Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: pci wireless trendent oscilira previse  (Pročitano 2071 puta)
25. Feb 2008, 17:36:37
Svakodnevni prolaznik


"RIKNULA BORANIJA"

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 358
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
ovako soba do sobe  imam wireless ap u jednoj sobi a u drugoj pci kartu  trendent 54mb/s  ,  ali ona veoma cesto oscilira spusti se cak i na 18 mb/s a udaljenost  nema ni 5m , acess point mi je na ploci integrisan  i radi do 30 m po upustvima, na pocetku kada sam sve to sredio i napravio onaj pci nije toliko oscilirao odjednom je to pocelo  dali je to normalno i ako nije ima li neka caka da se to sredi da ne oscilira , dinamicka je ip adresa konfigurisana na njoj posto je na access p   192.168.0.1  i izlazi na intrenet preko lana kablovski kazem sve radi samo sto me nervira jeste da puno oscilira, primetio sam na jednoj igrici  online  wolfestine  enemy teritory to igram cesto radi relaksacije, e kad sam igram ping na igrici je prilicno konstantan  ali kad se moj brat konectuje skace nam ping  oscilira  pa ako ima neko ideju  hvala
« Poslednja izmena: 25. Feb 2008, 17:38:23 od badgonzzoo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"RIKNULA BORANIJA"

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 358
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
zar niko nema da mi objasnidali je to normalno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
zar niko nema da mi objasnidali je to normalno
Ne obracaj paznju na to sto varira. Ne bi trebalo, al to je do sofwera.
A to sto ti ping skace kada se i brat nakaci na net je normalno.
Tada delite konekciju, brzinu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Apple IPhone 3GS,
ja imam d-link 754gt tako nekako , nebitno  Smile
dakle ap 802.11 a/b/g dual mix imam prikacena 4 racunara koja su u kuci preko w-lan i 2 u lan ping na oba racunara koja se kace na lan je u zavisnosti od servera 20-40 ms dok je kod racunara koji su na wireless-u od 50-80ms dakle ostupanje ipak ima malog ali ladno na svih 6 racunara gtalker za voip pici istovremeno bez ikakvih problema, posto je moj ruter upaljn na dual mod imam 54mb/s za download i 54mb/s za upload time mi se nedesava kao to sto je kod tebe da ti kad preuzimas za drugo koma nesto smanji na 17-18 mb/s jer tebi radi u singl modu i mozes da ukupno na mrezi ostvaris 34 mb/s.
dakle ti sajes 17mb/s ka ruteru a ruter sanje 17mb/s prema drugom racunara i to je maksimum, doduse u praksi moze da se pojavi malo odstupanje.
sto se tice ping time to ti nebih znao reci, mozda je to rutera da nije bas jak ili ne znam, meni je ping u odnosu na racunar na w-lan i drugom na w-lan pri opterecenju rutera, svi su na natu komuniciraju, oko 15-20 ms ovo mozda nekad zna da bude vise ali znam da sam prije jedno pola godine mozda mailo i jace to testirao, trebalo mi je nesto za seminarski i to su ovi podaci koje sam dao,
Ovo za brzinu znam, ali da ping skoci toliko da ti smeta u igranju igrice to mi stvrno nije jasno kako, mislim da je to do rutera- nemora da znaci ali to je sto se tice mog znanja
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"RIKNULA BORANIJA"

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 358
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
ovako acess point mi je integrisan na ploci wifi ap nemam znaci ruter radi na 54mb/s i ta integrisna karta izlazi na kablovski modem ploca je p5k-e wife ap, a kod buraza je pci wireless trendent isto radi 54 mb/s  obe karet su 802.11 b/g wep sigurnost samo sto mi kod buraza ne radi vise wireless kao ranije kad sam to sve instalirao znala je da oscilira ali sada cesto oscilira sa 54mb/s padne na 18mb/, pa na 28 mb/s pa 36   pa 48  ..  pa nekad radi na  54  kao kad i to me nervira  daljina nije velika  uopste da bi to radila  u sobi nema neke inteferencije  normala sve  eto  softvare je relativno nov nema noviji za trendent  eto
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Apple IPhone 3GS,
Uredu sad sam te razumio ti si umrezio dva racunara direktnom wireless vezom, postavi staticke ip adrese sredi hdd... oslobodi ga malo(osvezi), da nemas slucajno kakav uredja koji bi mogao da ometa vasu vezu ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"RIKNULA BORANIJA"

