Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Patriotizam i alkohol izgovor za paljevinu  (Pročitano 816 puta)
05. Nov 2009, 12:52:00
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Počelo suđenje optuženom za paljenje Ambasade SAD
Autor: Beta | 04.11.2009. - 15:14

Pred Okružnim sudom u Beogradu danas je počelo suđenje Milanu Živanoviću, optuženom za izazivanje požra u Ambasadi SAD u Srbiji, 21. februara 2008. godine, posle mitinga "Kosovo je Srbija".

Živanović je negirao krivicu i naveo da nije izazvao požar niti je kod sebe ima zapaljiva sredstva kada je upao u ambasadu i dodao da je bio pod dejstvom alkohola, pa se zato delimično seća šta se događalo tog dana.
Naveo je i da nije boravio u prostoriji u kojoj je pronađeno ugljenisano telo Zorana Vujovića iz Novog Sada, koji je stradao u požaru.
Optuženi je rekao da je u ambasadi video trojicu, četvoricu ljudi koji su nosili šipke i da je otvorio vrata jedne prostorije iz koje je pokuljao dim, ali nije video vatru.
Živanović je ispričao da je kao student Ekonomskog fakulteta sa ostalim studentima organizovano krenuo na miting i da je oko 15 sati počeo da pije pivo i vodku.
"Na mitingu kod skupšitne (Dom skupštine) menjali su se govornici koji su u nama budili patriotizam. Kada je govorio režiser Emir Kusturica, pronela se vest o neredima ispred američke ambasade. Poneseni patriotizmom, krenuli smo ka ambasadi i tamo su bili neredi, ali nije bilo policije", rekao je Živanović.
Dodao je da se popeo na terasu zgrade ambasade u Ulici Kneza Miloša i stavio barjak sa srpskom zastavom na mesto gde je bila zastava SAD, koja je ranije skinuta.
"Ušao sam kroz otvoren prozor, išao gore, dole, na sprat, pomislio sam da bi bilo bolje da zastavu stavim na drugo mesto. Mahao sam srpskom zastavom sa prozora i ostavio je. Kada sam se vratio u prostorje u kojima sam već bio, video sam, trojicu, četvoricu iz mase koji su nosili šipke. Otvorio sam neka vrata, pokuljao je dim", rekao je Živanović.
Optuženi je naveo da je izašao kroz prozor u Kneza Miloša, ali je tamo video policiju i osetio suzavac, pa je pobegao nadole i upao u dvorište ambasade.
"Uzao sam aparat za gašenje požara i razbio prozor i ušao u neke kancelarije. Tu sam našao jaknu i iskoristio je kao zaštitu od šiljaka ograde koju sam preskočio i nisam je uzeo zbog koristi", rekao je Živanović.
Na pitanje suda "zašto jaknu nije bacio u kantu za đubre", optuženi je odgovorio da tada nije razmišljao o jakni, a kasnije je, kada se vratio u svoj kraj, poklonio jednom drugu kome je bilo hladno.
Sud je naložio veštačenje optuženog kojim bi trebalo da se utvrdi da li je Živanović zbog dejstva alkohola bio svestan svojih dela.
Branilac optuženog Bane Janev predložio je rekonstrukciju kretanja Živanovića kroz zgradu ambasade i veštačenje kojim bi bio utvrđen uzrok požara i sud će o tim predlozima odlučiti naknadno.
Nastavak suđenja biće zakazan kada u sud stignu rezultati veštačenja optuženog Živanovića.
Živanović je optužen za teško krivično delo protiv opšte sigurnosti, za koje je zaprećena kazna od dve do 12 godina zatvora, kao i za tešku krađu.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.27
znaci on je zrtveno jagnje
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


''Ništa se ne dešava slučajno''

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1832
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.27
e jbg,zapalicemo je ponovo u inat dusmanima  Smile Smile Smile

i treba da je palimo dokle god nenaprave pravu ambasadu,kao u britaniji..a ne da koriste onu baraku.  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.