Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:25:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Osecaj grize savesti  (Pročitano 9628 puta)
06. Jan 2009, 02:39:40
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1286
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Posto mi se cini da je ovo najgori osecaj, treba mi misljenje psihologa kako se izboriti sa tim? Naravno, ne moraju samo psiholozi da odgovaraju...
IP sačuvana
social share
And we die young ...
Faster we run ...




Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC Wildfire S
treba mi misljenje psihologa kako se izboriti sa tim? Naravno, ne moraju samo psiholozi da odgovaraju...

Ave Ina, morituri te salutant  Smile

Elem... a sta je uzrok toj grizoj savesti? Smile Mora se valjda poci prvo od uzroka.
Inace taj prekorni glasic u glavi ja smatram veoma korisnim i trebalo bi vise ljudi da ga ima.  Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Sony xperia
Pa vidis, griza savest je posleica nekog uzroka. Tebi je taj uzrok poznat, da nije ne bi bilo ni grize savesti. A ako vec znas uzrok, onda se i samo resenje namece. A tu je vec problem. Hoces li ili neces prihvatiti resenje ?? Koliko zelis da prevazidjes svoj ego koji ti govori suprotno.




IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1286
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ja ne bih sad iznosila problem ovako javno, zanima me samo kako se vi borite sa tim, da li zivite sa tim ili prelazite preko toga, koliko vam treba da oprostite sebi, da li uopste ikada oprostite... Radi se o ozbiljnim stvarima, skoro zivota i smrti...

lightsoft, ne radi se o egu. Ispravila bih ja sve kad bi se dalo ispraviti...  Smile
IP sačuvana
social share
And we die young ...
Faster we run ...




Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC Wildfire S
Citat
A ako vec znas uzrok, onda se i samo resenje namece.
Upravo tako.
Mislim da je bolje pitanje: Da li je ovaj osećaj krivice opravdan ili neopravdan?
Nakon što bi naravno razložila postupak koji je uzrokovao tu grižu savest.

Edit: Ali s obzirom da nećemo saznati uzrok, možemo samo da komentarišemo i nagađamo kao u blablaonici kako se ljudi inače teše i leče osećaj krivice.

Evo nekih:
Izvinjenje.
Vreme.
Ignorancija.
Shoping
Alkohol.  Smile
.
..
Indulgencija  Smile
« Poslednja izmena: 06. Jan 2009, 03:08:08 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Sony xperia
Tu vec gresis. Uvek se sve propusta kroz ego. Da li ce nesto u realnosti moci da se ispravi ili ne, to ego ne zanima. Ego je cista tvoja subjektivitnost. Koliko ces ti uspeti da ga zaobidjes, toliko ce ti biti umanjeni neki osecaji, a time dobijas i drugacije sagledavanje stvari. Realnost ostaje realnost. Ti ovde sada to, kao da ne razlikujes. Zelis se osloboditi grize savesti, koja je u tebi, zbog necega koje je van tebe. Ne mozes promeniti ono sta je van tebe, ostaje da sredis ono sta je u tebi. A to i u prvom postu trazis. Da se oslobodis grize savesti, a ne da menjas njen uzrok. Sada si sama sa sobom u sukobu. Savest ti govori jedno, ego govori drugo. Ti sama moras izabrati sta ces slusati.
Ego nas dosta puta izvlaci ali ume i da nas tako slatko upropasti.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1286
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
To je sklop raznih okolnosti, ne zavisi samo od mene... Ali pokusacu od sutra nesto i da uradim. Hvala vam...
IP sačuvana
social share
And we die young ...
Faster we run ...




Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Sony xperia
Citat
ne zavisi samo od mene
Samo od tebe. Kako budes prihvatila, tako ces se osecati.


Citat
Hvala vam...
Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC Wildfire S
Ih, kad pomognes nekome jos na prvoj strani. Nista lepse..  Smile  Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung S8
Ljude i treba da grize savest kada urade nesto pogresno...zato je valjda i tu...da nam ometa zivot do smrti zarad jedne greske Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:25:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.