Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:40:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Par pitanja pre reinstalacije sistema  (Pročitano 2257 puta)
30. Mar 2016, 06:48:55
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
Browser
Mozilla Firefox 45.0
mob
VIP VIBE C
Prvo pitanje, kako da vidim brzinu hard diska koji je sada u računaru. On je dobijen u gotovoj konfiguraciji, tako da mu ne znam brzinu. Moguće da je to i bio jedan od razloga što mi računar već duže vremena radi sporo.


Drugo pitanje, ja sam navikao laički da drajvere instaliram preko exe fajla. Međutim, za neke raid drajvere kada se extraktuje arhiva dobijam folder bez exe fajla. Gde ih treba iskopirati ili treba napraviti boot disk. Onda pitanje kako napraviti boot disk. Ja se nešto prisećam iz davnih vremena disketa, kucalo se valjda format a:\s.

Treće pitanje, pošto je računar počeo povremeno da bruji jedno 5 sekundi, na zvučniku, ne iz kućišta i zamrzne me, ne mogu ništa sem restarta, to je uspelo par puta, a onda je počeo da maltretira priliko boota. Kada restartujem računar dobijem gigabyte sliku, sa 4 opcije, jedino što radi je boot meni i taster "tab". Stavljao sam load default, išao kao Q-flash, međutim, to moram da uradim par puta dok se računar smiluje da startuje. A to onda nije sigurna, pouzdana konfiguracija. Ako idem na tab opciju, posle čekanja, od može se reći, preko jednog minuta, dobijam "Detecting allay". Našao sam tu grešku na googlu, sa mojim lošim poznavanjem engleskog, ima raznih saveta, kao baterija (vreme mi je tačno, onda verovatno nije ona) pa ako neko može da objasni na našem jeziku. Jedan od saveta je bio provera raid drajvera - pitanje broj 1.

Sada rešavam problem ne isključivanjem računara. Normalno, to nije rešenje.

Četvrto pitanje, skinuo sam hirenboot, ima on programčić za rezanje iso fajla, međutim, meni zabode. Da li nešto grešim. Ovo ću probati još jednom malo kasnije, da se otvori radnja da kupim cd, pa ako budem imao i dalje problema,postaviću screenshot.

Peto pitanje, meni je konektor za hard disk ja mislim SATA. Da li ću moći da konektujem novi SATA3 disk

Šesto pitanje, ashampo suport mi je odgovorio koliko sam ja razumeo da treba da kontaktiram proizvođača rezača. To, ili nešto drugo?

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

raid drajveri.jpg
(151.42 KB, 1024x768)
sdhampoo staff.jpg
(121.75 KB, 1024x768)
hiren boot.jpg
(170.09 KB, 1024x768)
« Poslednja izmena: 30. Mar 2016, 10:55:17 od megasoft »
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Prvo pitanje, kako da vidim brzinu hard diska koji je sada u računaru. On je dobijen u gotovoj konfiguraciji, tako da mu ne znam brzinu. Moguće da je to i bio jedan od razloga što mi računar već duže vremena radi sporo.

Proveris koji je tacno model(speccy, aida64...), i onda ukucas u google model harda i RPM, vidis sta ce ti izbaciti, ili na sajtu proizvodjaca proveris na kojim obrtajima radi, ako te mrzi da otvaras i pogledas na njemu.

Citat
Drugo pitanje, ja sam navikao laički da drajvere instaliram preko exe fajla. Međutim, za neke raid drajvere kada se extraktuje arhiva dobijam folder bez exe fajla. Gde ih treba iskopirati ili treba napraviti boot disk. Onda pitanje kako napraviti boot disk. Ja se nešto prisećam iz davnih vremena disketa, kucalo se valjda format a:\s.

Udjes u device manager, pronadjes pod storage controllers sledece: AMD AHCI Compatible RAID Controller, desni klik, ides na update, sledeci korak ides na opciju da pretrazis lokalno na racunaru, das mu putanju do tog foldera gde se ispakovao, i pustis ga da uradi na taj nacin.

