Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 03:20:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: PC Igraonica?  (Pročitano 5838 puta)
24. Feb 2010, 11:52:58
Ucesnik diskusija


Dodjes mi... dodjem ti ovo ono...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 188
Zastava Europe>Serbia>Nis>Durlan CITY
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.18
mob
Nokia c3, LG Cookie
Interesuju me vasa iskustva. I koliko bi trebalo para za komp-ove, jel moraju svugde org. win. svaki komp org. igrica.koj je internet potreban, softwer za uplatu vremena koji treba. Itd. Unapred zahvalan!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 585
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia 
Po zakonu moras sve licnecirano, e sad ne znam koliko cu ceste (i strucne) kod nas inspekcije, i dal neko uopste to kontrolise. Obrati se @megasoftu on ima igraonicu. Sto se tice igrica neke moraju da budu orginal npr. WOW
IP sačuvana
social share
Edit by crni scorpion: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
VIP VIBE C
Po zakonu moras sve licnecirano, e sad ne znam koliko cu ceste (i strucne) kod nas inspekcije, i dal neko uopste to kontrolise. Obrati se @megasoftu on ima igraonicu. Sto se tice igrica neke moraju da budu orginal npr. WOW
Evo sam sam video ovu temu. Mislim da se u Beogradu, ako imaš drugi posao, ne isplati otvaranje igraonice. Ja držim igraonicu koja je naslednik knjižare za školskim priborom i trenutno ne mogu da se zaposlim i ovo moram da radim.

Ako si iz nekog manjeg mesta možda se i isplati, jer iz ličnog iskustva znam dok sam držao fotokopirnicu, čovek u selu je radio manji broj kopija, a zarađivao znatno više jer nije imao konkurenciju.

Mislim da je sadašnja cena od 60,00 dinara za sat korišćenja preniska ako sve regularno plaćaš.

Jedan serviser koji mi je dolazio tek pošto sam završio kurs za servisere, rekao mi je da su inspekcije vrlo obučene, kazne su od 100.000 do 3.000.000  dinara za držanje neoriginalnog softvera, i igraonice kod Vukovog spomena kontrolišu otprilike jednom mesečno. U nadležnosti je Poreske policije i išao je jedan email sa obaveštenjem firmama da legalizuju svoj softver.

Ja sam na Belim vodama. Nikad mi nije bila inspekcija, ako uglavnom držim originale. Windowsi su mi XP Proffesional ili Home, svi su licencirani, antivirusni koristim free AVG (mada u licenci piše da nije za komercijalnu upotrebu mislim da na veličinu moje igraonice nebi zakerali), WoW mi je licenciran, a uostalom on traži od igrača account, Counter Strike 1.6 je skinut sa neta, ali imam broj diskova Anthology koliko imam računara i nadam se da isto ne bi zakerali.

Preko firme Computer land (nadam se da nije reklama) mogao si (ja sam otkazao) da zakupiš Steam Cyber Cafe. Plaćalo se cca 500,00 dinara po računaru  mesečno a dobiješ pravo da koristiš oiko 60 igrica, između ostalih i Counter Strike, Condition Zero. To ti je onda potpuno legalno. Jer ako bi se terao mak na konac, kada ti recimo i kupiš recimo Fifa10 original, ti si je kupio za korišćenje kao krajnji korisnik, a ne za ustupanje drugim licima da igraju.

Postavlja se pitanje čuvanja opreme od strane igrača. Na trenutak im nisi nad glavom nešto će slomiti (slušalice), lupanje po tastaturi i mišu je nešto uobičajeno. . Klaćenje na stolicima koje nisu napravljene za klaćenje i zato pucaju je svakodnevno.

Za kontrolu vremena preporučujem ti program Antamedia, koji za sada koristim u demo verziji, a za pet računara košta 180 evra doživotna licenca. Svaki dodatni računar se plaća, vidi na njihovom sajtu detaljni cenovnik. Takođe mislim da nije reklama jer na googlu izlaze prvi ili drugi. Imaju ovde predstavnika, tehnička podrška je stvarno super na srpskom jeziku, program je višejezični ima i srpski, uplaćuješ u dinarima na njihov tekući račun.

