Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 33
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Papa Franjo: Svemir je poceo Velikim praskom, bog nije madjionicar  (Pročitano 97438 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
Citat
Kompleksnost (koja je u suštini subjektivna kategorija) ne implicira nužno kreatora. Pahulje imaju kompleksan oblik, pa ih niko ne pravi.

Pravi ih atmosferski pritisak, temperatura i kristalizacija kao osobina koju led poseduje.

E sad, sto je kristalizacija bas takva, ili sto zemlja podseca bas na loptu ili ovo ili ono.......valjda se raspravlja u domenu nauke a otud i kreacionizam koji pokusava rupe da popuni koje nauka ostavlja....itd itd

Nije kreacionizam kriv što nauka ne zna kako je zbilja naš svijet nastao, pa onda mora dati neku svoju ideju kada su naučnici jednostavno nemoćni po tom pitanju, a tako će i ostati kako se sada čini, dapače!  Smile
« Poslednja izmena: 10. Maj 2017, 00:25:09 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
apsolutno...ista stvar je i sa medicinom...

zahvaljujuci njihovoj neaktivnosti stvorio se prostor za nesto drugo...

to ne mora nuzno da znaci nista lose...

ali da su oni dali odgovore na ta pitanja ne bi imalo potrebe za nagadjanjem...

podsecam da je kosmos zasnovan na principu nemonopolizacija...a naprotiv ...raznobraznosti...

pa je i logicno da postoji alternativa...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
Citat
Kompleksnost (koja je u suštini subjektivna kategorija) ne implicira nužno kreatora
ali ga ni ne isključuje
Citat
ako nešto izgleda napravljeno, ne znači da jeste napravljeno.
upravo to znači
Citat
I pahulje ne nastaju slučajno, sve što postoji ima svoj uzrok,
upravo
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Citat
Kompleksnost (koja je u suštini subjektivna kategorija) ne implicira nužno kreatora. Pahulje imaju kompleksan oblik, pa ih niko ne pravi.

Pravi ih atmosferski pritisak, temperatura i kristalizacija kao osobina koju led poseduje.

E sad, sto je kristalizacija bas takva, ili sto zemlja podseca bas na loptu ili ovo ili ono.......valjda se raspravlja u domenu nauke a otud i kreacionizam koji pokusava rupe da popuni koje nauka ostavlja....itd itd

Nije kreacionizam kriv što nauka ne zna kako je zbilja naš svijet nastao, pa onda mora dati neku svoju ideju kada su naučnici jednostavno nemoćni po tom pitanju, a tako će i ostati kako se sada čini, dapače!  Smile
obecao si mi nekakav odgovor  ali nista nisi napisao..
zasto mislis da je svet nastao?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7053
I što si sada s time pobio? Ništa.
Jel sam rekao da ćeš teško da shvatiš. I ko je sad metafizičar, onaj ko ne razume logičke greške u sopstvenom rezonovanju ili onaj koji može tačno da predvidi šta će se desiti?  Smile

Kriva ti je analogija.
Nevešta analogija koju si ti dao zato što nisi sposoban da pratiš pravila logičkog zaključivanja.

I malo dijete zna da se Zemlja ne pravi u nekoj fabrici, ali isto tako zna da ništa složeno ne može ni samo od sebe nastati a ni slučajno.
1. Već sam ti kazao da je "složeno" subjektivna kategorija.
2. Niko ne tvrdi da je nešto nastalo slučajno, upotreba termina pokazuje tvoje nerazumevanje teme.
3. I malo dete bi, nakon primera sa loptom razumelo gde tvoja analogija pada, a ti čak nisi ni na tom nivou.
4. Da malo prelistaš razgovore koji su vodjeni na ovom forumu video bi da sam sebi kopaš rupu iz koje nećeš izaći sa ovim "kako neko nešto zna". Nisi ti prva ludaja koja je ovde zastupala ovakve ideje.  Smile

I pahulje ne nastaju slučajno, sve što postoji ima svoj uzrok, i kako pahulje izgledaju isto tako postoji točno određeni uzrok, ne treba nam to Hjum objašnjavati, to čovjek mora i sam doći do toga.
Vrtiš se oko kosmološkog argumenta, koji je takodje pobijen, i koji zastupaju samo ljudi bez sposobnosti da ispravno zaključuju ili varalice,  tako da je sad očito da tebi ni Hjum niti niko drugi ne može ništa da objasni, ali  može biti zabavno da se pokaže  kakvih sve umišljenih ima, koji ubedjuju druge da su vrhunski sprinteri, a sapliću se na svakom koraku. I da se vežba za razgovore sa brbljajucim ludama van foruma. Smile

ali ga ni ne isključuje
Tako je, što i dalje ne dokazuje zaključke nečijeg maštanja. A, što je rečeno iznad, dok se ne ponude (validni) dokazi ostaju samo snovi.

Citat
ako nešto izgleda napravljeno, ne znači da jeste napravljeno.
upravo to znači
Smile
« Poslednja izmena: 10. Maj 2017, 07:10:49 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
I što si sada s time pobio? Ništa.
Jel sam rekao da ćeš teško da shvatiš. I ko je sad metafizičar, onaj ko ne razume logičke greške u sopstvenom rezonovanju ili onaj koji može tačno da predvidi šta će se desiti?  Smile

Kriva ti je analogija.
Nevešta analogija koju si ti dao zato što nisi sposoban da pratiš pravila logičkog zaključivanja.

