, па добро промешајте. Пустите да одстоји око 2 сата.

Уље јако загрејте, испржите котлете са обе стране и извадите на даску. Исеците их на траке широке око 1 cm и држите у топлом тањиру. Поврће исеците на што тање траке, пропржите на две кашике уља (1 минут), прелијте супом и пустите да прокључа. Додајте испржене котлете, промешајте и сервирајте.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Crnogorska jagnjetina u mleku

Sastojci (za 6 porcija)
1,5 kg jagnjećeg mesa od plećke
1,5 litra mleka
3 šargarepe
2 lovora
5-6 zrna bibera
1 kg krompira
peršun, so

Način pripreme

Meso operite, stavite u lonac i prelijte mlekom. Dodajte celu šargarepu, lovor, biber i so po ukusu. U drugom loncu skuvajte oljušten ceo krompir. Kada se meso skuva, izvadite ga iz lonca, isecite, stavite u dublju posudu i dodajte cele kuvane krompire i šargarepu. Prelijte proceđenim mlekom u kom se meso kuvalo i ukrasite peršunom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 20:02:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.