Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ovo je učenica koja je preslišala ministra prosvete  (Pročitano 5698 puta)
28. Maj 2014, 20:03:29
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
Browser
Chrome 34.0.1847.132
Ministru prosvete Srđanu Verbiću lakše bi bilo u “Utisku nedelje” da je preko puta sebe imao akademike SANU nego Unu Draganić, gimnazijalku. Na konkretna pitanja nije imao odgovore.


Osam godina nas uče da učimo napamet, da naučimo za ocenu i zaboravimo posle dve nedelje, a sada traže da razmišljamo

Već na prvoj temi male mature ministar je morao da se suoči sa neslaganjem generacije koja dolazi. On je branio polaganje trećeg testa ne samo za generaciju malih maturanata, već i za hiljade onih osmaka koji su u poplavama ostali bez domova. Nevešto, on je pokušao da objasni da “ne treba decu da čuvamo pod staklenim zvonom” jer će se ona već na prvoj prepreci, kad budu tražila posao, suočiti sa teškoćama. Una je, međutim, veoma jednostavno, objasnila zašto je treći test neodrživ i loš, o čemu svedoče konačno i loši rezultati preliminarnog ispitivanja.

- Naš obrazovni sistem nije spreman za polaganje testa koji se zasniva na logičkom rasuđivanju. Osam godina nas uče da učimo napamet, da naučimo za ocenu i zaboravimo posle dve nedelje. Sad nam se posle osam godina kaže - ajde sad razmišljajte. Mislim da je to nešto na šta treba da se usredsredimo. A što se tiče maturanata koji su ugroženi poplavama, nije tačno da su se oni spremali osam godina, oni će se spremati mesec-dva dana i mislim da će test za njih biti veliki problem - rekla je Una.

Na još jednom pitanju ministar Verbić je prošao prilično loše. Bilo je to o rangiranju fakulteta po kvalitetu, privatnih i državnih.

- Volela bih kad bi kod nas postojao sistem rangiranja fakulteta, da znam da, ako upišem privatni fakultet, koji su završili naši najviši državni funkcioneri, da ću odlično da prođem kao što su oni prošli, iako u javnosti vlada mišljenje da, kada se u ovoj državi za neku školu plati da to znači siguran i lak završetak bez imalo mučenja. Ne kažem da ti privatni fakulteti nisu odlični, ne znam, ali volela bih da znam koji je kog kvaliteta. Sve što slušamo je demagogija, a mene interesuje šta je za mene korisno, kako ću ja najbolje proći, i šta je kvalitet. Čini mi se da se kvalitet kao pojam izgubio i da na tome treba da se radi - rekla je Una.

Na ovo je ministar odgovorio: “Verujem da ima mnogo ljudi koji su išli sračunato na ‘Megatrend‘ da ne bi gubili vreme na nekom drugom fakultetu, da bi stekli veštine koje će im pomoći da se uključe u neki posao i da i te kako znaju šta rade.”

Dan posle, Una je za “Blic” izjavila da je očekivala konkretnije odgovore od ministra.

- Nama mladima je dosta demagogije. Mene interesuje šta će se promeniti i kada. Slušam o reformi školstva od svog prvog osnovne, a ona se ne dešava. Ja ne želim da na bilo koji način ministra napadam, naprotiv, on je veoma simpatičan i fin čovek. Pošto sve u životu kreće od obrazovanja, a on je ministar prosvete, ima šansu nešto da promeni i ja se nadam da hoće - rekla je Una za “Blic”.

Osmaci traže ukidanje male mature

Više od 500 osmaka iz Beograda protestovalo je juče ispred Skupštine grada tražeći da se ove godine ukine polaganje male mature zbog njihovih vršnjaka iz poplavljenih područja.
- Oni su ostali bez kuća, nemaju ni gde da uče, a sve i da imaju, zar je ovo trenutak da brinu o završnom ispitu - zrelo zaključuje jedan osmak.
Gnevni osmaci krenuli su ka zgradi Ministarstva prosvete u Nemanjinoj ulici. Njih je danas podržao i manji broj roditelja i nastavnika.
- Ovo je generacija koja sama bije bitke i bori se za svoja prava. Pokazalo se da su odgovorniji od roditelja, nastavnika, pa čak i samog ministra prosvete - poručuje Miodrag Ribić, roditelj i nastavnik iz grupe „Roditelji i nastavnici protiv nove male mature“.
Podsetimo, ministar prosvete Srđan Verbić doneo je odluku da maturanti iz poplavljenih područja maturu mogu polagati u avgustu. Tako nešto, međutim, stvorilo bi brojne probleme za đake i škole. Naime, u junu se popune mesta u oko 80 odsto škola, pa se postavlja pitanja gde će se upisati osmaci koji maturu budu polagali u avgustu. Čak i da se za njih ostave dodatna mesta u školama, ostaje nejasno sa koliko bodova će se oni upisivati i kako će se omogućiti da svi osmaci budu u ravnopravnom položaju. M. Leskovac

Vukan: Prilično nesiguran

- I ja mislim da je ministar Verbić nastupao sa opštih mesta i da je bio prilično nesiguran u odgovorima. S druge strane, ne možete o sposobnosti nekog ministra govoriti na osnovu njegovih javnih nastupa. Kod nas nedostaje vizija obrazovnog sistema i promene koje su nužne nisu stvar jednog ministra, pa ni jedne vlade, već treba mnogo duže da se radi na tome - ocenio je nakon emisije za “Blic” Vukan Marković, student istorije u Londonu.

