Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Oteo ženu, pa ubio nju i sebe pred policajcima  (Pročitano 1403 puta)
06. Jan 2007, 13:12:07
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
 Tragičan epilog osmomesečne romanse nevenčanog para iz Barande

Oteo ženu, pa ubio nju i sebe pred policajcima

MOŠORIN, BARANDA - Filmska otmica, policijska potera, uhapšeni kidnaperi i mrtvi ljubavnici epilog su tragične osmomesečne romanse između Joce Jovanovića (61) iz Barande i Milke Radul (60) iz Mošorina.

Milku Radul je u četvrtak po podne oteo, a potom i ubio njen nevenčani suprug Joca Jovanović. Jovanović je sa trojicom mladića iz Opova krenuo u belom „fordu“ bez tablica iz Barande do Mošorina, gde se Milka pre nekoliko meseci doselila u kuću svog brata Radoslava Aleksandrovića. Dok su trojica otmičara ženu „ubeđivala“ da se vrati, Jovanović je čekao u kolima parkiranim desetak metara dalje od kuće. Preteći sekirom koju su uzeli iz kuće, mladići su naterali ženu da uđe u automobil i krenuli ka Novom Sadu. U međuvremenu, Milkin brat je pozvao policiju, pa su patrole krenule u poteru za kidnaperima.

U Šajkašu su sustigli beli „ford“, ali se vozilo, uprkos upozorenjima, nije zaustavilo. Vozač je, međutim, izgubio kontrolu i „ford“ je sleteo u jarak.

Istražni sudija Svetimir Popović kaže za „Blic“ da su policajci tada primetili da su iz auta istrčale tri osobe. Jovanović je prvo ispalio jedan hitac u vazduh i ostao u vozilu, kome se na nekoliko metara približila policija. Onda je oružje uperio u Milku i pucao joj u glavu, a zatim se ubio.

Mladiće Đorđa K. (29), Jovana K. (23) i Branislava J. iz Opova, osumnjičene za otmicu Milke Radul, policija je odmah uhapsila.

Milkin brat Radoslav Aleksandrović kaže da su trojica kidnapera pred njegovu kuću došla oko 18 sati.

- Bio sam u dvorištu i krunio kukuruz kada su trojica momaka prošla kroz kapiju i ušla u kuću gde su se nalazile Milka, moja žena i ćerkica. Pitao sam ih ko su, a oni su mi odgovorili da su iz Opova i da su došli po Milku - priča Radoslav.

Prema njegovim rečima, Milka je odmah počela da plače i da govori kako nikud ne ide, ali su joj mladići odgovorili da će je svakako odvesti, „ako ne milom, onda silom“.

- Dvojica su je zgrabila za ruke i noge i iznela je napolje, a ona se branila, udarala ih i vikala. Treći je uzeo moju sekiru koja je bila na ulaznim vratima i rekao mi da će me ubiti kao kera ako priđem bliže. Tada su je odvukli u auto i ugurali na zadnje sedište, nakon čega su dodali gas i otišli - priča Radoslav i dodaje da nije ni slutio da će sestru sledeći put videti mrtvu.

Ni porodica Joce Jovanovića, takođe, nije pretpostavljala da će se njegov pokušaj da vrati Milku završiti tragično. Miloš Jovanović, jedan od Jocinih sinova, kaže da su tri mladića iz Opova, koje zna iz viđenja, došla u njihovu kuću u četvrtak uveče.

- O čemu su pričali, zaista ne znam. Kada su izašli, otac, oslanjajući se na dva štapa, krenuo je sa njima. Pitao sam ga: „Gde ćeš?“, a on je kratko odgovorio da ide da vrati ženu - priča Jocin sin Miloš.

Miloš ne veruje da je njegov otac platio mladićima da sa njim krenu u Mošorin jer, kako tvrdi, on nije imao para. Za sada ni policija nije saopštila zbog čega su se trojica mladića pridružila otmici Milke Radul.

Jocini sinovi kažu da ih je o tragediji obavestila sestra.

- Odmah smo seli u kola, odvezli se u Šajkaš. Kada su završili uviđaj, predali su nam očevo telo i na Badnji dan ćemo ga sahraniti - kaže Miloš.

Sinovi kažu da je njihov otac imao dozvolu za pištolj iz koga je pucao.

- Da smo samo posumnjali da će nekome naneti zlo, uzeli bismo ga i predali policiji - kažu sinovi.

Joca i Milka upoznali su se pre godinu dana u Opovu, gde je ona živela. Milka se ubrzo preselila kod Joce i bila sa njim osam meseci. Međutim, napustila ga je pre dva meseca i otišla kod brata u Mošorin.

Ana Ž. Adžić - Ana Lalić

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Supružnici nađeni mrtvi u kolima

NOVI SAD - Milka R. (60) iz Mošorina je ubijena u četvrtak uveče, a nedugo zatim samoubistvo je izvršio njen godinu dana stariji nevenčani suprug Joca J. iz Barande, za koga policija veruje da je oduzeo život Milki. Oni su pronađeni mrtvi u "fordu" na putu Mošorin-Šajkaš, koji je prethodno poslužio grupi otmičara koji su Milku oteli iz njene kuće i poveli prema Šajkašu. Otmicu su izveli Đorđe K. (20), Jovan K. (23) i Branislav J. (23) iz Opova, koji su uhapšeni i kojima je određen policijski pritvor u trajanju od 48 sati, posle čega će biti privedeni kod istražnog sudije.

Kako je saopštila policija, Milkinu otmicu je prijavio njen brat, u četvrtak uveče, nešto posle 18 sati. On je dao i opis vozila u koji je oteta ugurana, ali nije znao ko su otmičari. Policija je opisani auto ubrzo zaustavila na putu, ali su trojica otmičara pobegla, ostavljajući beživotna tela na zadnjem sedištu. Ubrzo su, međutim, uhvaćeni, a policija nastavlja istragu, kako bi rasvetlila okolnosti pod kojim je došlo do ove tragedije.

Meštani su posvedočili da su nesrećna žena i njeni otmičari bili romske nacionalnosti i da nisu ni u kakvim rodbinskim vezama. Zbog čega su oteli Milku i zašto je Joca pucao u ženu s kojom je živeo u vanbračnoj zajednici, ostaje da se utvrdi u započetoj istrazi.
R. K. (Sina)


Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.057 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.