Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pao sistem ili sta? (+hard disk pitanje)  (Pročitano 7866 puta)
22. Mar 2009, 19:03:54
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Samsung Galaxy S Advance
Ovako, danas mi se komsija obratio sa problemom da mu je pao sistem na kucnom kompu i da mu ga reinstaliram.
Otisao sam kod njega i sve od "simptoma" palog sistema sam video da se komp jednostavno zakuca prilikom loading screena (ono - Windows XP loading please wait... i onaj bar koji se puni plavim kockicama). E sad, jel to to znaci (da je pao sistem) posto se nisam susretao do sada sa "palim" sistemima nego sam vecinu reinstalacija radio prilikom prelaska sa jednog windowsa na drugi, ili service pack-a i sl.

Da ne brisem dzaba coveku podatke...
P.S. Da dodam, isti slucaj se pojavlje na sta god se kliknulo kako da komp startuje sistem (normally, recent good configuration i sl.)

Pitanje br.2

U slucaju reinstalacije, zamolio me je doticni da mu prebacim bitne podatke sa C: particije na moj hard sto sam i probao da ucinim, ali javio se problem prilikom pokretanja kompa naknadno.
Elem, povezao sam kablove njegovog hard diska (hitachi 160GB) sa mojim kompom i namestio da moj hard (naravno) bude prvi sa kog se bootuje (u pitanju je sata 160GB) ali nakon loading screen-a pojavi se samo crno i tako stoji... a cim skinem (otkacim) njegov hard, sve radi normalno.
Neko obrazlozenje zasto je to tako?

P.S. U vezi drugog pitanja, komp ne prepoznaje taj drugi hard u boot sekciji bios-a, ali ga zato prepoznaje u hard disk sekciji istog (ono 1st, 2nd)

I evo bonus pitanja (ne bih da gnjavim ali palo mi je na pamet kao moguce resenje zbog prva dva, pa samo da proverim sa strucnjacima ovde)
Da li je moguce nakano (re)instalirati sistem na D: particiji (recimo) ako se prethodni nalazio na C:? (tako da ostanu svi podaci na c particiji a da se samo d formatira)  Smile Pa kasnije da se obrise ovo sto je ostalo na c i sl... (licno sumnjam da je ovo moguce... ali rekoh ae da proverim sa vama)

Hvala unapred  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Nije mnogo bitno kako se zove, bitno je da ne radi. Po onome sto si napiiiiiiiiiiiiiiiisao rekao bih da je rikno HDD. Skini sa Hitachievog sajta alatku za tesiranje i vidi da li je prognoza losa. A da bi ga popravio mozes probati HDD Regenerator. To sto ga ne prepznaje u BOOT sekciji ne znaci nista. BIOS-i se razlikuju. Mozda imas posebnu opciju u kojoj namestas koji ti je hdd primarni, pa tek onda redosled uredjaja za boot.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 965
Zastava Kalinovik
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Samsung s21+
Mislim da je do nelegalnog windowsa,znači brate da uđeš u sistem,mislim da s epojave ikonice i to stisni  Ctrl+Alt+Del i pojaviće ti se Task Manger onda ideš Shut Down Log off..ime računara klikneš na to pa ponovo na ime računara i uće ti 100%,onda sačuvaš podtke važnije na drugu particiju i digni sistem,a ovo što kažeš da digneš na d particju sistem sve se briše,znači ne ostaje mu ništa!!!Imamo jš saveta idi Safe Mode pa mu uradi Sistem Restor vrati ga na neki dan unazad,pa sačuvaj mu podatke pa tek onda ruši sistem!!!Pre jedno pola godine zove me komšija da vidim šta mu je računaru,ja upalim crn ekran samo očita ono Del podešavanja,boot i gore piše kao error neki u hdd i na kraju u smislu da mu je crkao hdd,odnese u servis i tako je i bilo kao što sma mu rekao,a mislim brate da mu nije crkao hdd,ne bih mogao nišpta samo ga izvadit i baciti,uradi ovako pa vidi,a može biti i da je riknuo,jbm li ga ja ti dajem samo savete ne škodi mu!!! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Stevaniđa91_FK Crvena Zvezda
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Samsung Galaxy S Advance
@Harmon26, sve je to lepo, ti programi i to, ali ja ne mogu da upalim ni svoj komp dok mi je montiran njegov hard disk, tako da to malo vise otezava stvari po tom pitanju

@Stevanidja, hvala na savetima, ali kao sto rekoh u prvom postu, svaki ulaz (ukljucujuci i safe mod) se zavrsava sa loading screen-om i to je to.

Uostalom, danas je komsa odneo celo kuciste kod druga (koji valjda radi u neki servis) pa ako se budem cuo sa njim, recu cu vam sta je bio problem. Hvala na savetima u svakom slucaju  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol
Poruke 103
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Ma nije u pitanju hard disk, kad ga povezes na tvoj racunar skini mu dzamper sa sekundarnog hard diska meni se desavalo da kad ne skinem dzamper bez obzira sto ga postavim kao sekindarni windows nece da startuje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Samsung Galaxy S Advance
@mcbojan hvala na predlogu, ali ni jedan od mojih hardova ne poseduje jumper (to sam imao samo na jednom starom... ovo su ocigledno noviji tipovi sata hard diskova)  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Ukoliko mozes da udjes u BIOS, onda mozes da odradis i ovo sto sam ti predlozio. Ukoliko ne mozes da udjes u BIOS, baci hard.
« Poslednja izmena: 24. Mar 2009, 22:05:09 od Harmon26 »
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.