Ako te još nešto interesuje, tu sam.
« Poslednja izmena: 24. Feb 2010, 14:16:40 od megasoft »
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
HTC 
Windowsi moraju da budu licencirani, u suprotnom mogu da ti oduzmu racunare na kojima nemas licencirani windows, to znaju i gledaju. Antivirus mozes da stavis free resenje, ostalo ti je megasoft objasnio.
« Poslednja izmena: 24. Feb 2010, 13:19:59 od ivicaspas »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 78
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Takodje razmisljam o igraonici, ali u selu. Nije je bilo jedno vec 2-3 godine posteno. Razmisljao sam 8 kompjutera, 1 ps3 i 1 wii sa projektorom. Sta mislite o toj ideji, da li bi se isplatila u selu od 2000-2500 stanovnika? Kolika je realna cena sata za komp, koja za konzolu, koliko za iznajmljivanje konzole preko noci, koliko za igranje kompova preko noci? I ono sto me najvise kopka koja je realna procena za promet, na koliko sati minimum bih trebao racunati da ce igraonica biti puna u prvih 3 meseca (jun, jul, avgust)?

Moje neko racunanje:
u proseku 7/14h za komp i 5/14h za konzole.
komp/sat 60din
konzole/sat 100din
iznajmljivanje konzole 400din
nocno igranje 100din po kompu

realno/nerealno?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
VIP VIBE C
Takodje razmisljam o igraonici, ali u selu. Nije je bilo jedno vec 2-3 godine posteno. Razmisljao sam 8 kompjutera, 1 ps3 i 1 wii sa projektorom. Sta mislite o toj ideji, da li bi se isplatila u selu od 2000-2500 stanovnika? Kolika je realna cena sata za komp, koja za konzolu, koliko za iznajmljivanje konzole preko noci, koliko za igranje kompova preko noci? I ono sto me najvise kopka koja je realna procena za promet, na koliko sati minimum bih trebao racunati da ce igraonica biti puna u prvih 3 meseca (jun, jul, avgust)?

Moje neko racunanje:
u proseku 7/14h za komp i 5/14h za konzole.
komp/sat 60din
konzole/sat 100din
iznajmljivanje konzole 400din
nocno igranje 100din po kompu

realno/nerealno?

Cene su ti realne. Jedino ne razumem ovo

7/14 za komp i 5/14 za konzole.

Da li si mislio i internet ili samo igrice. Igraonica koja je na 50 m od moje godinama je imala samo igrice bez interneta. Po mome važniji ti je internet od igrica.

Sredina mi nije poznata. Ja ovako razmišljam. Sezona poljoprivrednih radova, sezona godišnih odmora, bazena ili verovatno ima neka reka blizu. Ne znam šta da ti kažem. Kako je radila ta pređašnja igraonica.  Ovde na Belim vodama mislim da se ne isplati. Klinci idu logikom što bi plaćao kad imam kući, stariji bi besplatno ako može.
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 63
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1045
mob
SonyEricsson k800i
Imam i ja igraonicu ali kod nas srecom ne postoji ta inspekcija ili ti ga kontlola jelte Smiley 0.60e po satu e sad operativni je xp pro antivirus programe ne drzim jer imam instaliran deepfrez i to je resenje za sve probleme sto se tice virusa, a igrice sa neta naravno Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Bet big, win big. That's the only way to play.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 513
Zastava 45° 14' 24"
OS
Linux
Browser
Mozilla (intrepid)
mob
Nokia 6310i
Citat
Interesuju me vasa iskustva. I koliko bi trebalo para za komp-ove
Zavisi koliko kompova hoces Smiley
Citat
jel moraju svugde org. win.
Trebalo bi.
Citat
svaki komp org. igrica.
Trebalo bi.
Citat
koj je internet potreban
Racunaj oko 1024kbps / pc
Citat
softwer za uplatu vremena koji treba
SmartLaunch
IP sačuvana
social share
razlika izmedju @tnenada i svih ostalih je to sto se decko potrudio.

Pravilnik  |  Google  |  Prijava zloupotrebe  |  Burek Toolbar


   
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 03:20:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.