Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 08:50:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Otvaranje kafića..  (Pročitano 14947 puta)
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3056
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.116
mob
LG G3
Uhhh slabe su ti to ške za početak.
A i zenuto je to,pogotovo sad,ja sam držao 6 meseci i katanac,ali ja imam svoj lokal (ćaletov) pa nisam plaćao kiriju.

Kiriju obavezno plati u npared za 6 meseci,da ne bude ono krene posao pa te šutnu iz lokala i nastave oni da šljakaju.

Piće nabavljaš ili po stovarištima ili diskontima zavisi kako ko zove,ali tu generalno možeš vops i vino da nabavljaš i sokove,žestina po ovim marketima bar njih ima na svakom ćošku.Ja sam nabavljao u Metrou na firmu bez PDV-a.
Ponuda mora da bude dobra neki minimum ti je

-piva (Jelen,Lav,Zaječarac,Nikšićko,Tuborg,možeš i ostala ako ima potražnje)
-vina (belo,crno,roze i sangrija za  čke  Smile ja sam imao Smederevku,Rubinov Rose a crno Medveđa i Vranac,dobro je da kupuješ i ona u ambalaži od 0.3l kad ti neko naruči čašu vina d ne otvaraš ceo litar kad znaš da neće da ga popiju i da možeš da ga baciš.
-sokovi (gazirani,negazirani,možeš i ceđene)
-kafa (domaće,espreso bla bla.)
-žestina (opet ono što ide neka osnova je vinjak,rakije razne,votka,viski mada to slabo ide više ide štok)

Sad ti vidiš šta se pije šta se ne pije pa praviš kombinacije kakve tebi odgovaraju,frižideri moraju uvek da budu puni,a ne ono kupiću kad se sve popije  Smile

Invetar ako nema onda moraš da kupuješ sve,ja sam sve kupovao od stolova,stolica,šank,slike,lampe i ostalo i to me je izašlo pre tri godine nekih 20.000e samo enterijer da se sredi,ne računam pića i ostalo.

Lokacija mora da bude dobra inače si kao što sam ja ugasio,konkretno pored mog lokala je već bio jedan razrađen lokal koji je ubijao posao tako što ti ubiju cenu,imaju velikiu promet pa mogu da te jebu sa cenom,i da budu jeftiniji od tebe.

Tuče,ako praviš svirke ili žurke nikako nisu dobre,gde se jednom pobiju tu će uvek da se biju,zato bez dva bildera da glume nameštaj o žurkama ne razmišljaj.

Ja sam posle 6 meseci bio na nuli i to jedva i više mi se isplatilo da izdajem lokal,koji je sad poslovni prostor.

Pare sam izvukao jer sam prodao ceo inventar i aparate tako da nisam mnogo izgubio čak sam i tu zaradio čitavih 3 000e,jer je sve bilo novo i kvalitetno i stiglo je iz inostranstva.

Evo ti moja računica pa vidi

-sređivanje 20 000e
-piće nekih 5 000e jer sam bacao pare na neku egzotiku od pića,koja evo sad stoji na polici i delim je kad idem na svadbe  Smile
-struja 200e mesečno
-grejanje 150 e
-voda 100e
-muzika petak i subota 300e
-razni nameti 200e mesečno

I na kraju ništa,prva dva meseca ostajalo čisto 600e,a onda sve manje i manje dok na kraju ispade da sam radio samo za struju i vodu.Ovako izado lokal 700e mesečno i bole me brige dal će da dođu kod mene ili u lokal pored iili negde drugde.

Ako planiraš na sitno,odustani odmah jer ovi veliki ubijaju sve,moraš da budeš aktuelan i da napraviš bum da ljudi planiraju da izađu kod tebe,ma ne da čekaš ko će da ožedni pa da dođe na piće.

I juri lokaciju gde ima dosta omladine i penzosa i alkosa,a nemaju ništa blizu da se izlude,ispriaju i napiju.


IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 71
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.17
Da je dovoljno imati 1000€ i dobru volju, kafica bi bilo na svakom koraku (cak vise nego sada Smile). U pocetku je sve teze nego sto izgleda. Lokal treba opremiti (inventarom i picem), a to nije nimalo jeftino (cifre su ogromne), jer niko nece da daje promo materijale novajliji, osim ako taj nema dobre veze/poznanstva, ili ima extra lokal na jos boljoj lokaciji (sto zahteva jos vise novca). Ako se sve radi na belo, treba ispostovati dosta toga, a onda racunati i gomilu novca za takse, prijave zaposlenih, knjigovodju... Na kraju, ili pocetku, postavlja se pitanje samog lokala - odnosno zakup istog, ako nije u vlasnistvu.

Suma sumarum, mnogo je vise potrebno novca nego sto covek pomisli na prvu loptu. Tu treba imati i "backup" kesa, da se pregura prvi period ukoliko ne krene najbolje. Uglavnom, sve novo je zanimljivo ljudima, pa u pocetku posao sam krene, ukoliko neme jake konkurencije, ali to ne treba opustiti ljude. Sa druge strane, treba ljude navici da dolaze redovno, a za to treba vremena i znanja. Nije svejedno koja se kafa sprema, da li se melje 6 ili 8g, nije svejedno ko radi, da li se case cakle, koliko je zagusljivo, kakav je izbor pica...

Naravno, ko otvara lokalce/birtiju, sa tri metalna stola i deset polovnih stolica, na 10kvm, on moze da prodje i sa dosta manje novca, koliko da obezbedi par gajbi zidarca, koju flasu vinjaka i nekoliko rakija sumnjivog porekla, plus reso i dzezva... ali ne sme da daje na veresiju  Smile

IP sačuvana
social share
za sada bez dobrog potpisa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 08:50:19
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Otvaranje kafi

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.