Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:22:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Paralelni svijet  (Pročitano 23650 puta)
04. Jul 2009, 15:04:25
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Sony xperia
"Paralelni svijet" autor B.D.Benedict



Kao pisac zabavne i znanstvene fantastike, ja svakako nisam mogao ostati prekriženih ruku na sva ta izvješća, misteriozne glasove, prikazanja, poruke umrlih, ili svjedočenja onih koji su se na, za sada neobjašnjiv način za trenutak našli »s one strane života«.
Psiholozi, filozofi, teolozi, doktori znanosti i ostali poznavaoci ljudskog tijela i duše, prepiru se preko tiska, knjiga, TV emisija ili po bučnim kongresnim dvoranama. Oni više nisu zavađeni oko pitanja »da li to postoji«, već nagađaju »što je to?«. I onima najokorjelijim i najortodoksnijim znanstvenicima postaje sve jasnije, da se egzaktna znanost, našla prvi put pred ozbiljnom preprekom, pred nepoznatim fenomenom koji bjelodano postoji, ali se ne može izmjeriti i razložiti nama raspoloživim instrumentima. Znanost se temelji na raznim svjedočenjima, nejasnim fotografijama ili zbrkanim glasovima koje snimaju i sakupljaju širom svijeta oni najradoznaliji.
Što je, dakle, to što zadaje brige tim učenim glavama? Odakle sve to dolazi i kako? I sam vrlo zaintrigiran tim izvanosjetilnim fenomenima, počeo sam prikupljati informacije o onim slučajevima, koji su do sada ostali skoro nepoznati a izravno se sučeljavaju s logikom zdravog razuma i zakonima prirode. Pokušao sam tome pronaći
bilo kakvo znanstveno ili prirodno objašnjenje, ali sam na žalost otkrio, kao i većina drugih, da se tamo gdje »to« počinje, znanost i logika završavaju. Na kraju sam došao do smionog zaključka, da bi se svi ti fenomeni mogli jednostavo objasniti, ukoliko bi bili spremni prihvatiti, doduše fantastičnu mogućnost, da uz ovaj naš
poznati materijalni svijet, postoji i jedan paralelni, sastavljen od čiste energije!
Znam, zvuči nevjerojatno, ali ideja o »dva svijeta« nije moja. Stara je koliko i čovjek, njome su se bavili i drugi, ali su joj prilazili s pogrešne strane. Tom pitanju se oduvijek pridavalo prije religijsko nego prirodno značenje.
Kad sam prije nekoliko godina saznao s kakvim su poletom, pažnjom i tajnovitošću Sovjeti prišli tom problemu, shvatio sam da tu »nečega« ima. Ali kako cijeli problem ipak graniči sa znanstvenom fantastikom, raspravljao sam o njemu i sa drugim autorima, znanstvenicima i predstavnicima pojedinih vjera moderne Amerike. Započeo sam sa prikupljanjem i svrstavanjem podataka, a zaključak do kojeg sam s ostalim promatračima ovih fenomena došao, graniči s mogućim. Ali, kao što ćete i sami uskoro vidjeti, nije ni tako nemoguć. Onima koji neće potpuno razumijeti ovu knjigu, odnosno bit njene teorije, unaprijed se ispričavam s napomenom, da je naš mozak ipak samo neka vrsta biološkog kompjutora i samim tim ograničen, kada su u pitanju »programi« na koje
nije navikao. Ovdje želim podvući, da je i meni za sve tri godine odabiranja i proučavanja podataka veoma često »zastajao« mozak. Buljio sam u stotine novinskih izvješća, stare knjige ili foto-priloge, ne znajući što da mislim. Ono sa čime sam bio prisiljen suočavati se i upoznavati, ponavljam, prelazilo je moje skromne mogućnosti
pisca znanstvene fantastike. Pogledajmo stoga zajedno, da li je sve to samo »prolazno ludilo masa«, ili smo zaista na pragu šokantnog i epohalnog otkrića, da pokraj ovog našeg, postoji još jedan - paralelni svijet!
U nadi da će vas ova knjiga i pokraj sve svoje fantastike iskreno zabaviti, jer joj je to i svrha, unaprijed vam se zahvaljujem na ukazanoj mi pažnji.

