Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Parking servis u vašem gradu?  (Pročitano 3707 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.134
Odnošenje vozila ako ga parkiraš nepropisno, nije protivzakonito. Protivzakonito je nešto drugo - kada ti oni odnesu vozilo zbog toga što nisi platio neke ranije kazne da bi te naterali da platiš. To je protivzakonito, razbojnički.

A što se tiče naplate parkinga postoje propisi koji su doneti i kojima je uvedena obaveza da se plaća parking, nije to ilegalno, problemi su drugačiji i napisao sam ih ovde

http://forum.burek.com/parking-servis-u-vasem-gradu-t538917.msg9450346.html#msg9450346


i ima ih koji su završili na sudu, jednostavno to je dug kao i svaki drugi a preduzeća nisu baš raspoložena da to oproste

 Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Nokia ispo iz modu
Проблем је што је доплатна карта 30 пута скупља од редовне паркинг карте. А то што паркинг сервис ради јесте чисто кршење устава и пљачка. Да не причамо о томе како наплаћују паркинг на ливадама.

Врхунац безобразлука, паркираш ауто они дођу обележе око њега паркинг зону и однесу га јер ниси платио.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.jpg
(104.6 KB, 720x540)
2.jpg
(74.19 KB, 720x540)
3.jpg
(106.38 KB, 720x540)
4.jpg
(108.06 KB, 720x540)
« Poslednja izmena: 17. Mar 2011, 19:40:44 od twice »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Cela ta prica sa naplacivanjem parkinga je inace ilegalna. Kao sto neko rece, odnosenje vozila je protivzakonito, odnosno, protivno je ustavu jer je po ustavu privatna svojina neprikosnovena i niko ne moze da uzme automobil koji je necija privatna svojina. Problem je sto ovo nije konkretizovano kroz zakone i nije propisano kao krivicno delo, tako da sankcija izostaje.

Druga stvar su doplatne karte, koje su takodje ilegalne. Nema potrebe placati parking. Samo skupljajte i cuvajte te doplatne karte - kazne. Da li ste ikada culi da je neko bio na sudu zbog parkinga? Ja nisam. Da li je neki zakonodavni organ ove drzave doneo propis kojim propisuje kaznu od 1000 dinara ukoliko ne platite zato sto ste vozilo parkirali na za to predvidjenom mestu? Koliko ja znam - nije. Nemam sada vremena da vise pisem, ali poslacu vam veceras jos neke zanimljive podatke, potkrepljene clanovima zakona. Ako i dodje do suda, to pada kao kula od karata.

Izvinite sada sto smaram, ali dirnuste me u bolnu tacku. Ja se u Novom Sadu borim protiv ovih lopina odkad sam polozio za kola.

чуј...нема потребе плаћати паркинг Smile Smile  кул Smile
ајмо овако...уђеш у продавницу са својом торбом која је наравно лично твоја приватна својина и у њу потрпаш десетак парфема и још неке скупе робе...наравно,они не могу да ти одузму ту торбу јер је она твоја приватна својина и кршили би устав Smile и тако се лепо ишеташ из продавнице без проблема Smile

их...како се нико до сада није сетио тога Smile чак ни они у њујорку,амстердаму,лагосу,монтевидеу и у још 5.000.000 градова на земљиној кугли где се наплаћује паркинг Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.134
Citat
Врхунац безобразлука, паркираш ауто они дођу обележе око њега паркинг зону и однесу га јер ниси платио.
Smile

kako su se uopšte setili ovoga Smile
samo nisu ovde stvari baš jasne, oni mogu da odnesu vozilo kada je nepropisno parkirano - van parkinga. Kada parkiraš na parkingu, ali nisi platio onda ti upisuju kaznu. Medjutim, nisam siguran da oni smeju da nose vozilo ako nisi platio parking.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/259341/Parking-servis-nema-pravo-da-kaznjava-vozace

"Parking servis" nema pravo da kažnjava vozače

DUŠAN MILIĆEVIĆ | 11. 06. 2011. - 00:02h | Foto: N. Marković | Komentara: 189

Ustavni sud je proglasio način naplate doplatnih karata za parkiranje u Beogradu suprotnim Ustavu i zakonu. Dat je rok gradu Beogradu da do 8. septembra reguliše odluku o plaćanju doplatne karte na zoniranom parkingu, koja trenutno iznosi 1.870 dinara. Još se ne zna kakve će se tačno izmene doneti, ali će se, dok se ne usvoje promene, doplatne karte naplaćivati po istom sistemu.
-Pošto je grad sam predložio da se ova odluka promeni, na taj način je implicitno priznao da ona nije bila u skladu sa zakonom, ali i izbegao mogućnost tužbe za povraćaj novca od strane građana koji su do sada platili ove penale - kaže pravnik Vladimir Todorić, koji je pokrenuo inicijativu da se pred Ustavnim sudom ispita zakonitost odluke o naplati doplatnih karata. Po rečima Todorića, sud je 12. maja doneo zaključak koji je Gradskoj upravi dostavljen 8. juna po kome joj se ostavlja rok od 90 dana da se odluka o plaćanju doplatne karte na zoniranom parkingu usaglasi sa Ustavom i zakonom.


