Ministar kulture i informisanja Bratislav Petković najavio je danas da bi februara trebalo da budu otvoreni Muzej Srpske pravoslavne crkve i Muzej Jugoslovenske kinoteke u obnovljenom zdanju u Uzun Mirkovoj ulici. Muzej SPC i Muzej jugoslovenske kinoteke uskoro gotovi, a za Narodni muzej nema para
Petković je na sastanku sa urednicima najvećih medijskih kuća u Srbiji rekao da će do kraja godine biti završeno renoviranje 4.000 kvadratnih metara novog galerijskog prostora u Istorijskom muzeju Srbije.
Prema njegovim rečima ta galerija imaće stalnu postavku, a biće otvorena izložbom o srpskim dinastijama, dok bi iduće godine tu trebalo da gostuje izložba povodom 100. godišnjice Prvog svetskog rata.
"Naredna, 2014. godina biće u znaku stogodišnjice Prvog svetskog rata i u toku su kontakti sa Muzejem Prvog svetskog rata u francuskom gradu Molu koji je zainteresovan da organizuje u Beogradu izložbu", rekao je Petković.
Ministar Petković očekuje da do jeseni bude završena prva faza obnove Muzeja savremene umetnosti, a do kraja meseca bi trebalo da bude gotov projekat obnove Narodnog muzeja u skladu sa raspoloživim novcem.
On je najavio da će za sledeću godinu biti formulisana nova pravila za konkurisanje za nacionalna priznanja za vrhunske domete u kulturi (nacionalne penzije), jer sada propisi izazivaju nedoumice.
"Ima puno zamerki na uredbu o nacionalnim penzijama i pokušaćemo to da uredimo na drugačiji način", rekao je Petković i objasnio da se sada nastoji da u skladu sa zakonom i uredbom u pođednakoj meri budu zastupljene sve oblasti. Vesti online
Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.
Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.