Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:58:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Particija nestala?  (Pročitano 1685 puta)
20. Jul 2010, 16:46:09
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 40
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
Pozdrav svima!
Upravo sam sa Viste presao na Windows 7, sve se regularno, bez problema instaliralo, ali...nastao je problem oko jedne particije koja je zapravo nestala. Naime, imao sam dve particije: C(430GB) i D(oko 40GB). Na C su pored Windowsa bili uglavnom svi podaci, dakle D prakticno nisam ni puno koristio, osim sto sam imao neku muziku na istom. I pre nego sto sam resio da predjem na W7, sve najvaznije podatke sam prebacio na D. Nista neobicno, regularno ubacio disk od W7, formatirao C, instalirao sistem, i nakon svega toga prvo sto sam uradio, usao sam u Computer i skontao da mi je particija D isparila. Izgoreo sam od muke, imam jako bitne podatke na toj particiji, nadam se da ima spasa! Ajde pomagajte molim vas...hvala unapred.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.53
mob
Samsung Galaxy SII
Program Partition Magic ima mogucnost restoracije cele particije, koliko se secam.  Smile
Pored toga mozes da probas programe Get Data Back for FAT, Recuva i slicne. Pozdrav  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Sony xperia
Da li si siguran koju si particiju formatirao, ili obrisao prilikom instalacije ? Ne zameri sto to pitam, jer mi dodje malo nelogicno da je C particija onoliko velika. Dobro, svako ima svoj pogled na nesto i vidjenje toga. Hocu reci, da se kojim slucajem nisi prevario pa obrisao particiju i ostavio je kao nedefinisanu. Da se na njoj tek treba oformiti particija ?

Nije lose da odes na Control Panel/Administrative Tools i odatle izaberes Computer Management. Kada ti otvori taj prozor, klikni pod Storage na Disk Management, sa leve strane. Ne bi bilo lose da onda postavis screen toga ovde, kako bi se moglo videti o cemu se radi.
« Poslednja izmena: 20. Jul 2010, 17:32:28 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 40
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
Da li si siguran koju si particiju formatirao, ili obrisao prilikom instalacije ? Ne zameri sto to pitam, jer mi dodje malo nelogicno da je C particija onoliko velika. Dobro, svako ima svoj pogled na nesto i vidjenje toga. Hocu reci, da se kojim slucajem nisi prevario pa obrisao particiju i ostavio je kao nedefinisanu. Da se na njoj tek treba oformiti particija ?

Nije lose da odes na Control Panel/Administrative Tools i odatle izaberes Computer Management. Kada ti otvori taj prozor, klikni pod Storage na Disk Management, sa leve strane. Ne bi bilo lose da onda postavis screen toga ovde, kako bi se moglo videti o cemu se radi.
100% sam siguran da sam formatirao C particiju. Evo screen, kao sto vidite tu je jos jedna particija od 37GB o kojoj pricam. A kad udjem u computer, tu je samo C, znaci ovoj drugoj ne mogu uopste da pristupim.



Uploaded with ImageShack.us

Program Partition Magic ima mogucnost restoracije cele particije, koliko se secam.  Smile
Pored toga mozes da probas programe Get Data Back for FAT, Recuva i slicne. Pozdrav  Smile
Hvala, imacu to u vidu...al' sacekacu ipak i lightsoft-a da vidim sta ima da kaze.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
HTC 
http://www.partitionwizard.com/index.html

Partition Magic je los program i zna da napravi brljotinu, gore sam ti postavio link za program. Imas i video tuto kako da manipulises particijama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Sony xperia
Nije kategorisana kao Logical Drive. Drugo, tebi fali particija od 100 mega, koju Win 7 sam formira i gde nabacuje svoje osnovne fajlove. Predpostavljam, po ovome sto vidim da je 7-ica tu particiju preuzela za postavljanje tih fajlova.

Imas dve solucije, da uradis kao sto ti iznad receno, s rizikom da nesto ne uradis dobro. Druga da ponovo instaliras Win, ali pazi. Tokom instalacije kada se pojavi prozor za particije, udji na drive options. Tu imas za format, brisanje particija i td. Obrisi C, ako na nju instaliras, ova veca, pa je opet napravi. Tada ce Win da oformi onu od 100 mega a "osloboditi" ovu pod D.

Evo kako to izgleda kod mene:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Untitled-1.jpg
(108.47 KB, 1076x782)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 40
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 7.0
Ponovo sam instalirao windows, prvo obrisao C, zatim ponovo napravio novu particiju i na nju stavio windows, ali je sve i dalje po starom... Izgleda da mi preostaje ova druga solucija, putem partition wizarda. I kad sam vec kod toga, zasto nemam mogucnost da izaberem opciju "modify--->set partition as logical" kad kliknem desnim klikom na particiju?

EDIT: Uspeo sam! U Partition Wizardu sam isao desnim klikom na izgubljenu particiju, pa na change letter i stavio F, i sad je sve u redu! Hvala svima.
« Poslednja izmena: 20. Jul 2010, 19:22:16 od ФанстеДС »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Sony xperia
To sam bas hteo da ti kazem. Sada tek vidoh da ti fali slovo. Ne obratih paznju.  Smile Nema veze, vazno da si  se setio.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:58:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.12 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.