Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:09:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Glasanje
Pitanje: Koji je po vama najbolji operativni sistem za racunar
Mac
Linux
Windows
UNIX
Nijedan od navedenih
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: OS koji je najbolji najbolji  (Pročitano 11390 puta)
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
LG Nexus 5
Najbolji se moze rasclaniti u vise celina: najfunkcionalniji, najstabilniji, najbrzi, najekonomicniji.

Najfunkcionalniji : Windows (zbog dosta programa kao sto su office, autocad, photoshop, corel)


 Funkcionalnost OS-a se ne mjeri softwareom koji se na njemu pokrece a navedeni software izuzev autoCad-a imas i na Mac-u

Aj kad ti tako kazes.

Ajmo sada redom. Anketiraj 1000 ili vise ljudi na ulici i pitaj ih koji OS koriste ako imaju kompjuter. Zasto kazem windows pa najfunkcionalniji? Prvo, navika, drugo uproscen je zbog retardiranih amerikanaca. Sve kod instalacije se svodi na next, next, ok i finish. 80% ljudi misli da je sve sem windowsa tesko za ucenje, 80% ljudi na poslu koristi microsoft office, pasijans, mine, itd. Mac OS X i unix like sistemi izazivaju konfuziju kod obicnih korisnika, koji ne znaju dalje od: Start>Programs>Games.

Funkcionalnost se meri upravo po koriscenju softverskih resenja na jednom OS-u. Linux je recimo za vecinu korisnika totalno neprimenjiv. Mac ako se ne koristi u svrhe profi rada, korisniku sluzi samo za kurcenje u drustvu ali u principu i on je unix like, tj nastao od njega.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 301
Zastava Croatia
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0
Najbolji se moze rasclaniti u vise celina: najfunkcionalniji, najstabilniji, najbrzi, najekonomicniji.

Najfunkcionalniji : Windows (zbog dosta programa kao sto su office, autocad, photoshop, corel)


 Funkcionalnost OS-a se ne mjeri softwareom koji se na njemu pokrece a navedeni software izuzev autoCad-a imas i na Mac-u

Aj kad ti tako kazes.

Ajmo sada redom. Anketiraj 1000 ili vise ljudi na ulici i pitaj ih koji OS koriste ako imaju kompjuter. Zasto kazem windows pa najfunkcionalniji? Prvo, navika, drugo uproscen je zbog retardiranih amerikanaca. Sve kod instalacije se svodi na next, next, ok i finish. 80% ljudi misli da je sve sem windowsa tesko za ucenje, 80% ljudi na poslu koristi microsoft office, pasijans, mine, itd. Mac OS X i unix like sistemi izazivaju konfuziju kod obicnih korisnika, koji ne znaju dalje od: Start>Programs>Games.

Funkcionalnost se meri upravo po koriscenju softverskih resenja na jednom OS-u. Linux je recimo za vecinu korisnika totalno neprimenjiv. Mac ako se ne koristi u svrhe profi rada, korisniku sluzi samo za kurcenje u drustvu ali u principu i on je unix like, tj nastao od njega.

 Mijesas kruske i jabuke.

 Software je svijet za sebe i on ima svoju funkcionalnost i svoje kvalitete. OS se ne mjeri po kolicini ni kvaliteti softwarea nego po OS-u samom.

 Software ne znaci nista kad se ocjenjuje OS to ti kazem kao software developer koji zna sto prica.

 OS se mjeri po onom sto nudi (konfiguracije, prakticnosti/ opterecenja korisnika pri koristenju istog, ucenja u radu s istim/mogucnusti/vrijeme ucenja/krajnja isplativost ucenja, koristenja resursa,  uklopljenosti pojedinih stvari u cijelinu,  sigurnosti, razvijanja {API}, instaliranja i koristenja software pod njim......... ali ne i samim softwareom koji moze biti jednak na bilo kojoj platformi.

 Inace malo ljudi uopce ima dovoljno znanja da bi ocjenjivalo software koji se u 90% slucajeva mjeri totalno jadno pa tako neki bijedni primjerak softwarea u "strucnim casopisima" dobije ocjenu 4 ili 5 iako zasluzuje 2. Ljudi zapravo gledaju kolicinu opcija/funkcija koji neki software posjeduje/konzervativno pakovanje istih a to nije mjerilo gotovo niceg. Tako po njihovim ocjenama nabrijani yugo sa 250 KS osvaja cistu 5-icu iako nema nikakvu kvalitetu osim snaznog motora (sklopljenog od 1000 tudjih djelova i pokradenog znanja).  Odlican primjer je Linux software i ostali software koji dolazi iz tog svijeta. 95% Linux softwarea je uzasne kvalitete sa 1001 uzasno nabacanom funkcijom (u dosta slucajeva nedostaju najosnovnije dok su neke besmislene tu i istaknute na prvo mjesto).