B. D. Benedict


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
B.D.Benedict - Par... (1679.44 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia Luvmya 520
U americi sa pravom postoji izreka "there's a sucker born every minute", sto znaci svakog minuta se radja naivko koga ce prevaranti prevariti.
U zapadnom, razvijenom svetu se jako puno stvari pise, stampa i prodaje, i autor ove nebuloze je odmah naglasio da je on pisac zabavne i naucne fantastike.
Materija jeste kompresovana energija i energija ne postoji izvan materije.
Koja je nauka pronasla nematerijalno mesto u Univerzumu ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Sony xperia
Citat
Koja je nauka pronasla nematerijalno mesto u Univerzumu ?
Kvantna fizika
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: lightsoft
Kvantna fizika

Kvantna fizika moze da dokaze da nesto ne postoji ?
Gde mozemo da vidimo dokaz o nepostojanju materije ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
UNIX
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6630, valjda

1. Ne, ali moze da ti kaze sa kojom verovatnocom neshto postoji ili ne postoji...
2. hmmm u CERN-u?

onTopic: Ako sam dobro skapirao, postojanje paralelnog univerzuma?
Pa u prirodi sve ima svoj komplement, struja: + i - , magnetizam S i N...
Kako materija ima antimateriju... zashto i prostor ne bi imao antiprostor?
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Sony xperia
Svaka verovatnoca je "prisutna" u punom obliku. Slobodno se moze reci bezbroj nematerijalnih vrednosti. "Pogled" na neku od njih, ipak smo mi aktivni posmatraci, cini od nje izabranu verovatnocu.

Ma obozavam kvantnu fiziku. Tako sirok dijapazon otvara, da je to .........

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia Luvmya 520

1. Ne, ali moze da ti kaze sa kojom verovatnocom neshto postoji ili ne postoji...
2. hmmm u CERN-u?

onTopic: Ako sam dobro skapirao, postojanje paralelnog univerzuma?
Pa u prirodi sve ima svoj komplement, struja: + i - , magnetizam S i N...
Kako materija ima antimateriju... zashto i prostor ne bi imao antiprostor?
Zasto su moja pitanja offtopic ?
Verovatnoca me ne zanima, niti sam za nju pitao, i ona je deo neznanja, mene zanima znanje o
" paralelnom svetu ".
U CERN-u se moze videti nesto sto ne postoji ?
O cemu vi ljudi pricate ?
Postoji cestica sa pozitivnim nabojem elektricne energije i cestica sa negativnim nabojem elektricne energije, i
jedno i drugo je cestica - materija
I jedno i drugo imaju masu, i jedno i drugo - postoji, zasto je tome neko dao predznak "anti" ?
Kao i negativni i pozitivni magnetni polovi, oni se nalaze u istoj materiji.
Citat: lightsoft
Svaka verovatnoca je "prisutna" u punom obliku. Slobodno se moze reci bezbroj nematerijalnih vrednosti. "Pogled" na neku od njih, ipak smo mi aktivni posmatraci, cini od nje izabranu verovatnocu.

Ma obozavam kvantnu fiziku. Tako sirok dijapazon otvara, da je to .........
Kako je tvom ostrom oku koje vidi "paralelni svet" promakla prisutnost neverovatnoce, da ne kazem
antiverovatnoce ?
Sve "nematerijalne" vrednosti su proizvod materijalne vrednosti. Covekov mozak je materija i ta materija je proizvela neopevan broj nepostojecih nematerijalnih "vrednosti".
Vidim da se u tvojoj realnosti jako puno toga moze "slobodno" reci, bez aktivne odgovornosti za ono sto je receno.
Znaci dovoljno je da bilo ko vidi (u mislima) bilo kakvu nebulozu, i ona automatski postaje materijalna verovatnoca ?
Za tebe verovatno ne postoji pasivni posmatrac, posto je samo posmatranje - aktivnost, jel' tako ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6630, valjda
Nisam rekao o chesti sa pozitivnim ili negativnim nabojem, nego o manifestaciji jedne te iste sile koja ima svoj pozitivni i negativni komplement. Dalje postoji chestica i njoj sushta suprotnost anti chestica. E to je prijatelju vidjeno u CERN-u, a Boga mi i u Vinchi.

