Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 02:42:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Patoloska ljubomora  (Pročitano 11010 puta)
30. Okt 2007, 21:24:28
Hronicar svakodnevice


tezi nemogucim da bi ostvario moguce!!!

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
Opseg ljubomore kreće se od normalne do fatalne, zato se savetuje razum i promišljanje

LJubomora nosi razne opasnosti ako je u pitanju njena prekomernost u intenzitetu. Treba znati, kažu stručnjaci, da ljubomora nije kod svih ljudi ista. Ipak, teško je prepoznati njene različite vidove, jer je uvek u pitanju komplikovanost ljudske psihe. Postoji sasvim “obična” ljubomora, koja bi se mogla nazvati i normalnom, jer postoji kod svakog para. Ona se tumači kao znak da među partnerima ne vlada ravnodušnost. Kada se desi da je jedan partner sasvim ravnodušan, ne pokazuje znake ljubomore, i to postaje nova dilema, jer se dovodi u pitanje jačina osećanja prema drugom partneru. Kada se radi o sasvim normalnoj ljubomori, stručnjaci kažu da se ona može odnositi i na oblasti koje nemaju nikakve veze sa vernošću ili nevernošću, kao što je na primer hobi, ili žarka želja za uspehom na poslu. NJihovo interesovanje je jednostavno usmereno na “nešto drugo”. To osećanje može da oživi ljubav, ali isto tako i da je uništi. Radi se o nijansama, koje život znače.
Osim normalnog tipa ljubomore, postoje i drugi oblici kao što je projektivna ljubomora, znači više oblika i vrsta ljubomore, baš kao što postoje i različiti tipovi ličnosti, modela ponašanja, reagovanja i prihvatanja ili neprihvatanja različitih problema. Dobro je poznato da laki flert ne mora obavezno da znači preljubu, ali često izaziva fatalnu ljubomoru. Ponekad su ljudi ljubomorni i kada za to nema osnove, jednostavno vide ono što žele da vide. Teško je uočiti prelaz kada ljubomora postaje opasna, kada ulazi u kategoriju “bolesne” ljubomore.
Tip “bolesne” ljubomore već postaje tema stručnjaka koji se bave fenomenom ljudskih modela ponašanja. Patološki ljubomoran muž i u kelneru koji se u restoranu profesionalno ljubazno osmehne njegovoj ženi, vidi suparnika i nakostreši se. Isto tako, patološki ljubomorna žena ne dozvoljava svom mužu da subotom ide sam u samouslugu, uz obrazloženje da se ljubazno obratio lepoj plavokosoj kasirki. Patološka ljubomora ispoljava se kroz apsurdne pretpostavke i sumnje. Često je rezultat lične nesigurnosti i strahova.
Kao dobri saveti za pomoć protiv ljubomore, preporučuju se konstruktivna pitanja koja treba da postavimo sami sebi (kada je u pitanju “normalna” ljubomora): “Šta izaziva moje sumnjičave misli? Kako ću uspeti da se udubim u njih, i dobro ih protumačim, razjasnim? Šta bi se dogodilo kada bi me partner zaista prevario? Da li bi to potpuno ugrozilo našu vezu? Itd.” Dobro je i otvoreno reći u pogodnom trenutku šta vam kod partnera smeta i izaziva ljubomoru. Uopšte, i oko drugih pitanja partneri treba da sarađuju, razgovaraju, zajedno rešavaju probleme.
Samim tim što ljubomora oduvek postoji, treba je respektovati i istraživati. Ona je fenomen koji se često javlja, te je ne treba ignorisati već uvažavati kao jedan od mnogih oblika ponašanja i neistraženih ljudskih osećanja.

Priredila: J. Čuklek
« Poslednja izmena: 30. Okt 2007, 21:25:02 od mikimitro »
IP sačuvana
social share
Edit by crni scorpion: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N73
Patoloska ljubomora je sigurno ne zdrava za coveka i sigurno je da je problem vrlo ozbiljan.Moje misljenje je da je za bilo koji vid ljubomore u ljubavnim vezama svakako kriv onaj ko u vezi ne daje dovoljno paznje svom partneru a recimo nesebicno je poklanja svakom drugom sa kim se nadje u drustvu.Recimo moj decko nikad nije imao neko interesovanje za moj zivot i probleme a pretvarao se u uho ako mu neka drugarica izlaze svoje probleme i potrebe.To je u meni budilo uzasan bes da na kraju nisam mogla da podnesem da je u drustvu.Svako bi za njega rekao da je divan,da ume da slusa i da savet,svako osim mene.Na kraju je ispalo da sam ljubomorna i da ga gusim,ja koju nikad nije ni saslusao do kraja.Kako onda razgovorom resiti problem.Sada smo bivsi i nisam vise ljubomorna osoba niti sam to bila u svojim ranijim vezama.Znaci problem je ako imate partnera koji vam daje konstantno povoda da budete toboze ljubomorni,ustvari u pitanju je samo bes zbog njegovih stavova. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 16
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.53
plasim se svoje ljubomore, borim se i napredujem, dobro je da sam sebi priznas to osecanje, mislim da je to pocetak oslobadjanja. Slazem se da je vazan partner, tj uzrok osecanja ljubomore, ali postoji sigurno i umisljeni deo, neka virtuelna prica, koja se hrani preteranim razmisljanjem iili umisljanjem... predlazem vezbu, manje teorije, vise prakse, tako ja sebi pomazem!
Zanima me da li je moguce da covek nasledi takvu osobinu? Ili je to samo identifikovanje sa roditeljima?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 
Tema stara 3 godine Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80

Zanima me da li je moguce da covek nasledi takvu osobinu? Ili je to samo identifikovanje sa roditeljima?
Moguce je ali nasledjujes samo predispozicije za tako nesto. Ostatak zavisi od drugih faktora
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 02:42:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.