Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Palanacki mentalitet i medijska pompa  (Pročitano 38306 puta)
06. Maj 2011, 12:20:22
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
mob
Apple iPhone SE 2020
Kao sto rekoh... ja nemam nista protiv da se otvori tema o razlikama izmedju velikog i malog okruzenja...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Kao sto rekoh... ja nemam nista protiv da se otvori tema o razlikama izmedju velikog i malog okruzenja...

па отвори је Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne moram ja uvek da budem ovca predvodnica, posebno sto mene diskusija na tu temu nesto preterano ne zanima.
Zivela sam u i u velikoj i u maloj sredini, i u razlicitim balkanskim kulturama... tako da je meni ta razlika jasna i poprilicno vidljiva.. Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Ne moram ja uvek da budem ovca predvodnica, posebno sto mene diskusija na tu temu nesto preterano ne zanima.
Zivela sam u i u velikoj i u maloj sredini, i u razlicitim balkanskim kulturama... tako da je meni ta razlika jasna i poprilicno vidljiva.. Smiley

аха...не занима те али мораш да споменеш Smile

значи...све је јасно...у селу ће две девојке засигурно извршити самоубиство јер је то ипак сељачки менталитет док се то у граду никако не може десити

може лок
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
mob
Apple iPhone SE 2020
Osim sto sam slican post ponovila vise puta... Wink

Jos jednom u tvom slucaju, logika se zateturala i pala...
« Poslednja izmena: 06. Maj 2011, 12:41:21 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
mob
Nokia 
zasto ste vi \mi sa sela i iz palanki uvredjeni konstatacijama ,istinitim , ovde? Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.151
mob
Samsung 111111
Zato sto nisu tacne.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
mob
Nokia 
Tacne su itekako.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
kad malo bolje razimislimo...sta su one gresne mogle da znaju sa toliko godina?

a kad tome se doda cinjenica da nisu imale funkcionalne porodice i da nisu imale ni prijatelje koji bi bili pravi uzor...lako je njima bilo skrenuti u ne znam kakvo ludilo...

znam da nama, matorimo ovdje, to izgleda kao tesko sranje, ali...to su djeca.

generalno, u tim godinama njih je prelako i izmanipulisati, a svim silama se prave da su i zreli i veliki i da znaju sta rade...

nikada mi se nije dopadalo to zabavljanje i druzenje sa djevojcicama od strane likova koji su strariji toliko od njih.
koji su muskarci.

ne bih da generalizujem, ali iz vlastitog iskustva i gledajuci te " kombinacije" oko sebe...rijetko je to na zdravim osnovama.

sto se tice njih dvije...zao mi je sto i porodica i prijatelji orgijaju nad njima i sto nemaju makar onu truncicu dostojanstva u svom bolu...sada kada je svaka prica suvisna...

toliko bespotrebnih informacija i prljavog vesa od strane onih koji su trebali i da ih vole i stite, a evo...nisu u stanju ni u smrti da ih vole i stite na nacin koji je trebalo.

citajuci i gledajuci sta rade i pricaju, neovisno o tome na cijoj strani je istina, dovoljan je dokaz da te djevojcice uistinu nisu imale oko sebe nikoga.

u tim osjetljivim godinama...eto, nisam zaboravila...nije mi bilo lako da odrastem i sazrim i da se nosim sa samom sobom, ali ja sam imala porodicu uz sebe i mala sam dobre drugare.
to je ogromna prednost.
i nekako, iz te pozicije...sad mi je lako da ih osudim, ali...nije fer. ja sam imala vojsku dobronamjernih ljudi koji me vole i podrzavaju, a u njihovom slucaju...ni sada kada ih nema...ne vidim ni jednu ozbiljnu, odraslu i zrelu figuru.

a to je strasno.

sto se tice diskusije o malim i velikim sredinama...ogromna je razlika.
imam iskustvo zivota i u malim mjestima ( u jednom takvom sam rodjena i odrasla) i iskustvo zivota u velikim sredinama.

kad mjenjamo mjesto boravka...iz sredine u sredinu koje znaju biti krajnosti po nekim pitanjima, vrlo je interesantno...vidjeti kakav sve prtljag znamo da nosimo sa sobom, a kojeg cesto nismo ni svjesni, jer...svidjalo nam se ili ne...u dobroj mjeri smo odredjeni sredinom iz koje smo potekli Smile

ja volim svoju " palanku"...dio je mene- na koncu svega Smile...i uticala jeste u izgradnji mene kao licnosti...ali, nisam bas u toj mjeri zaljubljena u nju...pa da nisam sposobna da vidim i ogranicenja, negativne stvari...koje isijavaju iz jedne poprilicno lazno patrijarhalne sredine u kojoj sam odrasla.

svaka medalja ima dvije strane...nije problem, mogu da navedem milion mana jednom zivotu u metropoli Smile

ali neke stvari jesu karakteristika malih sredina.
kao sto su neke stvari karakteristika velikih sredina.

cemu negiranje?

meni se dopada ta sarolikost Smile



IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Tacne su itekako.
Tačne su, i te kako. Živela i ja i u manjoj i u većoj sredini, pa je razlika nemerljiva.

Nikad neću zaboraviti kad je moj momak s kojim se zabavljam od mezozoika došao po mene novim kolima svog ćaleta, pa je o tome istog popodneva brujalo celo selo. ''Eno je izlazi iz crnog auta sa beogradskim tablicama, znali smo da će i ona poći u te vode, cccc''. A istna je da je auto uzet na lizing pa zato ima BG table, a u pitanju je najobičnija crna Škoda Octavia. I odmah su krenule priče da imam sponzora.  Smile Sedeli smo u kući i valjali se od smeha kako su tako tupavi, jebo te.

Ovde u gradu mogu da nosim vreću govana na glavi, skoro niko se neće ni osvrnuti. Jeste da to mnogima smeta i nazivaju to nekakvim otuđenjem, ali meni savršeno odgovara. Nigde nisam srela toliko želje da se zabada nos u tuđ život, da se komentariše, gura, trača, izmišlja. Šta se sve pričalo o ljudima koje znam, bolje da vam ne pričam. Najviše ih zaboli tuđ uspeh ili nešto što oni ne odobravaju, tad su najoštriji u svojim izmišljotinama. Čista ilustracija palanačkog mentaliteta, samo je to dosta blag izraz. I ne, ne znači da su svi ljudi u ''palankama'' takvi, niti da toga nema u gradu... zato se i kaže ''mentalitet'', na kraju krajeva.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.118 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.