E sad anti verovatnoca ne moze da postoji, kako se izrazava u procentima uvek je apsolutna tj nije ni pozitivna ni negativna, samo je pitanje u kom stepenu. Dalje materija ustvari uopshte ne postoji, to je sve energija, i zahvaljujuci Anshtajnu koji je vide zakonitost mozemo napisati chuvenu formulu E=mc2
« Poslednja izmena: 05. Jul 2009, 12:45:28 od lerr »
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Sony xperia
Citat
Vidim da se u tvojoj realnosti jako puno toga moze "slobodno" reci, bez aktivne odgovornosti za ono sto je receno.
Znaci dovoljno je da bilo ko vidi (u mislima) bilo kakvu nebulozu, i ona automatski postaje materijalna verovatnoca ?
Za tebe verovatno ne postoji pasivni posmatrac, posto je samo posmatranje - aktivnost, jel' tako ?
Pa da si malo prostudirao i kvantnu fiziku, video bi da jeste tako. Ako si cuo za korkoskopularnost cestica, sto se pominje u 8-om razredu, u lekcijama o optici, ... video bi da je foton takve prirode. I ne samo on vec i elektron i druge subatomske cestice. To se vec ne uci u 8-om razredu. Da ne pominjem teoriju struna, koja lepo objasnjava dosta stvari.
Niko jos nije uspeo da posmatra foton kao kvant energije a da se on pokaze kao cestica, i obrnuto. Uvek se pokazivao onakvim kako ga posmatras.
Nas uticaj je u samom tom posmatranju i uticaju tim putem. Zato se odvaja aktivan i pasivan posmatrac. Mi smo u poziciji aktivnog. Jer moramo izvrsiti uticaj kako bi nesto videli. Samim tim vrsenjem uticaja, promenili smo prvobitnost. Kod pasivnog posmatranja se to ne desava. Pasivni posmatrac vidi onako kako jeste.
Stvar je u toma, da kada bi znali kako to da iskoristimo, ...
Uostalom seti se Isusovog objasnjenja, kako moze da hoda po vodi.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 119
Zastava Uzice
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung x510
Citat
Vidim da se u tvojoj realnosti jako puno toga moze "slobodno" reci, bez aktivne odgovornosti za ono sto je receno.
Znaci dovoljno je da bilo ko vidi (u mislima) bilo kakvu nebulozu, i ona automatski postaje materijalna verovatnoca ?
Za tebe verovatno ne postoji pasivni posmatrac, posto je samo posmatranje - aktivnost, jel' tako ?
Pa da si malo prostudirao i kvantnu fiziku, video bi da jeste tako. Ako si cuo za korkoskopularnost cestica, sto se pominje u 8-om razredu, u lekcijama o optici, ... video bi da je foton takve prirode. I ne samo on vec i elektron i druge subatomske cestice. To se vec ne uci u 8-om razredu. Da ne pominjem teoriju struna, koja lepo objasnjava dosta stvari.
Niko jos nije uspeo da posmatra foton kao kvant energije a da se on pokaze kao cestica, i obrnuto. Uvek se pokazivao onakvim kako ga posmatras.
Nas uticaj je u samom tom posmatranju i uticaju tim putem. Zato se odvaja aktivan i pasivan posmatrac. Mi smo u poziciji aktivnog. Jer moramo izvrsiti uticaj kako bi nesto videli. Samim tim vrsenjem uticaja, promenili smo prvobitnost. Kod pasivnog posmatranja se to ne desava. Pasivni posmatrac vidi onako kako jeste.
Stvar je u toma, da kada bi znali kako to da iskoristimo, ...
Uostalom seti se Isusovog objasnjenja, kako moze da hoda po vodi.



Ne razumem se u kvantnu fiziku,materiju i sl.I o tome ne mogu da pisem nista.Ali postoje ljudi koji to rade i svaka im cast.
Nas problem je taj da li neko veruje u nesto ili ne,a ovde svi traze materijalne dokaze,ne znam zasto ali eto...
A Gospod Isus nam je govorio da verujemo i dokazivao nam je.
E posto nigde u Novom Zavetu nisam procitao o paralelnim svetovima ne verujem da postoje i ne treba mi dokazivanje nicega!
pozdrav
IP sačuvana
social share
ne tragaju samo devojke za srecnim zavrsetkom svoje price...ne veruju samo one u bajke,i ne traze samo one svoju drugu polovinu.Veruj mi,i vecina muskaraca zeli isto,samo sto se o tome ne prica.Nije muski.Muskarci ne placu!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:22:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.176 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.