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 358
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
kao npr sta nisat sto se mene tice ne ometa mrezu hdd je ok  probacu sa statickim ip adresama  treba mi jos saveta kao neko zna o cemu je rec hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Apple IPhone 3GS,
Izvini ali mozes li da objasnis kompletnu mrezu kos sebe posto se nece razilazimo, tj nesvatam kako je sve povezano ali da bide jednostavno npr:
pc1(lan - > wan) pc1-pc2(psi wireless - > psi wireless) pc1 share wan to pc2
naprimer ovako kako bih te sto bolje razumio i ima sliku tvoje mreze da bih ti mogo pomoci
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"RIKNULA BORANIJA"

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 358
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
ovako pc1 moj komp  ima izlaz na wan preko ethernet porta kablovski modem je u pitanju, na moj komp imam integrisanu wirlees sa acces pointom ploca je vec sam rekao p5k-e wife ap, taj  ap tj  integrisana wirelees karat ima izlaz na internet i diozvoljava mom bratu  pc 2 da izlazi na net kao i da sherujemo dokumente, e sad  kod mene  pc 1 wireless je konstantan stalno je 54 mb/s u task manegeru se to vidi. imam malu antenicu  na mom kompu uz wireless sto je dosla,  e sad kod burazera tj pc 2 imam wireless kartu pci bez acessa pinta normalno karta je trendnet tew-423 pi znaci ta karta oscilira cesto, kad sam sve to instalirao na pocetku se to nije desavalo bio je konstantna brzina 54mb/ ili min 48mb/s sad se spusta i na 18 sto me nervira pa ode  na 36  pa 48 pa kratko bude 54 pa sve tako znaci to se desava na pc2 u drugoj sobi koja je od mene udaljena 5m i dvaja vrata mislim da to nije normalno. to sam primetio tu oscilaciju na igrici on line  wolfeestine enemy teritory  ranije nije bio njegov ping  tj . ping pc2  veci od moga vise od 10 -12  razlike e sad je veci i sara  npr moj ping je 80  a njegov 114 pa padne na 95 sto je neka normala ali nece se zadrzati tu uglavnom njegov ping nije bio veci od 10 eventialno 15 od mog. ja imam 80 a on je imao 90 ping tako je radilo nekad a sada ne. e sada sam nesto citao na trendnet stranici da polozaj antene ima uticaj u tome posto sam iskljucio mogucnost intreferencije jer nema sta da mu smeta sve je na 60hz kablovi. ali nisam nasao tu stranicu da vidim kakav polozaj antene treba biti mada ta antena na pc2 ima onu malu antenicu  gumena kao od mobilnog samo deblja i ona se ne moze neto puno stimati  jer je na pci slotu ona mala antenica  bez kablica.eto nadam se da ti je sad jasan moj problem   hdd je cist sistem besprekoran samo je do wirelessa.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Apple IPhone 3GS,
sad sam skroz razumio sto su problemi, prvo sto trebas da pogledas jeste kako si konfigurisao wireless kartice, da li si ostavio full power sto moze da utice, istina da je jako bitno da antene mudu usmjerene, ali posto se radi o samo jednoj konekciji odnosno usmjernenom linku izmedju dva racunara a relacija ja veoma malo to ne bi trebo da prestavlja problem,
Pogledaj kako ti je napajanje kolko je W i provjeri napone u racunaru i u uticnicu, znam da je bio slican problem u jednoj firmi u kojoj sam instalirao to, napajanje je bilo 300w a na njega se kacilo dosta stvari i desavalo se da se cas vidi na mrezi cas ne, ponekad se vidi ali neodgovara ninasta slucajno sam pregledo napon i vidio da nije bas u najboljem redu, zamjenio sam napajanje i stavio 450W chivtek meni se cini da je bila ta marka, i problemi su nestali, i jos pogledaj kakav je hvalitet signala na oba kompa ako je ispod 60% znaj da nije uredu.
Vec sam ti govorio da u kuci ima 4 racuna na wireless jedan od njeh je udaljen od ap oko 9m signal mu je 98% znaci ekstra, provjeri ovo sa napajanjem.
Igricu igras u lani ili wan mrezi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.