Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: PC se "zamrzava" - najcesce prilikom kopiranja i rezanja  (Pročitano 3212 puta)
17. Jun 2007, 14:26:26
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Pozdrav! Moj problem je sledeci:
Od pre par meseci kompjuter je poceo da se "zamrzava" - kad se to desi slika se potpuno ukoci ali ostane na ekranu,
nestane zvuk, ne reaguje na tastaturu, misa itd. Pomaze samo restart.  Smile

Evo kada se ovo javlja:
1) Kad sam prebacivao video materijal sa kamerice preko Firewire porta, uvek bi prebacio, ali je problem nastajao
kad bi presao na kompresovanje sirovog DV materijala u format za DVD video. Ponekad bi se ukocilo posle par minuta,
ponekad pri kraju (posle recimo sat vremena rada, ili vise sati), a ponekad bi proslo bez problema!

2) Ubedljivo najcesce se desava kad prebacujem nesto sa DVD diska na HD (mozda i sa CD-a, ne secam se) i prilikom
narezivanja diskova. A malopre mi se desilo dok sam kopirao folder sa jednog mesta na disku na drugo, dok sam
slusao mp3 sa diska (citac je bio aktivan)

3) Prilokom igranaj igara. Ali se ovo desava veoma retko. Prvo, nisam neki gamer (vidi se po "masini") a drugo ovo se nekad desi, a cesce ne. Npr. nekad ukoci Call of Duty posle pola sata igranja, a nekad lepo odigram par sati i sam normalno izadjem iz igre.

Prvi put se sve ovo dogodilo ubrzo nakon sto sam pored vec postojecih 256 MB DDR dodao modul od 512 MB DDR taKo da sam
mislio da ima veze sa tim. Medjutim, OVo se i dalje dogadja a isprobao sam sve kombinacije: zamenio im mesta, pa
sam stari modul u prvom slotu, stari u drugom, sam novi u prvom, novi u drugom, sve - i opet se desava!
Kad samo surfujem netom, gledam filmove, slusam musiku, kucam tekstove itd, komp moze da radi danima da se ne
zaglupi. Mozda se desilo samo par puta. Ali zato nekad se rebootuje (ne zamrzne, vec restartuje) prilikom podizanja
sistema, kad se vec pojavi desktop.

Od kako su poceli problemi, par puta sam reinstalirao Win ali sve ostaje manje-vise isto.

Konfiguracija:
Windows XP sp2
CPU: AMD Sempron 2400
Ploca: MSI KT4A-V
RAM: DDR I - kolicina promenljiva:)
DVD rezac: Pioneer 111D
CD rezac/DVD citac: Sony CRX320 (valjda taj)
HD: Maxtor 160GB ATA
Graficka: MSI FX5200 128MB AGP
Drugo valjda nije toliko bitno
Sve je staro nesto preko 2 godine, osim hard diska i DVD rezaca koji su noviji.

Kako vam izgleda "na prvi utisak"? Sta je glavni troublemaker? Memorija? Procesor? HD? Ploca?

Skoro sam dobio Hiren's boot CD, probao sam par testova i sve nalazi da je navodno OK! Sta preporucujete da testiram
i kojim programima, kolikim intenzitetom (vreme? broj prelaza?)

Izvinite ako sam bio malo opsirniji, ali pokusavam da izlozim sve sto mi se cini bitnim.
Hvala unapred na odgovorima.
« Poslednja izmena: 17. Jun 2007, 14:42:49 od Stackey »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6695
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 
probaj da promenis ide kablove
IP sačuvana
social share



Edit by crni scorpion: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Wow! E, ovo je brz odgovor  Smile
Vec sam posumnjao na kablove, tako da sam zamenio kabl. Na jednoj grani sam imao stari (deblji) pa sam kupio i stavio noviji (tanki, sa ne znam koliko bese pinova, znatre na sta mislim) ali problem je i dalje prisutan!
Na drugoj grani je vec bio novi kabl.
Na jednoj grani je sam DVD rezac, a na drugoj Hd i CD/DVD citac (koji veoma retko koristim)
Hvala na odgovoru.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
pogledaj 'vamo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pozadrav od vaseg ljubaznog komsije Milanman-a

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1349
Zastava Kraljevo hometown,Nis fax
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 3120c
hmmmm....mom kosiji se desavalo da zamrzne bilo kad i kad stoji i samo restart.sve je bio zamenio od komponeneta osim ploce asus a7v8x-x
posle je uzeo isto asus ali sa nvidia cipom.od tada radi odlicno.a do cimer je imao problem sa isptom polcom prilikom prebacivanja materijla sa LAN-a....e sad da li je polca....
IP sačuvana
social share
Herr Nikolic
Ja sam GENijE!!!Imam GENE od mame i tate!!!
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
mob
Sony xperia
Najslabija stvar,  a i ne bas predvidjena za te rabote, je cipset na ploci koju imas. E sada kazes da se to nakog dodavanja memorije desava. Hoce ovi cipsetovi da zezaju ako stavis dva modula razlicitih proizvodjaca.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pozadrav od vaseg ljubaznog komsije Milanman-a

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1349
Zastava Kraljevo hometown,Nis fax
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 3120c
da da taj chip set moze da bude sranje,via kt 400 cini mi se
IP sačuvana
social share
Herr Nikolic
Ja sam GENijE!!!Imam GENE od mame i tate!!!
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Da, taj cipset je u pitanju. I prvi put se problem jeste javio posle stavljanja dva modula, ali kao sto rekoh sada se isti problem javlja i kada je samo jedan modul ubacen! Dakle, i kada je 256 i kada je 512, a naravno i kada su oba aktivna (mada moguce da se najcesce desava upravo kad su oba ubacena, ali sto onda pravi nevolju i kad je samo jedan???)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
mob
Sony xperia
Koje napajanje imas i memorije jesu od istog prizvodjaca ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Stari dobri "test" : ostavi racunar ukljucen dan ili dva ili vec koliko je potrebno (jedna noc je obicno odovoljna), nemoj nista posebno da radis na njemu, najbolje nemoj bukvalno nista da radis na njemu, ako zamrzne, evo @lightsoft ti je dao ideju vodilju, kreni od napajanja. Isti slucaj se meni desio pre dve godine, sa istom plocom.Napajanje je resilo stvar.Ne mora biti slucaj kod tebe...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.