Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ''Ovo je vreme paklenih vozača''... (WTF?!)  (Pročitano 10470 puta)
13. Nov 2009, 15:39:34
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Elem, od nedavno sam počela da pohađam časove vožnje u Novom Sadu.
Nakon prvih nekoliko časova na poligonu, brzo sam počela da vozim po gradu, tj. uključila se u saobraćaj.

Iako na autu lepo piše da je u pitanju auto škola, to ni najmanje ne sputava obesne vožače da trube i sviraju (i psuju, vidi se sve preko stakla) na mene, kada napravim neku grešku, ili vozim presporo.
Pitam se - kako je moguće da su oni rođeni naučeni da voze, ili su pak - zaboravili da su oni jednom sasvim sigurno bili na mestu prestravljenog kandidata auto škole, koji je - ne samo pogubljen i u strahu da će napaviti neku glupost, nego i - sasvim prirodno - potpuno nesiguran i neiskusan.

Ne pamtim koliko puta sam videla da neko ne daje (ž)migavac. Nisam to ranije primećivala, ali sad, kad vodim računa, vidim da tih ljudi uopšte nije malo.  Smile

Nedavno, prelazim pešački prelaz, i zamalo da me pokupi auto policije.  Smile I oni mene sutra treba da kažnjavaju zbog nepropisne vožnje?!  Smile
Kada sam bila u Španiji (=civilizaciji), nije bilo trika da se neko napravi pametan, pa ide preko pešačkog, iako vidi da pešak čeka da pređe. Ne, tamo si ti glavni na putu, onog momenta kada zakoračiš na put. Meni je to bilo šokatno iskustvo.   Smile Ovde molim boga da živa pređem put (jeste, molim boga, u koga ne verujem, eto dokle je došlo).

U NS-u je još super, kako je u BG-u (bar neki moj utisak). Tu vlada zakon luđeg - ko je luđi i besniji, taj ima pravo prvenstva.  Smiley 1

E sad... razumem ja... ljudi su nervozni... otkazi, male plate, svinjski grip...  Smile ali, majku mu, kako neko može da rizikuje tuđe živote i bezbednost, ma koliko bio nadrkan?!  Smile

I taj famozni zakon... sa velikim Z... koji će da reši sve probleme.  Smile
A edukacija vožača, nepostojeći (korumpirani - ''znam tvoj stica poštarevu snajku, ae, neću da te kaznim, samo nemoj baš 120 u naseljenom mestu, 'leba ti''  Smile ) sistem kažnjavanja za prekršaje, loši putevi, stari i nebezbedni automobili (ne znam, recimo, da li znate za podatak da je čuveni Stojadin još '50-ih godina u Italiji izbačen iz proizvodnje, zbog velike nebezbednosti karoserije? Kod nas ih možete videti koliko vam volja...) - to će sve da reši novi zakon, a?  Smile

Da li je to do našeg mentaliteta, do čega već, majku mu?

Ili, prosto važi ono - ljudi su idioti. Ne svi, većina. Idioti, simple as that.

Mislim, zabole mene ako si ti manijak i divljak, i ako si suicidalan. Ali kako neko može da izlaže opasnosti živote drugih ljudi, to ne razumem, ne razumem, ne razumem.

'Vamo obaraju ljude na polaganju ako im je u toku vožnje otkači pojas (bukvalno), a isti ti ''panduri obarači'' kose ljude na pešačkim prelazima?

