Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:10:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ovo nam je jedini izlaz!!!  (Pročitano 14422 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 124
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
jasno je meni ali pojasni ovako nekome


Веровао или не, "такав неко" овакве ставри брже капира и прихвата него многи интелектуалци.
Знам из искуства и иначе, а и сада откако је кренуло потписивање НД.

"Такав неко" је одувек мислио да "власт зна шта ради", и то мислио докле год је могао, чак и кад та власт, као ова, очито не зна /шта/ да ради.

"Такав неко" је својевремено Драшковићу на питање : "Кад ћеш гласати за мене?", дао наизглед чудан, али тачан, готово зен-одговор: "Кад будеш на власти."

"Такав неко" је гласао за ДОС онда кад су, додуше помоћу пуча, већ били на власти.
До тада их баш и није фермао.

Такав неко одлично разуме одредбе Народног договора, и слаже се са њима, јер му делују природно, да не кажем, "богом дано".
"Такав неко" дуго трпи чак и лошу власт.
Не трчи на буну и устанак, али кад крене незаустављив је.
"Такав неко" ће брзо разумети да је власт код оних који знају и које, пре свега зато, подржавају милиони којима је до пристојног живота, а не до политичарских представа, укључујући и ову најновију.

Мислим да и сам видиш да су одредбе НД сваком, па и "таквом" разумљиве.
И не само разумљиве, него и прихватљиве.

Не кажем да се "таквог неког" не може завести.
Али његова верност заводницима је кратког даха, пошто ови никад не ураде ни део онога што му, у току завођења, обећају.

И што је монментално и најбитније: "Такав неко" сада више није на страни тзв.власти, а мршти се и на "опозицију".


IP sačuvana
social share
UKLJUČI SE I TI!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
HTC One
Misli ti sta hoces da su moji motivi, ali je motiv samo jedan - logika/zdrav razum.

Kako mi je politikologija strujka, i kako se bavim politickim teorijama, politickim sistemima, institucionalizmom... i da ne nebrajam dalje, sasvim je normalno da sagledavam realno stvari i uocavam mane u ovom "sistemu".

Niti zelja za dokazivanjem "ja pametan - vi glupi", niti stranacki interesi i cuda. Samo po slovu profesije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 124
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
Misli ti sta hoces da su moji motivi, ali je motiv samo jedan - logika/zdrav razum.

Kako mi je politikologija strujka, i kako se bavim politickim teorijama, politickim sistemima, institucionalizmom... i da ne nebrajam dalje, sasvim je normalno da sagledavam realno stvari i uocavam mane u ovom "sistemu".

Niti zelja za dokazivanjem "ja pametan - vi glupi", niti stranacki interesi i cuda. Samo po slovu profesije.

Nisam se ja upuštao u motive, osim kroz pretpostavke. Ali, to je nebitno.
Protiv realniog sagledavanje nemam(o) baš ništa.
Rekoh već da smo i prihvatili tvoju sugestiju.
Ko kaže da ne bismo i druge?

Od tebe, baš po slovu profesije, i očekujemo uključenje, kreativnost, promišljenost, a ne paušalne ocene.
(Znaš i sam da profesionalizam i paušalne ocene baš i ne idu jedno s drugim.)

Ako ne to, onda očekujemo ponudu "sistema" koji ti smatraš valjanim.
Verovao ili ne, itekako ćemo ga ozbiljno razmotriti i ako ga i ne prihvatimo, sigurno ga nećemo nazivati utopijom, budalaštinom i sl.
Ne zato što smo fini, nego što poštujemo svaki trud, a pogotovo ako je usmeren na traženje izlaza iz ovog "sistema", za koji, uz sav profesionalizam i svu i nesklonost paušalnom ocenjivanju, mirne duše možemo reći da je dokazana budalaština Jer tu bar dileme nema.
IP sačuvana
social share
UKLJUČI SE I TI!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
HTC One
Ja verujem da je parlamentarna demokratija zasnovana na principima republikanizma najbolji sistem. Kratko i jasno.

Liberalna demokratija je lose resenja, pogotovo u kombinaciji sa nasim politickim "moralom" i nedostatkom politicke kulture, etosa i odgovornosti.