I malo dijete zna da se Zemlja ne pravi u nekoj fabrici, ali isto tako zna da ništa složeno ne može ni samo od sebe nastati a ni slučajno.
1. Već sam ti kazao da je "složeno" subjektivna kategorija.
2. Niko ne tvrdi da je nešto nastalo slučajno, upotreba termina pokazuje tvoje nerazumevanje teme.
3. I malo dete bi, nakon primera sa loptom razumelo gde tvoja analogija pada, a ti čak nisi ni na tom nivou.
4. Da malo prelistaš razgovore koji su vodjeni na ovom forumu video bi da sam sebi kopaš rupu iz koje nećeš izaći sa ovim "kako neko nešto zna". Nisi ti prva ludaja koja je ovde zastupala ovakve ideje.  Smile

I pahulje ne nastaju slučajno, sve što postoji ima svoj uzrok, i kako pahulje izgledaju isto tako postoji točno određeni uzrok, ne treba nam to Hjum objašnjavati, to čovjek mora i sam doći do toga.
Vrtiš se oko kosmološkog argumenta, koji je takodje pobijen, i koji zastupaju samo ljudi bez sposobnosti da ispravno zaključuju ili varalice,  tako da je sad očito da tebi ni Hjum niti niko drugi ne može ništa da objasni, ali  može biti zabavno da se pokaže  kakvih sve umišljenih ima, koji ubedjuju druge da su vrhunski sprinteri, a sapliću se na svakom koraku. I da se vežba za razgovore sa brbljajucim ludama van foruma. Smile

ali ga ni ne isključuje
Tako je, što i dalje ne dokazuje zaključke nečijeg maštanja. A, što je rečeno iznad, dok se ne ponude (validni) dokazi ostaju samo snovi.

Citat
ako nešto izgleda napravljeno, ne znači da jeste napravljeno.
upravo to znači
Smile

Ajde da se ne prepucavamo da omdah krenemo na ono glavno.


Ja tvrdim da ništa ne može ni slučajno nastati a još manje samo od sebe, dakle Kreator je nužan, barem za svemir.

E sada, to možeš jendnostavno pobiti s nekoliko riječi. Samo moraš dati barem jedan primjer nečega što slučajno ili samo od sebe nastaje, ajde izvoli.

Samo neću čekati na tvoj odgovor do sudnjega dana, ako imaš takav primjer onda si pobijedio samoga Boga, ali ja sa uvjeren da ga nemaš, jer takvo nešto što slučajno nastaje, ili samo od sebe da nastaje ne postoji.

Eto, pokaži koliko imaš zbilja znanja, lako je samo vikati, "Hic Rhodus, hic salta!"  Smile
« Poslednja izmena: 10. Maj 2017, 11:09:49 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
Citat
Kompleksnost (koja je u suštini subjektivna kategorija) ne implicira nužno kreatora. Pahulje imaju kompleksan oblik, pa ih niko ne pravi.

Pravi ih atmosferski pritisak, temperatura i kristalizacija kao osobina koju led poseduje.

E sad, sto je kristalizacija bas takva, ili sto zemlja podseca bas na loptu ili ovo ili ono.......valjda se raspravlja u domenu nauke a otud i kreacionizam koji pokusava rupe da popuni koje nauka ostavlja....itd itd

Nije kreacionizam kriv što nauka ne zna kako je zbilja naš svijet nastao, pa onda mora dati neku svoju ideju kada su naučnici jednostavno nemoćni po tom pitanju, a tako će i ostati kako se sada čini, dapače!  Smile
obecao si mi nekakav odgovor  ali nista nisi napisao..
zasto mislis da je svet nastao?

Zato što svijet ima početak, eto zašto, kratko i jasno.

Dakle postoji vrijeme kada našega svijeta nije bilo.

Ali je zato tada i te kako postojao uzrok nastanka našega svijeta, to ateisti nikako da shvate!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7053

Ja tvrdim da ništa ne može ni slučajno nastati a još manje samo od sebe, dakle Kreator je nužan, barem za svemir.

E sada, to možeš jendnostavno pobiti s nekoliko riječi. Samo moraš dati barem jedan primjer nečega što slučajno ili samo od sebe nastaje, ajde izvoli.

Ne, ako tvrdiš to što tvrdiš, moraš sam da izneseš dokaze...i verovatno upadneš u kosmološki argument, ali viećemo.
Nedostatak dokaza za suprotno ne potvrdjuje prvobitno rečeno. To je ono što ni ranije nisi razumeo.

Dakle:

Premisa 1
Premisa 2
Zaključak

Eto, kako si sam naveo na latinskom tvrdiš da nešto znaš, dokaži.
A ja ću ponovo pokazati da tvoji dokazi nisu valjani i to je ono što tvrdim.


« Poslednja izmena: 10. Maj 2017, 13:38:38 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688

Ja tvrdim da ništa ne može ni slučajno nastati a još manje samo od sebe, dakle Kreator je nužan, barem za svemir.

E sada, to možeš jendnostavno pobiti s nekoliko riječi. Samo moraš dati barem jedan primjer nečega što slučajno ili samo od sebe nastaje, ajde izvoli.

Ne, ako tvrdiš to što tvrdiš, moraš sam da izneseš dokaze...i verovatno upadneš u kosmološki argument, ali viećemo.
Nedostatak dokaza za suprotno ne potvrdjuje prvobitno rečeno. To je ono što ni ranije nisi razumeo.

Dakle:

Premisa 1
Premisa 2
Zaključak

Eto, kako si sam naveo na latinskom tvrdiš da nešto znaš, dokaži.
A ja ću ponovo pokazati da tvoji dokazi nisu valjani i to je jedino što tvrdim.




Ako ne postoji nešto što može slučajno ili samo od sebe nastati (toga nema), što je onda logički zaključak?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7053
Ko je utvrdio da ne postoji?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 33
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.