- Dve stavke kod izdavanja i naplaćivanja doplatnih karata se dovode pod znak pitanja, a to su tretiranje neplaćanja za parking mesto kao prekršaja i to što JKP „Parking servis“ samostalno formira visinu doplatne karte i time puni svoj budžet. Doplatna karta predstavlja kaznu, a „Parking servis“ nema pravo da kažnjava. Pravo na naplatu kazne imaju državni organi kojima je zakonom povereno to ovlašćenje. Javno preduzeće ima ovlašćenje od grada, ali odluke gradskih vlasti ne mogu biti iznad zakonskih odluka. Parkiranje je regulisano Zakonom o osnovama bezbednosti saobraćaja na putevima. Kaznenim odredbama iz ovog zakona nije predviđen prekršaj za neplaćanje usluge parkiranja u tačno određenom periodu niti je moguće po drugim opštim aktima klasifikovati doplatnu kartu kao prekršaj - kaže pravnik Vladimir Todorić, koji od 2004. godine pokušava da dokaže da naplaćivanje doplatne karte na ovaj način nije po zakonu.


Todorić smatra da to što je grad sam predložio Ustavnom sudu da se promene određene stavke u odluci o plaćanju doplatne karte govori da su i sami priznali da tu ima nezakonitosti.


- Ovo je na neki način elegantno rešenje, koje omogućava gradu da ne bude tužen od građana koji su do sada plaćali karte, kako bi tražili povraćaj novca. Videćemo da li će nova odluka biti dobra, ali sigurno nije u redu da se plaća penal od 1.870 za uslugu koja košta do 60 dinara. Ako se to ne promeni, onda bi sva javna preduzeća mogla to da rade. Na novčane obligacije ne sme da se piše kazna, a jedno od rešenja može biti zatezna kamata. Poruka građanima koji su trenutno tuženi za doplatnu kartu je da bi trebalo da traže prekid postupka, jer se ovo pitanje trenutno rešava. Sad je sve na gradu, videćemo šta će odlučiti - navodi Todorić.


S druge strane, u “Parking servisu” smatraju da je tvrdnja da je grad implicitno priznao da odluka nije u skladu sa zakonom čista manipulacija, koju podnosioci inicijative koriste s obzirom na to da nemaju druge argumente.


- Doplatna karta nije kazna za prekršaj. To je parking karta koja se izdaje ako npr. parkiranje nije plaćeno ili je vozilo parkirano u zoni duže od vremenskog ograničenja i omogućava celodnevno parkiranje na tom parking mestu. Doplatna karta predstavlja cenu za pružanje komunalnih usluga. Inače, cena karte utvrđuje se na isti način kao i cena svake druge komunalne usluge na osnovu odluke Upravnog odbora “Parking servisa” i uz saglasnost grada - kaže Milija Lazarević, zamenik generalnog direktora “Parking servisa”. 

Jedan od zanimljivih komentara:

Citat
nix
Subota, 11. 06. 2011. 00:37h
neregistrovan korisnik
Jasno je odavno da rade ilegalno, ali sad mene interesuje obrazlozenje za to "izbegavanje" mogucnosti tuzbe za povratak novca koji je uzet gradjanima na nezakonit nacin?!? Ili je to samo potvrda da Srbija i nije pravna drzava i cijom sudbinom i sudbinom njenih gradjana upravljaju interesne grupe ljudi, pa i ovakav zakljucak Ustavnog suda se moze tumaciti kao mali ustupak mafije prema gradjanima da bi se malo podigla prasina za nesto drugo. Takodje, ja bih voleo da mi neko iz Ustavnog suda objasni jednostavnu stvar, zbog cega ne mogu da kupim kilogram paradajiza na pijaci u SMS valuti? Mislim da bi to tumacenje bilo interesantno i za mnoge druge zemlje kao sto su SAD, EU itd. jer ni oni ne mogu da kupe paradajiz, pa cak ni parking uslugu na taj nacin. Ili zasto Srbija ne izvozi to resenje, bili bismo bogatiji od Emirata. Ukratko busni su kao sito, zakljucak : mafija se pita u Srbiji.

Citat
kptLepra
Subota, 11. 06. 2011. 00:38h
neregistrovan korisnik
Chekaj BRE .... ja kad bih protivzakonito otudjio nekom novac ili pod nekom vrstom prisile oduzeo tudja sredstva, ja bih zavrsio u zatvoru ZAR NE !? ZAR NE BRE !?

Računica:

Tri miliona dnevno



U “Parking servisu” kažu da se dnevno napiše oko 1.500 doplatnih karata. Ako cenu karte od 1.870 dinara pomnožimo sa tim iznosom, dolazi se do podatka da bi građani dnevno trebalo na račun “Parking servisa” da uplate oko 2.800.000 dinara.
« Poslednja izmena: 12. Jun 2011, 10:29:44 od MagicMaster »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.198 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.