Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 06:25:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Za koga cete glasati?
G17+
DS
DSS-NS
LDP-GSS-SDU-LSV
PSS
SDP
SPO
SPS
SRS
Necu glasati
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 484
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Parlamentarni izbori - 21. januar 2007.  (Pročitano 102347 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Formirana koalicija LDP-GSS-SDU-LSV

 

Koalicija Liberalno-demokratske partije, Građanskog saveza Srbije, Socijaldemokratske unije i Lige socijaldemokrata Vojvodine na parlamentarne izbore izlazi sa ciljem da ostvari poziciju koja će joj omogućiti da presudno utiče na formiranje demokratske vlade, rekao je Čedomir Jovanović. 

Predsednik LDP-a je kazao da ta demokratska vlada "neće zavisiti od Vojislava Koštunice, Šešelja iz Haga i Crkve" i da "neće biti vlada koja se moli, nego vlada koja radi".

Lider SDU Žarko Korać je kazao da su izbori u Srbiji zapravo već održani, jer su dešavanja oko donošenja Ustava i Ustavnog zakona pokazala građanima na šta liči politička elita u Srbiji.

Predsednik LSV Nenad Čanak je rekao da je "sada jasno da je 'referendumska koalicija' uništila višestranačje u Srbiji, u kojoj više ne postoji ideja već samo grabež."

Prema rečima predsednice GSS Nataše Mićić, politika koju zastupa ova koalicija imaće u novom sazivu parlamenta veću podršku nego što su je njena tri predstavnika imala do sada.



Izvor: B92-Vesti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Orlović: Kampanja će biti prljava

Docent na Fakultetu političkih nauka Slaviša Orlović ocenjuje da se na osnovu političke kulture predstavnika svih partija može zaključiti da će predstojeća izborna kampanja biti veoma prljava. Orlović očekuje da će kampanja biti najviše okrenuta životnim problemima građana.

"SRS-u i SPS-u je pomalo oduzeta večna tema Kosova i Metohoje, jer oni, poznato je, ne učestvuju u pregovaračkom timu i nisu hteli da preuzmu odgovornost. Ovoga puta mislim da je to malo pomereno. S druge strane, stiče se utisak, s obzirom na sazrevanje biračkog tela iz izbore u izbore, da će se možda malo više kampanja okretati ka životnim temama, i onome od čega život zavisi", kaže Orlović.

Slaviša Orlović ističe da je još rano govoriti o predizbornim koalicijama, jer ni same stranke nisu sigurne kako će nastupati na sledećim izborima. Ukoliko se Demokratska stranka Srbije odluči za koaliciju, Orlović navodi da će to biti stranke koje su u prethodnom periodu sebe nazivali narodnjačka koalicija srpskih domaćina.

"Ideja da na neki način okupe taj deo glasova manjina koji će biti oko Rasima Ljajića i njegove liste. I u odnosu na kampanju, kako je bar najavljeno, DSS-a koja je više reaktivna u odnosu na rezultatae u dosadašnjem periodu, kampanja DS za bolji život i evropski put je više proaktivna, prospektivno pokrenuta prema budunosti, evroatlanskim integracijama, i jedan pokušaj da jasno ukažu biračkom telu Srbije da postoji jedna alternativa, okretanje devedesetim sa radikalima na čelu, i druga okretanje budućnosti sa Demokratskom strankom na čelu", objašnjava Orlović.


Izvor: B92-Vesti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Patriotizam je utočište za šljam

Zodijak
Pol
Poruke 1252
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Moja projekcija:

SRS             32%
DS              28%
DSS koalicija  20%
LDP koalicija  7%
SPS              4%
G17+           3%
ostali            6%
IP sačuvana
social share
Margaret Mead : Never doubt that a small group of thoughtful, committed citizens can change the world. Indeed, it is the only thing that ever has.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Ovi parlamentarni izbori odgovaraju nato-bloku zato sto ce imati snaznu podrsku sa zapada u vidu „nema nezavisnosti KiM, dok ne prodju izbori i pobede nasi evropejci“ i „nije bitan haski problem, kada je u pitanju partnerstvo za mir“.
Videcemo da li ce se pojaviti jos neka sargarepa.

