Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ostavljati dovod struje u komp preko noci ili ne?  (Pročitano 5508 puta)
10. Jul 2011, 17:31:22
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Da ne duzim previse - Kolko sam razumeo,neki kompjuteri danas su pravljeni tako da i kad su ugaseni,koriste nesto malo struje.(ako sam pogresno razumeo,ispravite me,slobodno  Smile )

Da li to onda znaci da je onda u toku noci ili kad ga ne koristim,bolje da ja ostavim ukljucen razvodnik u koji je ukljucen moj kompjuter,ili je bolje da ga iskljucim?
Drugim recima-da li da u toku noci ostavim dovod struje u kompjuter ili ne?

Pitam jer,kao sto rekoh,sam razumeo da neki koriste struju i kad su ugaseni,a i zato sto,jelte,necu da zezam bateriju na maticnoj.

I,da,naravno,ovo sto pitam se odnosi na,da tako kazem-normalne uslove.Znaci,kad je oluja iznad mene,normalno da cu da iskljucim prekidac na razvodniku  Smile i sprecim dovod struje i kontakt kompjutera sa mrezom da ako udari grom,ne moze da ga odsteti(vec mi se desilo jednom,tako da...  Smile )



I,da,jos jedno pitanjce,nevezano za kompjuter - reinstalirao sam sistem juce,posle dugo vremena,pa sam zaboravio neke stvari.  Smile Kako se iskljucuje opcija da dok pisem nesto na forumu se svaka rec podvlaci crvenom bojom?  Smile  Ja sam iskljucio u opcijama browsera "spelling check",ali linije su i dalje tu.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.00
mob
Samsung SGH-E630
Ostavi, nema potrebe za stalnim isključivanjem iz struje. To što troši pre će da troši sa napajanja nego iz baterije, ako je već napajanje tu (isključeno, ima +5V stand by). Čak i ako ga ne koristiš neki sat...ostavi uključen, bolje nego da se često uključuje-isključuje. Kad se često uključuje i isključuje pre će doći do "zamora materijala" Smiley


Citat
Znaci,kad je oluja iznad mene,normalno da cu da iskljucim prekidac na razvodniku
Ja lično isključim iz utičnice u takvim slučajevima. Nisam proveravao šta prekidač prekida a šta ne prekida, tako da je ovako sigurno da su i faza i nula prekinute Smiley
« Poslednja izmena: 10. Jul 2011, 17:43:45 od enaB »
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Hvala,Bane.  Smile Smile  Smile

Citat
Znaci,kad je oluja iznad mene,normalno da cu da iskljucim prekidac na razvodniku
Ja lično isključim iz utičnice u takvim slučajevima. Nisam proveravao šta prekidač prekida a šta ne prekida, tako da je ovako sigurno da su i faza i nula prekinute Smiley

Ma,izvucem cesto i ja iz zida.Sto je sigurno,sigurno.  Smile


E,da,jel mozes jos da mi kazes kako da iskljucim ovde,na forumu,spelling check?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Samsung SGH-E630
Ukucaj about:config u address bar, nađi layout.spellcheckDefault i stavi vrednost 0  Smile
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Bane... kratko i jasno,ko i uvek.  Smile    Smile Smile

Spell check je sredjen,a znacu da ubuduce ne iskljucujem (prekidam dovod struje) u kompjuter,osim kad je neophodno(zbog oulja na primer).  Smile

Hvala.  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.00
mob
Samsung SGH-E630
Nema na čemu Smiley  Smile

Citat
Spell check je sredjen,a znacu da ubuduce ne iskljucujem (prekidam dovod struje) u kompjuter,osim kad je neophodno(zbog oulja na primer).
Ja ne bih, a ti vidi Smiley Ne pada mi na pamet ništa zbog čega bi trebalo. Nevreme ne računam.
« Poslednja izmena: 10. Jul 2011, 18:08:41 od enaB »
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Pa,dobro,trenutno je nevreme jedino sto mi i pada na pamet...  Smile

E,a mozes li mi jos reci sta mislis za gasenje rutera(za ADSL)?

Ja ga gasim(samo on/off dugme) kad znam da ga necu koristiti duzi period dana,i u toku noci,zbog grejanja. (neka moja logika)

Sta ti mislis? Oce li se vise trositi ako ga gasim tokom noci(dakle-s cescim paljenjem i gasenjem u toku radnog veka) ili ako stalno radi,pa se nekad malo zagreje(<<znam da je to normalno zagrevanje,ali,sta ga znam...)
« Poslednja izmena: 10. Jul 2011, 18:19:03 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.50
meni je bio upaljen NON STOP pa su svi kondezatori vrisnuli zbog toplote...pa ti vidi dal se isplati Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.00
mob
Samsung SGH-E630
Ruter nemam, a kablovski modem koristim jedno 5-6 godina, isto se greje u nekoj meri, nikad ga nisam gasio i ništa još nije vrisnulo  Smile

U svakom slučaju zapitao bih se kakvog su kvaliteta bili ti kondenzatori Smiley
« Poslednja izmena: 10. Jul 2011, 19:50:02 od enaB »
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.50
Ruter nemam, a kablovski modem koristim jedno 5-6 godina, isto se greje u nekoj meri, nikad ga nisam gasio i ništa još nije vrisnulo  Smile

U svakom slučaju zapitao bih se kakvog su kvaliteta bili ti kondenzatori Smiley

kakvog god da su bili sada su zamenjeni novim Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.