Sistem moze biti odlican, problem je u ljudima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Nokia C5-00
problem je u ljudima.

Увек...

Када би имали овакве надзорне органе  Smile , који би контролисали механизме власти, онда би скоро сваки систем био добар, јер систем/идеју обично искваре људи који га покрену, или наследе, па било да крену од чисте идеје, или да отпочетка продају нешто као "чисто", због добијања моћи, и даљих злоупотреба...

Мени би некакав систем директног позивања на одговорност, онога ко је за нешто изабран, а ништа од тога не ради, од стране народа, или представника народа, у било ком тренутку, био добар.. Али када би могао да се оствари, а да не нађу неки заједнички језик ти представници, и тај из власти.. Као што рецимо представници синдиката, често, нажалост не постигну договор, и ето случајно сутра возе нови ауто...
« Poslednja izmena: 19. Apr 2011, 01:34:26 od gagijk »
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 124
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Nokia 
Ja verujem da je parlamentarna demokratija zasnovana na principima republikanizma najbolji sistem. Kratko i jasno.

Liberalna demokratija je lose resenja, pogotovo u kombinaciji sa nasim politickim "moralom" i nedostatkom politicke kulture, etosa i odgovornosti.

Sistem moze biti odlican, problem je u ljudima.

Ok. Sad su stvari mnogo jasnije.
I mnogo toga objašnjavaju.

Pošto si , i dok si, privržen sistemu "parlamentarne demokratije na principima republikanizma", logično je da nemaš naklonost za sistem koji mi, ukoliko za to postignemo konsenzus, nameravamo da uvedemo.

Naš stav je da sistem čija valjanost previše zavisi od ljudi, odnosno onih koji bi trebalo da ga sprovedu, nije dobar.

Ne bih da stekneš utisak da pravim neumesna poređenja, ali činjenica je da su mnogi i za komunizam mislili i govorili /a neki i još uvek/ da je dobar sistem, samo da je problem u ljudima koji su ga sprovodili.

Šogun Toranaga je u Japanu svojevremeno postavio sistem koji ga je nadživeo i sasvim solidno funkcionisao čak i kada je na mestu šoguna bio ne baš previše, ili bar ne kao on, sposoban čovek.
To fubkcionisanje je potrajalo, čini mi se, bar dva veka.
A neki njegovi elementi su ugrađeni i u današnji državni i društveni sistem Japana.

Takav, ne previše od izvršilaca zavisan sistem mi smatramo dobrim. Ako je taj atribut uopšte primeren kad je u pitanju ocenjivanje sistema i bilo čega "ovozemaljskog". jer što šta upućuje da je dobar samo Bog. Smile

U svakom slučaju, postoje principi koje je lako, principi koje nije sasvim lako i principi koje je gotovo nemopguće izvrdati.
U liberalnoj demokratiji je moguće izvrdati gotovo sve "proklamovane" principe.
U republikanizmu je to malo otežano.

U slučaju sistema koji mi nudimo, gotovo nijedan princip, a naročito onaj po kojem vlast mogu vršiti samo dokazano kompetentni i daroviiti ljudi i plus nekompromitovani učešćem u prethodnim vlastima  nije moguće izvrdati.

Kada se tome doda princip demoekonomskog imperativa, prosto rečeno: prava naroda n apristojan život i obaveze nosuilaca vlasti da mu to obezbeđuju, mogućnost za izvrdavanje je dodatno smanjena.
Jer narod se može zavoditi oko mnogo čega, ali ne možeš ga zavesti da živi pristojno, ako je na ivici siromaštva ili i iza nje.
Tu ne pomaže nikakav politički iluzionizam. Smile

Sve u svemu, drago mi je što smo "raščistili" ko je na kakvoj poziciji.
I dok je tako, šta možemo nego da se međusobno ponašamo korektno i sa poštovanjem, da se složimo da se /do daljmnjeg/ ne slažemo i - svako svojim putem.
Bar dok se paralele ne sretnu, pa ma kad to bilo Smile
IP sačuvana
social share
UKLJUČI SE I TI!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 124
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Nokia 
problem je u ljudima.

Увек...