Naravno zato je Tadic navaljivao sa raspisivaljem izbora na svim nivoima.
Posto je sasvim sigurno da ce se predsednicki i lokalni izbori odrzati posle proglasenja „konacnog statusa KiM“, nato-blok ce tada biti znatno oslabljen, jer ce morati da objasnjava kako zapad nema nista protiv Srba, bez obzira sto nam otima deo teritorije, a gusi suverenitet RS.

Pridobijanje nacionalnih manjina je moguce samo uz debelo potplacivenje i uz pritisak zapada na te iste nacionalne manjine koje su nezadovoljne, jer su prevarene od tih istih „koalicionih partnera“ kada je u pitnju bio ustav.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 356
Zastava Singidunum
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Siemens c72
Aj posto vidim da mnogi daju projekcije mogucih rezultata izbora, da i ja malo isprognoziram:

SRS 30%
DS 23%
DSS 16%
NS+JS+SDPO (narodnjacka koalicija) 8%
LDP koalicija 5%
SPS 5%
svi ostali 13%

Pod "svi ostali" smatram one partije koje ce dobiti manje od 5% i nece uci u parlament, a takodje i stranke nacionalnih manjina za koje ne mogu tacno da procenim koliko ce dobiti (ali one ulaze u parlament). Vreme ce pokazati kakav sam prognozer, ko zna mozda bih trebao da svratim i do neke kladionice Smile.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3953
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
evo da i ja dam prognozu
iako nemam pravo glasa Smile
SRS - 33%
DS - 24%
DSS+NS - 20%
SPS - 7%
LDP - 6%
G17+-5%
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Off obrisan!!!

Preporucujem svima da procitaju prvu poruku na temi. Ovaj put ce se sve sto je suprotno Pravilniku strogo sankcionisati, sto pise na pocetku detaljnije.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 20974
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Netscape 7.2
mob
Nokia N95
LDP-100%
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Vučić: Svi drugi su isti
R. Ognjanović, 11. novembar 2006

     - ILI će građani da glasaju za nas ili je svejedno za koga će drugog, jer su svi ostali potpuno isti i slobodno mogu da se ujedine odmah - poručio je generalni sekretar SRS Aleksandar Vučić, i najavio da će izborna kampanja ove stranke biti "kratka i efikasna".
     - Imamo jedan jedini cilj: da pobedimo lažne narodnjake, lažne demokrate i ostale i da sami formiramo vladu.
     Upitan po čemu će njihova borba za glasove birača na parlamentarnim izborima, zakazanim za 21. januar, da se razlikuje od ostalih, jer su se predizborna obećanja svela na gotovo istovetan "paket" ponuda, generalni sekretar SRS navodi primer:
     - Bićemo drugačiji, recimo po tome što ćemo da dokažemo da smo mi stvarno za borbu protiv korupcije, za Srbiju u kojoj će moći da se živi od poštenog rada i što nećemo pričati bajke o ulasku u EU do 2012, jer svi znaju da je to nemoguće.
     Vučić, u izjavi za "Novosti", burno reaguje na optužbe svojih političkih suparnika da "radikali, s jedne strane, žestoko kritikuju aktuelnu vlast, a s druge, kad zatreba, priskaču u pomoć".
     A argumentacija je sledeća: referendum je, po mnogim mišljenjima, uspeo zahvaljujući Vučićevoj tvrdnji da je za slučaj neuspeha Hašim Tači u Prištini spremio vatromet, Ustavni zakon bez glasova radikala ne bi bio usvojen, a SRS je izdejstvovala i datume izbora koje je htela.
     - Nas uopšte ne interesuje šta hoće Vlada, već šta su interesi države Srbije - kategoričan je Vučić. - Može da se kaže da smo mi pobednici u ovoj priči, ali ne može da se kaže da na bilo koji način sarađujemo sa Vladom. To apsolutno nije tačno.
     Vučić je osudio ne samo najavu Martija Ahtisarija da će predog rešenja za Kosmet saopštiti tek u martu, već i način na koji je ona plasirana u javnosti:
     - Niko, izgleda, ne sme da objavi da je reč o očiglednom Ahisarijevom dogovoru sa Tadićem i Koštunicom da se predlog, pošto će biti negativan, saopšti tek posle izbora.
     Na pitanje, može li eventualni ovakav ishod ishod kosmetskog problema da bude upravo i prvi "minus" naredne vlade, Vučić je kategoričan:
     - Može. Ali, ako mi budemo formirali Vladu spremni smo da snosimo odgovornost.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Mat­ko­vi­će­va po me­ri svih
D. Ra­de­ka, 11. novembar 2006

