Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Otvaranje Dynamic har diska kako da to izvedem na XP  (Pročitano 8385 puta)
14. Jul 2008, 21:08:59
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 56
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Imam jedan problem. pre nekoliko dana uleteo mi virus u kopjuter i morao sam da vršim particiju diska. Imao sam neke podatke i slike pa sam ih prebacio na drugi hardisk od 10 G . Izvrsio sam prebacivanje i instalirao nov XP i hteo sam da vratim podatke sa drugog hard diska, kad ono neće uopšte da ga otvori piše Dynamic hard disk OFF line i nemogu da ga otvorim, a prvi put sam ga otvarao i prebacio sve u njega. Sada neće. Dali postoji mogućnost da ga otvorim u XP da bi uzeo podatke i kako.. Basic hard  disk mi je sada  , a od 10 G nemože da vidi uopšte kada se podigne sistem. Inače to mi je samo da bi sačuvao podatke na 10 G.
Unapred hvala na pomoći
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
HTC Diamond
Cekaj,jel ga ima u biosu hdd???
Ako ga nema onda nesto nisi dobro povezao???Vidi jumpere i proveri kablove!!!

p.s.Ne znam kako si siguran da nemas trojanca i na drugom hdd-u ako si prekopirao sa zarazenog...Skeniraj ti to najbolje nekim antivirusom da se opet ne bi zarazio!!!
« Poslednja izmena: 14. Jul 2008, 21:33:13 od goran988 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 6120
Hard diskovi, da li su PATA ili SATA?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 457
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
BlackBerry 7100V
u disk management desni klik na disk i tamo bi trebao da dobijes opciju initialize foren disk to kliknes i xp ce prepoznati disk  Smile
IP sačuvana
social share
Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 56
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Evo da objasnim u detaljima. To su dva hard diska od 10 G PATA na njima je bio insaliran Win. 98 pa sam ja formatirao obadva diska da bi čuvao samo podatke na njima. Izgleda da prilikom formatiranja nisam obratio pažnju šta piše na nazivu jer je trebalo da bude Basic disk, ali ja nisam video da stoji Dynamic.Na pravom hardisku SATA sam instalirao Win. XP sa particijama i kompjuter je radio. Kada sam hteo da izvadim podatke sa druga dva diska od po 10 G nisam mogao jer u Disk managementu stoji Disc 0 Dynamic Unreadable i ima crveni krug sa x, a pre toga je bilo Off line. Sada pišei Disc 0  Dynamic  Unreadable. Kada podiže sistem u Biosu vidi hard disk kao slave a pravi kao master sa koga diže sistem.Kada u Disk managmentu pritisnem desni taster na mišu izađe
Convert to Basic Disk, Propertes i Help . Ako idem na Convert izgubiću podatke sa njega. neznam kako da osposobim hardisk da bi izvadio podatke. Neki mi pričaju da XP nemože da otvori Dynamic već samo Wind. 2000
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
Sony xperia
Control panel/Administrative tools/Computer management, u tom prozoru na levoj strani nadji Disk management. Klik na to i sa desne stane otvorice ti koje hard-eve i citace imas. U sivoj kockici gde pise Disk 0 ili Disk 1, klikni na disk koji zelis da konvertujes, desnim klikom, i dobices u meniju Convert to Dinamic disk ili Convert to Basic disk. Meni dozvoljava opciju Convert to Dinamic disk, sto znaci da je hard na Basic disk.
Mozes nabaciti i screen tog prozora da vidimo sta moze biti.
« Poslednja izmena: 15. Jul 2008, 16:30:25 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 56
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
neću da ga konvertujem već da ga otvorim da bi izvadio podatke, jer ako ga konvertujem izbrisaće mi podatke sa njega.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 6120
I ja koliko sam gledao na netu, to je sa brisanjem podataka... Ovo sam nasao kao bez brisanja, ali nisam probao tako da na sopstvenu odgovornost:

Citat
Hi,
Just thought you should know.

There is a nice easy way to convert a Dynamic disk to a Basic Disk without losing any data in XP (only tested in XP, I am sure it would work in 2K and 2K3).

In Computer Management/Disk Management, convert the Dynamic drive to a Basic drive, BUT DON'T DO ANYTHING ELSE.

Reboot.
Go into Acronis DD, Select RECOVER A PARTITION, and hey presto.

Good luck - and just thought I should share the good news with you .
Best of luck Acronis.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 457
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.27
mob
BlackBerry 7100V
to mi se vise cini kao da su diskovi bili u nekakvom raid levelu jel xp moze da procita dynamic diskove

daj screenshot od disk management-a
IP sačuvana
social share
Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 56
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
screen prozora

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

screenshot.jpg
(99.89 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.184 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.