Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pas odgrizao čoveku deo nosa  (Pročitano 6241 puta)
05. Maj 2010, 17:01:15
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
HTC One
Niš - Zoran Nikolić (34) iz Niša ostao je bez parčeta nosa kada ga je nedaleko od stambene zgrade u Ulici palih boraca u naselju Pantelej ujeo pas lutalica. On je hitno operisan na ORL klinici u Nišu, gde su mu lekari sanirali povredu presađivanjem kože sa desnog uha.



Nikolić je primio zaštitne vakcine i nije životno ugrožen. Incident se desio 1. maja oko 18.30 časova nakon povratka porodice Nikolić sa izleta na Kameničkom visu. Zoran je na zemljanom putu kojim se prilazi zgradi, na kratko izašao iz automobila da proveri da li mu se nije otkačio auspuh, kada je pas lutalica nasrnuo na njega i teško ga povredio.


- Čučao sam kod zadnjeg točka, a oko automobila se nalazilo tri ili četiri psa. Režali su, ali im nisam pridavao pažnju. Onda je jedan žuti pas prišao na oko metar i po od mene. Nisam ni sanjao šta može da se desi. Pokušao sam da ih oteram, ali kako sam mahnuo rukom, osetio sam udarac u glavu. Nisam znao šta se desilo. Osetio sam bol, toplotu, krv je počela da curi na sve strane. Posle sam u bolnici saznao da mi je otkinuo parče kože i deo hrskavice s nosa - priča Nikolić koji se i dalje leči u dnevnoj bolnici ORL klinike.
Jeziv prizor napada psa lutalice iz automobila je sve vreme posmatrao njegov desetogodišnji sin.

- Sin je kroz prozor automobila sve video. U prvom trenutku je izgledalo kao da nema nosa jer je sav bio u krvi. Odvezla sam ga u bolnicu, gde je odmah operisan na ORL klinici. Lekari su deo kože iza uha presadili na nos - priča Zoranova supruga Biljana.


Nikolić kaže da će, ukoliko ima pravo, tužiti grad i tražiti odštetu. Stanari zgrada u Ulici palih boraca kažu da svakodnevno muče muku sa psima lutalicama.
- Ne smemo ni u dragstor da odemo. Jure nas po pet-šest pasa. Problematična je ova livada ispred zgrade jer se tu sakupljaju u nekošenoj travi. Ima ih po 20 u čoporu - kaže Dušanka Vasiljković iz zgrade broj 12 u Ulici palih boraca.
Milica Saćipović kaže da su psi pre nekoliko dana jurili njenu trinaestogodišnju unuku koja se mnogo uplašila.


- Čekamo decu iz škole, ispraćamo ih ujutro. Uveče ne smeju sama do kuće. Ovako ne može da se živi - kaže Milica.


Nevenka Aranđelović navodi da su joj psi lutalice nedavno iscepali trenerku kada su je napali na ulici. Dragan Vasiljković iz iste zgrade smatra da bi grad trebalo da ukloni pse lutalice i da konačno postavi osvetljenje ispred zgrade. U JKP „Medijana“ kažu da služba za hvatanje pasa lutalica trenutno ne radi jer se čeka usvajanje ovogodišnjeg programa rada. Tim programom je predviđeno hvatanje i sterilisanje 600 pasa lutalica, koji se nakon izvršenog medicinskog tretmana vraćaju na ulice.

Dnevno izbace 50 štenaca


Predsednica Društva za zaštitu životinja iz Niša Svetlana Dejanović-Avramović kaže da je rešenje problema pasa lutalica u sterilisanju pasa koji imaju vlasnike i ona da je broj od 600 pasa lutalica predviđen za sterilizaciju - mali.
- Nesavesni vlasnici pasa stvaraju pse lutalice. Dnevno se na niške ulice izbaci po 50 štenaca, pa vi vidite koji je to broj posle nekoliko meseci - kaže ona.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
HTC One
Pas lutalica mi odgrizao nos!

Pas lutalica zaskočio i ugrizao za lice Zorana Nikolića (34) kada se ovaj sagao iza automobila, teško povređenom čoveku lekari morali da presade deo hrskavice sa uha, operacija trajala tri sata.


Moj desetogodišnji sin je vikao: „Jao, tata nema nos!" Bio sam sav krvav ... Zoran Nikolić

Nišliji Zoranu Nikoliću (34) pas lutalica odgrizao je deo nosa kada ga je proteklog vikenda napao u centru grada. Nikolić je sa teškom povredom lica prebačen na ORL kliniku Niške bolnice, gde je hitno operisan.

Nesvakidašnji incident dogodio se 1. maja ispred zgrade u ulici Palih boraca u kojoj Nikolić živi s porodicom. Prema njegovim rečima, sve se dogodilo munjevito, kada je zbog sumnje da mu je oštećeno vozilo čučnuo iza automobila. Iznenada ga je zaskočio pas i ujeo za nos!

Sin u šoku

- Na stotinak metara od zgrade u kojoj živimo uleteo sam autom u neku rupu, pa sam izašao da bih pogledao da li mi je oštećen auspuh. Primetio sam u blizini nekoliko pasa, ali nisam obraćao pažnju na njih jer sam ih i ranije viđao. Čučnuo sam iza vozila da bih pogledao da li je sve u redu kada se jedan pas zaleteo ka meni. Pokušao sam da ga oteram, ali je životinja skočila na mene. Osetio sam udarac u lice, a onda me je oblila krv. Tada nisam ni znao da mi je pas odgrizao deo nosa - priča Nikolić za Press.