ŽE­NA ko­ju bi De­mo­krat­ska stran­ka u pred­iz­bor­noj kam­pa­nji ra­do po­dr­ža­la kao svog kan­di­da­ta za bu­du­ćeg pre­mi­je­ra Sr­bi­je je Gor­da­na Mat­ko­vić, sa­zna­ju "No­vo­sti".
Da de­mo­kra­te, ka­da raz­mi­šlja­ju o ka­bi­ne­tu u Ne­ma­nji­noj 11, na umu ima­ju baš biv­šu mi­ni­star­ku za rad i so­ci­jal­na pi­ta­nja iz Đin­đi­će­ve vla­de, upu­ću­ju i ci­lje­vi ko­je su ozna­či­li kao pri­mar­ne u svo­joj bu­du­ćoj po­li­ti­ci: bor­ba pro­tiv si­ro­ma­štva, bo­lji stan­dard gra­đa­na, put ka EU... Jer, po­sle okon­ča­nja mi­ni­star­skog man­da­ta Mat­ko­vi­će­ve, ne ret­ko su­mi­ra­lo se da je u tom pe­ri­o­du ura­đe­na stra­te­gi­ja za sma­nje­nje si­ro­ma­štva, da su pen­zi­je po­če­le da se is­pla­ću­ju re­dov­no, da su po­ve­ća­ni deč­ji do­da­ci...
Čak su i ta­da­šnji po­li­tič­ki pro­tiv­ni­ci DS ce­ni­li rad nje­nog mi­ni­sta­r­stva bez afe­ra, a u svo­joj par­ti­ji Mat­ko­vi­će­va je do­bi­ja­la naj­vi­še oce­ne član­stva.
- U ovom mo­men­tu ni­sam sprem­na da da­jem ko­men­ta­re na tu te­mu. To za­vi­si od mno­gih okol­no­sti - od­go­va­ra Mat­ko­vi­će­va na pi­ta­nje, da li bi pri­hva­ti­la ako joj par­ti­ja po­nu­di da bu­de nji­hov kan­di­dat za pre­mi­je­ra.
Da­nas biv­ša mi­ni­star­ka ra­di u is­tra­ži­vač­koj ne­vla­di­noj or­ga­ni­za­ci­ji "Cen­tar za li­be­ral­no-de­mo­krat­ske stu­di­je" (sa­mo ime­nom aso­ci­ra na par­ti­ju Če­do­mi­ra Jo­va­no­vi­ća, ni­je po­ve­za­na sa LDP). Osim to­ga, Mat­ko­vi­će­va je kao struč­ni sa­rad­nik, član na­šeg pre­go­va­rač­kog ti­ma za Ko­so­vo i Me­to­hi­ju.
U DS ne že­le da ot­kri­ju ko bi mo­gao da bu­de srp­ska An­ge­la Mer­kel iz nji­ho­vih re­do­va, već na­vo­de da će o kan­di­da­tu za pre­mi­je­ra od­lu­či­va­ti u na­red­nom pe­ri­o­du.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 484
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 06:25:25
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.