Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Да ли је нова „Ербасова“ капсула будућност транспорт  (Pročitano 9918 puta)
18. Apr 2017, 01:35:55
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Да ли је нова „Ербасова“ капсула будућност транспорта?


У Швајцарској је недавно представљена специјална капсула која би могла да буде будућност саобраћаја. Кретала би се по својој путањи, на земљи, али би могла и да лети.

Капсула је названа „Поп-ап“ и производ је две компаније – европског произвођача авиона „Ербаса“ и италијанске дизајнерске фирме „Италдизајн“. Представљена је футуристичка визија кретања по граду.

Загушеност у саобраћају, загађеност и стални пораст становника у градовима подстичу иноваторе да осмишљавају нове системе за транспорт који ће обликовати будућност главних градова у свету.

Идеја је једноставна – путници ће моћи да ускоче у капсулу која се налази у једном возилу које се самостално креће. Оно ће путнике превозити до жељеног одредишта, без потребе да промене превозно средство. У пару са путничком капсулом биће и два различита и независна модула на електрични погон.

„'Поп-ап' је нови концепт мобилности. Оно што је важно јесте да комбинује транспорт по земљи и у ваздуху и омогућава путницима да брже стигну од тачке А до тачке Б. Омогућено је партнерство између произвођача авиона и аутомобила, два моћна сектора који су се удружили у развоју нове технологије и концепата за потребе паметних градова у будућности“, објашњава Матијас Томсен из „Ербасовог“ одељења за мобилност у градовима.

Шасија је од угљеничких влакана, а капсулу покреће једна батерија. Платформа која користи вештачку интелигенцију омогућиће корисницима да капсулу одвоје од земаљског модула и уз помоћ ваздушног буду на четири до пет метара изнад земље, што омогућавају осам ротора.

Овај мултимодуларни систем ће бити тестиран наредних година, а његови творци верују да би могао постати функционалан наредне деценије.

Уз капсуле мање гужве у саобраћају

Италијански дизајнери сматрају да је коришћење ваздушног простора у великим градовима начин да се избегне велика загушеност у саобраћају.

„Да би наш концепт заиста функционисао, потребно је да систем буде модуларан. Веома је важно да капсула увек буде иста. Само тада ће постојати оптимално решење, а путници ће се осећати добро, безбедно и неће бити узнемирени што мењају систем превоза“, истиче Јорг Асталош, извршни директор компаније „Италдизајн“.


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Anea (Vreme: 18. Apr 2017, 10:09:08)
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
Svaka cast  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3962
Zastava

Sve je to veoma problematicno.  Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
to je buducnost...

stara 1000godina...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.126 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.