Citat
Treće pitanje, pošto je računar počeo povremeno da bruji jedno 5 sekundi, na zvučniku, ne iz kućišta i zamrzne me, ne mogu ništa sem restarta, to je uspelo par puta, a onda je počeo da maltretira priliko boota. Kada restartujem računar dobijem gigabyte sliku, sa 4 opcije, jedino što radi je boot meni i taster "tab". Stavljao sam load default, išao kao Q-flash, međutim, to moram da uradim par puta dok se računar smiluje da startuje. A to onda nije sigurna, pouzdana konfiguracija. Ako idem na tab opciju, posle čekanja, od može se reći, preko jednog minuta, dobijam "Detecting allay". Našao sam tu grešku na googlu, sa mojim lošim poznavanjem engleskog, ima raznih saveta, kao baterija (vreme mi je tačno, onda verovatno nije ona) pa ako neko može da objasni na našem jeziku. Jedan od saveta je bio provera raid drajvera - pitanje broj 1.

Sada rešavam problem ne isključivanjem računara. Normalno, to nije rešenje.

Probaj da vidis da li ce ti ovo iznad resiti probnlem, ali nesto sumnjam...testirao si taj hard disk?  Smile

Citat
Četvrto pitanje, skinuo sam hirenboot, ima on programčić za rezanje iso fajla, međutim, meni zabode. Da li nešto grešim. Ovo ću probati još jednom malo kasnije, da se otvori radnja da kupim cd, pa ako budem imao i dalje problema,postaviću screenshot.

Bilo kakav ISO fajl na disk rezes iz sistema.
Pogotovo ako je neki sistem za instalaciju, ili nesto sa cega treba da butujes.
Rezes na sto sporijim brzinama, i ides na opciju burn disk from image, ili kako god da je u tom programu definisana opcija, ne narezujes kao data disk..

Citat
Peto pitanje, meni je konektor za hard disk ja mislim SATA. Da li ću moći da konektujem novi SATA3 disk

Da, ali mu se brzina spusta na 1.5Gb/s

Citat
Šesto pitanje, ashampo suport mi je odgovorio koliko sam ja razumeo da treba da kontaktiram proizvođača rezača. To, ili nešto drugo?

Samo ti je dao do znanja da za tvoj rezac postoji noviji firmware koji mozes da updatujes. MOzes i ne moras da uradis.
Ako resis da radis firmware skidas sa sajta proizvodjaca rezaca, potrazis taj model, pa pod support/download trazis firmware za skinuti. Obicno ide i uputstvo kako odraditi.
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
mob
VIP VIBE C
Prvo, hvala ti na odgovoru.

Auuu, ala sam ja pozaboravljao. Ajde kada sam već počeo da pitam kao totalni laik, evo  ga screenshot, dokle sam ja došao, nisam hteo da idem dalje - to je po pitanju raid drajvera.

Programčić koji je dat u hiren direktorijumu opet nije hteo da nareže, stavio sam mu brzinu 1x, ma kakvi. Narezao sam putem ashompo - nareži sliku. Jedino što me buni - hiren je sveže skinut a ima neki XP folder.

Ostalo je jasno. Čisto kad sam tu, pitam, kako da rešim taj problem sata i sata3. Novo napajanje, nova ploča? Nemam sada para, pošto će da radi, neka smanji brzinu, šta ću, ali ono čisto da znam.

I jedno novo pitance.Windows updater mi on starta ne radi. Čačkao sam ja nešto, ne nađoh ništa. Da li je to, možda što je Win7, sirotinjska verzija?


*********

Pošto me je opet zezao prilikom pokušaja da radim sa hiren.boot (koliko ja znam, iso cd-dvd se startuju kao recimo instalacija operativnog sistema - znači preko DVD-a) palo mi je na pamet solumunsko rešenje -

kupovina polovne konfiguracije

a ovu polako da pokušavam da popravim, prevođenjem tekstova sa interneta,  testiranjem komponenti u toj "novoj" konfiguraciji.

Preko Limunda sam našao konfiguraciju (ne dopada mi se najapanje je 350 W, i hard disk je 160 GB) čija je trenutna ponuda 10000 dinara.