Када би имали овакве надзорне органе  Smile , који би контролисали механизме власти, онда би скоро сваки систем био добар, јер систем/идеју обично искваре људи који га покрену, или наследе, па било да крену од чисте идеје, или да отпочетка продају нешто као "чисто", због добијања моћи, и даљих злоупотреба...

Мени би некакав систем директног позивања на одговорност, онога ко је за нешто изабран, а ништа од тога не ради, од стране народа, или представника народа, у било ком тренутку, био добар.. Али када би могао да се оствари, а да не нађу неки заједнички језик ти представници, и тај из власти.. Као што рецимо представници синдиката, често, нажалост не постигну договор, и ето случајно сутра возе нови ауто...

Zamolio bih te da pročitaš moj odgovor Coolrunner-u.
A naročito ono što se tiče /ne/zavisnosti sistema od ljudi koji ga sprovode.
Prosto, da s ene ponavljam.
Pozz.
IP sačuvana
social share
UKLJUČI SE I TI!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Nokia C5-00
Ја бих тебе замолио да не пишеш поруке заредом.. Поготово што моја није настала у међувремену, док си ти писао ту  Smile
Писање порука задером је забрањено.. блабла:
http://forum.burek.com/index.php?action=static&staticpage=1
 Smile

Иначе, ја нисам коментарисао ову идеју, него људску исквареност и подложност кварфењу у глобалу, и то да многе ствари обично крену као "фине", мислим да је то из мог поста било јасно. А пост ћу свакако прочитати, само не сада, јер идем у хоризонталу...
« Poslednja izmena: 19. Apr 2011, 03:21:34 od gagijk »
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Samsung XYZ1004
Citat
Мени би некакав систем директног позивања на одговорност, онога ко је за нешто изабран, а ништа од тога не ради, од стране народа, или представника народа, у било ком тренутку, био добар..

Pa to delimicno imas i sad....ali se uvek zavrsi sa "Nisam ja kriv - kriva je ekonomska kriza, Zika, MIka, ovaj nije isporucio delove, onaj zakasnio sa radovima, ja nisam nadlezan-odgovoran, politicki progon, sto mene jure kad ima vecih lopova, meni mandat jos nije istekao, sto je do mene ja sm uradio, ne mogu da kontrolisem prirodne uslove...bla, bla, bla, bla..."
A i ko je taj koji ce da ga kontrolise? Ko ce njega da izabere? Ko ce da garantuje da iz finansijskih, politickih, rodjackih, seksualnih ili nekih trecih razloga nece da progleda kroz prste?

Ma necu vise da se zamajavam sa ovom utopijom...igrajte se deco  Smile

 Smile
« Poslednja izmena: 19. Apr 2011, 13:42:26 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Nokia C5-00
Делимично је кључна реч..  Smile

Ја причам на позивање у било ком тренутку, а не само на на промену изборне воље у следећем мандату..

Ја гласао за човека..
Тај човек рекао -"За највише два месеца нове љуљашке у том парку. За 5 месеци асфалтиране те и те улице.. блабла.."
Прошло два месеца, љуљашки нема..
Одмах на састанак, ми смо имали споразум, ви сте изабрани зато што се говорили то и то. Ви не бисте били избабрани да то нисте рекли. Самим тим што сте рекли, били сте дужни да то и одржите. Хвала довиђења, можда ће следећи бити одговорнији..

Иначе, на такав састанак може да дође било ко од свих људи који су гласали за тог човека, или ако треба баш сви... А ако треба ти "говори" могу да буду обавезни и у писаној форми, да не би било "Ја то нисам рекао"...


Наравно бре, то су неке маштарије, и немају везе са везом нити ће икада бити тако, јер ниједан политичар не би пристао на то.. Њему одговара систем у ком он има легитимну власт на одређено време, па макар се појављивао на телевизији и говорио "Јесте, шишам овце, овце су за шишање, зар не?!"

Прво што уради кад дође на власт.. Повећа плате посланицима са 200.000 динара на више, јер ко ће још да седи/дрема/чита новине за 200к.. па нико није луд...  Smile
« Poslednja izmena: 19. Apr 2011, 14:03:38 od gagijk »
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:10:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.