Ministar Verbić izneo je više opštih izjava u “Utisku nedelje”, među kojima su:

“Nama je potrebno da uspostavimo neki sistem”
“Problem je u proizvoljnosti”
“Jedna od najznačajnijih uloga škole je da pripremi učenike za život”
“Kvalitet zna da ispliva i vrlo često ispliva”
“U obrazovanju reforma mora da bude stalan proces”
“Moramo stalno da učimo na svojim greškama, a još boje na tuđim”
“Bilo bi najbolje kad bismo mogli da napravimo sistem u kojem bi sve škole bile podjednako dobre”
“Moramo da imamo male održive korake”
“Svako se obrazuje tamo gde je hteo da ode, pod uslovom da to zaista želi”
“Svako uzima onoliko koliko može da sažvaće i proguta, sam je odgovoran za to što radi”

Izvor

_________________________________________________________________________________

Ne znam sto se ovi iz "Blica" toliko odusevljavaju ovom posto ne vidim da je rekla bilo sta epohalno. Mada koliko procitah otac joj je neki poznati advokat pa mozda rade reklamu. A ministar je ionako dosta smusen i videlo se da se ne snalazi bas najbolje pred kamerama...
« Poslednja izmena: 28. Maj 2014, 20:05:01 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows
Browser
Opera 12.16
mob
Nokia 6220
Citat
Osam godina nas uče da učimo napamet, da naučimo za ocenu i zaboravimo posle dve nedelje, a sada traže da razmišljamo
Zlikovci traze da razmisljate  Smile
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 29.0
A znači zato su bili oni protesti klinaca ispred Skupštine...  Smile



Što se ove male tiče, u pravu je u nekim stvarima. Ali ne može za mesec dana da se promeni nešto što se srozavalo (da, srozavalo) 20 godina.

Što se Verbića tiče, dosad sam uglavnom čuo pozitivne stvari o njemu. Čak sam ga i video pre mesec dana na Terazijama, šeta čovek najnormalnije sa ženom i decom (ako sam dobro video da su njegova deca). Oni koji ga poznaju lično kažu da ga je Vučić jedva nagovorio da prihvati ministarsko mesto jer navodno, čovek se gnuša i zazire od politike.
Mislim da je to ujedno i razlog što se slabo pojavljuje u medijima. I iskreno, što se mene tiče, ni ne mora. Draži mi je čovek koji pošteno radi svoj posao u tišini nego 95% govana koji mi svaki dan opsedaju TV i pričaju svašta, a kad treba da urade nešto, mrzi ih da dovuku debelu guzicu do jedne Skupštine ili iVlade.


P.S. Sad vidim da je ona učenik Treće beogradske. Koja je poznata po tome što je u nju teško ući, al zato kad uđeš, posle ladiš jaja sva 4 razreda. I to se vrlo dobro zna, tako je već 2 decenije. Tako da mislim... Neka manje filozofira.
« Poslednja izmena: 28. Maj 2014, 20:29:02 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 29.0


Više od 500 osmaka iz Beograda protestovalo je juče ispred Skupštine grada tražeći da se ove godine ukine polaganje male mature zbog njihovih vršnjaka iz poplavljenih područja.


Ел се мени чини или су најгласнији за неодржавање матуре ови из подручја која нису захваћена поплавом?  Smile
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Сере мала ко фока, биће правник/ца од ње  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 29.0
mob
LG Nexus 5
Citat
Osam godina nas uče da učimo napamet, da naučimo za ocenu i zaboravimo posle dve nedelje, a sada traže da razmišljamo
Zlikovci traze da razmisljate  Smile


Slika i prilika.



Dragceta za ministra, da deci svane.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Zar i ovde ovaj tekst?!  Smile
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.132
Zar i ovde ovaj tekst?!  Smile
Neko vec postavio negde po Bureku?  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 34.0.1847.114
ne daj boze da nam neko trazi logicko zakljucivanje  Smile

kako cemo..  Smile

to ne pise u skripti od sedam strana  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 29.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Devojcica je sve lepo objasnila, kome nije jasno nek se....

Pravda za ucenike!

I ne mogu da verujem kakvu meru donosi ministar prosvete za djake koji su ugrozeni poplavama. Bruka  Smile

IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.