Ko je ovde lud?! Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
izadjes iz kola izvuces magarca i nasamaras ga Smile ah da ti si zensko Smile Smile

pa ne znam sta da ti kazem to je sasvim ''normalno'' sada svi smo to prosli  Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Ma... to je samo jedan u moru ''detalja'' koji su mi zapali za oko, otkad poznajem te propise i čuda...  Smiley 1

'Ajde da ja stvarno pravim neka ubersranja, da dovodim nekoga u opasnost... ma jok... da semaforu se zadržim jedan sec duže, već je haos... ili stanem pešacima da prođu, odma' ide trubljenje... ili kad stanem na putu gde nemam prvenstvo, pa propustim nekoga ko je malo dalje... ala su to prekršaji, u p.m.  Smile
« Poslednja izmena: 13. Nov 2009, 16:04:32 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
pa znas kako mene je neka zena udarila odpozadi i sjebala branik izlece instrukotor iz kola ona krenula da prodje i provalila sta je uradila i izlazi iz kola i ljutito u mene sta si stao ovde a ono STOP znak pored nje stoji na pola metra Smile

ako oni tebi sviraju sviraj i ti njima Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 
Prosto, moramo da se pomirimo sa tim da se ta situacija u nasoj zemlji nece poboljsati dok se ne preuzmu neke mere...Ljudi ne postuju propise, ne paze, jurcaju, bezobrazni su, voze pijani ili drogirani i sve to kao''ma ooooopusteno''...

Dovoljno je da sedis na suvozacevom mestu pa da se svacega nagledas.

Jedan deo rizika mozemo mi sami da otklonimo pazeci, ali ne mozemo uticati na to kako drugi voze, a cinjenica je da mnogi u saboracaju ugrozavaju i svoju i tudju bezbednost i cinjenica jeste da je sedanje u kola odredjen rizik svaki put..
« Poslednja izmena: 13. Nov 2009, 16:07:49 od osma_putnica »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
K'o što sam jednom rekla da više bez utoke ne idem u Crnu Goru  Smile , mislim da ću to da generalizujem i na vožnju.  Smile Smile
« Poslednja izmena: 13. Nov 2009, 16:08:18 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
pa znas kako mene je neka zena udarila odpozadi i sjebala branik izlece instrukotor iz kola ona krenula da prodje i ako oni tebi sviraju sviraj i ti njima Smile
Еееее баш то, кад легну на сирену легни и ти. Ако те инструктор опомнене престанеш, а ако не онда залегни доообро, баш те брига.


Баш си сузила проблематику, хаос у саобраћају је мали делић онога што се зове 'држава у расулу'. То 'држава у расулу' подразумева мали милион ствари, а хаос у саобраћају је само једна од последица пропадања.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
problem je sto skoro da nema nikakve vajde sto ja pazim kada vozim i pridrzavam se propisa...kada onaj koji ide nasuprot mene to ne radi.

i mislim da nesavjesna voznja nije samo odlika nas kao naroda...vec je mahnitanje na drumovima,manje- vise,problem svugdje.

jedino sto te tamo negdje dobro rebnu po dzepu(jer je to uopste kod covjeka jedino efikasno i jedino sto zna da ga zamisli i zaboli) i  zatvorske kazne su mnogo ozbiljnije nego li kod nas...ali...i to ce se promjeniti.

ima nesto u tome da se ponasate za volanom kao neurastenik...da testirate svoj i tudji strah za volanom...nije mali broj onih koji su navuceni na razne oblike ekstremnog ponasanja i adrenalina.

druga stvar,veliki broj onih je koji ce sjesti u svoje vozilo poslije konzumiranja alkohola  ili popularno receno lakih droga...to je,po meni,jos jedan vid ekstremnog ponasanja.

nazalost,imala sam prilike iz neposredne blizine da vidim i osjetim koliko se to skupo placa...

IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Iskreno receno poslednja sam osoba koja moze da kaze da se ponasa savesno u saobracaju Smile Smile Ali to sviranje ljudima koji tek uce da voze me je uvek nerviralo mnogo ...
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia E
izadjes iz kola izvuces magarca i nasamaras ga Smile ah da ti si zensko Smile Smile

pa ne znam sta da ti kazem to je sasvim ''normalno'' sada svi smo to prosli  Smile
Taman ja to da kazem to su takozvane "decije bolesti" mladih vozaca, vremenom na sve oguglas veruj mi..

Velika je tuga i zalost sto smo mi takav narod da nemamo elementarnu kulturu oko svega pa i oko saobracaja a mnogo se pravimo pametni da sve kao znamo Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.