Njegova porodica, koja je događaj posmatrala iz automobila, pretrpela je veliki šok.

- Moj desetogodišnji sin je vikao: „Jao, tata nema nos!" Bio sam sav krvav. Supruga Biljana me je odvezla u Hitnu pomoć, a odatle sam upućen na ORL kliniku, gde sam odmah operisan. Operacija je trajala više od tri sata i bila je jako bolna, iako je urađena pod lokalnom anestezijom. Kako mi je nedostajalo parče nosa, morali su da mi presade hrskavicu uzetu sa desnog uha. Čini mi se da mi je najbolnije bilo baš to uzimanje hrskavice. Jedva sam to izdržao, povremeno mi se činilo da ću se onesvestiti - kaže Nikolić.

On dodaje da ovo nije prvi put da stanari ovog dela Niša imaju problem sa psima lutalicama.

- Nije ovo prvi put da nas lutalice napadaju. Jurili su već mene i moga sina. Jednom su ga dograbili za nogu, ali srećom samo za patiku. Nedavno sam gledao kako vijaju jednog mališana, ali su ga odbranili njegovi stariji drugovi.

Problem sa psima

Nikolićeve komšije potvrđuju da imaju problem sa lutalicama duže vreme.

- Kada padne noć, ovde je rizično izaći na ulicu, naročito kada je čovek sam. Ne smemo ni do dragstora da idemo jer kidišu na nas. Deca ne smeju sama da dolaze iz škole, pa smo prinuđeni da ih čekamo i dovodimo do kuće - kažu komšije.

Zoran Nikolić nam je rekao da će se obratiti gradskoj upravi i zahtevati da se što pre utvrdi ko je zadužen za zaštitu građana od pasa lutalica.

Dragan Stefanović, direktor u komunalnom preduzeću „Medijana", u čijoj je nadležnosti briga o psima lutalicama, kaže da se čeka usvajanje programa rada od strane Uprave za komunalne delatnosti.

- Prema predlogu programa za rešavanje ovog problema, u skladu sa odobrenim budžetom, predviđeno je veterinarsko zbrinjavanje 600 pasa lutalica. Čekamo da taj program bude usvojen kako bismo počeli sa radom, jer ne možemo ništa da preduzmemo bez saglasnosti našeg osnivača, odnosno grada. Novi zakonski propisi isključuju eutanaziju, koja se ranije primenjivala prema lutalicama tako da jedino što može da se učini jeste sterilizacija ovih životinja - objašnjava Stefanović.   

„Nije alarmantno"

Dragan Stefanović iz Komunalnog preduzeća „Medijana" ističe da ovaj problem „nije alarmantan" i da na ulicama Niša nema mnogo pasa lutalica.

- Ima ih nešto više nego zimus jer je jedan broj lutalica došao u grad sa seoskog područja. Međutim, smatram da njihovo prisustvo nije zabrinjavajuće - naglašava Stefanović.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Neko ce da vadi sekiru ponovo...
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
strasno.
ja sam danas video skotnu zenku stafforda kako kopa po kontejneru.
covek mora da bude zesci idiot da tako nesto ostavi na ulici.(govorim,naravno,zbog opasnosti po ljude)
isto vazi i za gradske celnike,sto ovde,sto tamo,koje treba tuziti zbog nemara.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
mob
Nokia 



Jao kud procitah ovo ionako imam fobiju od lutalica ! Smiley 1
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.375.29
mob
Tel.Me Your.Number
Kad ti priđe ti potpeticu u glavu Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1064
mob
HTC One
strasno.
ja sam danas video skotnu zenku stafforda kako kopa po kontejneru.
covek mora da bude zesci idiot da tako nesto ostavi na ulici.(govorim,naravno,zbog opasnosti po ljude)
isto vazi i za gradske celnike,sto ovde,sto tamo,koje treba tuziti zbog nemara.

Jesi prijavio nekome?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
mob
Nokia 
Kad ti priđe ti potpeticu u glavu Smile

Jao neko vece su mi prisli da me onjuse , njih trojica prljavi, odvartni i zli ,ukocila sam se i molila Boga da odu , uzasan, uzasan osecaj - jednom su me napali i mislim da joj u sebi nosim taj stres  Smiley 1
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Jesi prijavio nekome?
ne,zasto bih?
da bi mi rekli dobro,staro "poslacemo inspekciju",iliti-"bole nas kurac".

al ja i dalje ne mogu da se nacudim da je neko bio toliko sebicno i nemarno djubre da ostavi skotnu zenku stafforda na ulici.
bolje da si pustio mrkog medveda nego to.
al,eto,to je nasa dobra stara taktika "boli me kurac".
« Poslednja izmena: 05. Maj 2010, 18:40:28 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
HTC One
Zato sto ne mozes da se pitas sta radi drzava a da ti ne pruzis svoj maksimum.

Jbg, smatram da je tvoje da u takvoj situaciji okrenes sinteraj ili komunalnu sluzbu, pa ako nesto urade super, ako ne ti si svoje uradio. Ja tako postupam... sutra da napadne neko dete i nanese mu povrede, ne bih mogao da se ne zapitam da li bi doslo do toga da sam bar probao nesto da uradim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.