"Karakteristike predmeta

Proizvođač : MS Voyager 2
Matična ploča: Gigabyte GA-M56-S3 Full ATX
Procesor: AMD Athlon dualcore 64 X2 5000+ 2.6GHz 1MB
Memorija: 4GB DDR2 667MHz dualchanel
Hard Disk: Western Digital 160GB sata
Grafička kartica: Gainward 9600GT 512MB DDR3 256Bit
Napajanje: FSP Group 12cm, 350W
Uz uređaj ide: DVD-RW - Liteon DH20A4P
Opis predmeta

Licitacija se ponavlja zbog suspendovanog clana

PC gejmeska konfiguracija, kupljena krajem 2011 godine od biranih kvalitetnih komponenti, sposobna da i dalje pokrene 99% novih igara.
U profi servisu komponente ociscene od prasine i prebacene u novo kuciste MS Voyager 2.
Zamenjeni svi kuleri, na procesoru postavljen novi hladnjak DeepCool Beta 11 i sistemski kuler Coolermaster 8cm

Sistem je novi Windows 10 64bit i podignut na hdd-u WD 160GB sata koji je do sada radio kao bekap a performanse su mu idalje u sentinelu 100/100.(bio je i WD 500GB ali nije na prodaju)

Uz windows 10 idu standardni programi za internet, multimediju, office i dobar antivirus a bonus je legalan STEAM akaunt sa online igricama (vise od 10) + World of Warships + World of Tanks (sa novim nalogom) i GTA San Andreas
Kompjuter je kompletno ispravan, spreman za upotrebu i igranje grica.

Kome treba dobar i opasno brz kompjuter za drugu namenu neka formatira D particiju sa igricama na hard disku i dobice brzi kompjuter za poslovnu upotrebu, obradu grafike, 3d Autocad i slicno.

Detalji:
Matcina Ploca - Gigabyte GA-M56-S3 Full ATX
Procesor - AMD Athlon dualcore 64 X2 5000+ 2.6GHz 1MB
CPU Kuler - DeepCool Beta 11
Memorija - 4GB DDR2 667MHz dual uparena 128bit
Grafika - Gainward 9600GT 512MB DDR3 256Bit
HDD - Western Digital 160GB sata 100% sentinel
DVD-RW - Liteon DH20A4P
Sistemski kuler - Coolermaster 8cm
Kuciste - MS Voyager 2 (novo)
Napajanje - FSP Group 12cm, 350W pravih - 2,5Kg tesko (potrosnja kompjutera na maksimum opterecenju je 220W - procesor 65W max i grafika 96W max)

Izgled kompjutera je ocena 10 od 10. Komponente kao nove, grafika netaknuta (i dalje ima garantni stiker na srafu).
Svi kablovi ucvrsceni i utegnuti, temperature odlicne i preformanse takodje.
U servisu gde je cisceno sve, uradjen je novi win 10 sistem i programi a i kreiran je novi google mail i Steam account, kome samo treba da ubacite vase ime tj. nadimak u profilu
Garantujem da je sve sto sam napisao tacno i da je sve ispravno 100% !
Kompjuter preuzimate ili saljem u originalnom pakovanju sa zastitom."

Ako neko ima polovnu konfiguraciju koja može da pokrene WoW original i recimo napajanje bar 500W, hard  disk bar 500 GB neka slobodno ponudi na p/p ili mail veselinovicd@ikomline.net. Ovde sam stavio i ostalo je tako megasoftbeograd@hotmail.com jer je ovaj poruke sa foruma tretirao kao spam.



Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Kako ovo da resim.jpg
(118.18 KB, 1024x768)
auuuuu, ala sam ja pozaboravljao.jpg
(88.19 KB, 1024x768)
« Poslednja izmena: 31. Mar 2016, 16:52:49 od megasoft »
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
mob
VIP VIBE C
Ispostavilo se da je čovek pc-serviser i nalazi se blizu mene, pa ću jedan stari kompjuter da mu odnesem na popravku. Na ovom reče da je neki kontroler ili hard disk. Hard disk sam ionako mislio da zamenim (ne mogu da startujem hiren, zbog problema sa bootom). kakav je to kontroler, da li ja to mogu sam da sredim.
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:40:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.243 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.