 Vecini ljudi to je profi software ali realno to je hrpa amaterskog smeca (u kojem se ne zna tko pije tko placa ni tko je otac a tko majka) napravljena od strane istih takvih amatera koji se moze odlicno usporedit s nabrijanim djikanskim Yugom.

 Ako mjeris isplativost kupnje/koristenja nekog OS-a mozes navest software ali pri ocjenjivanju OS-a se gleda bas ono sto se ocjenjuje OS.

 Ne znam od kud ti ideja da ocijenjujes OS po softwareu za taj isti koji cak ne mora biti od istog proizvodjaca. To je kao da ocjenjujes automobil prema stvarima koje ubacis u njega. Ako ubacim obicni televizor u prtljaznik onda i nije nesto ali ako ubacim ogromni LCD TV onda je to super auto ?????


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 158
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 6600
Windows je najbolji ako pukne jednostavno ga reinstaliras.
Koristio sam sve ali ostao sam na njemu.
IP sačuvana
social share
Yoxa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 301
Zastava Croatia
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1
Windows je najbolji ako pukne jednostavno ga reinstaliras.
Koristio sam sve ali ostao sam na njemu.

 Ako nesto u njemu valja to je samo losa kopija onog u MacOS-u. Vista je posljednji primjer koji mi se totalno gadi. Usminkano i neprakticno. Glomazno, rastrosno i nefunkcionalno. Ljudi vole windows jer ne znaju za nista bolje ili nisu u stanju prepoznati nesto bolje. Zao mi je BeOS-a sto je propao jer je uljevao tracak nade za x86 svijet.

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

bla bla truc

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 348
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 5200
Hej, ljudi vratio sam se posle dugo vremena, bio mi je crkao komp...
nego, neko je na forumu pitao da li MAC podrzava .exe i dgovor je bio ne. Onda mi nije jasno kako program "quick time" radi i na MAC-u i na WINDOWS-u ako je on .exe ekstenzije?
IP sačuvana
social share
Sta ce mi potpis?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 6120
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 301
Zastava Croatia
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1
Hej, ljudi vratio sam se posle dugo vremena, bio mi je crkao komp...
nego, neko je na forumu pitao da li MAC podrzava .exe i dgovor je bio ne. Onda mi nije jasno kako program "quick time" radi i na MAC-u i na WINDOWS-u ako je on .exe ekstenzije?

 prvo .exe ne znaci nista posebno. *.exe je ekstenzija za programe vise operativnih sistema na x86 platformi (sto ne znaci da ih mozes pokrenut medjusobno na bilo kojem OS-u)

"Onda mi nije jasno kako program "quick time" radi i na MAC-u i na WINDOWS-u ako je on .exe ekstenzije?"  Tko je .exe ekstenzije, QuickTime za Mac ?

 Nije ti palo na pamet da za Mac postoji druga verzija QuickTime-a kao i ostalih programa. Nisi primjetio da su dvije razlicite verzje QuickTime-a za download na apple web stranici !?

 Program nije jpg slika ili txt dokument da se otvara u nekom programu, oni jesu programi. Programi se pokrecu a da bi se pokrenuli moraju biti u okruzenju za koje su napravljeni (makar to bilo virtualno okruzenje).

 Windows program na windowsima, mac na MacOS-u, itd...

 Skini obje verzije QuickTime-a pa ih pokusaj pokrenut. Za pocetak ces primjetit da nisu cak ni iste velicine



 Molim te shvati prvo sto se pita umjesto da samo citas i trpas jedan te isti link na istu temu.
« Poslednja izmena: 23. Mar 2008, 14:04:19 od Aqayax »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

bla bla truc

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 348
OS
Linux
Browser
Konqueror 3.5
mob
Nokia 5200
Hej, ljudi vratio sam se posle dugo vremena, bio mi je crkao komp...
nego, neko je na forumu pitao da li MAC podrzava .exe i dgovor je bio ne. Onda mi nije jasno kako program "quick time" radi i na MAC-u i na WINDOWS-u ako je on .exe ekstenzije?

 prvo .exe ne znaci nista posebno. *.exe je ekstenzija za programe vise operativnih sistema na x86 platformi (sto ne znaci da ih mozes pokrenut medjusobno na bilo kojem OS-u)

"Onda mi nije jasno kako program "quick time" radi i na MAC-u i na WINDOWS-u ako je on .exe ekstenzije?"  Tko je .exe ekstenzije, QuickTime za Mac ?

 Nije ti palo na pamet da za Mac postoji druga verzija QuickTime-a kao i ostalih programa. Nisi primjetio da su dvije razlicite verzje QuickTime-a za download na apple web stranici !?

 Program nije jpg slika ili txt dokument da se otvara u nekom programu, oni jesu programi. Programi se pokrecu a da bi se pokrenuli moraju biti u okruzenju za koje su napravljeni (makar to bilo virtualno okruzenje).

 Windows program na windowsima, mac na MacOS-u, itd...

 Skini obje verzije QuickTime-a pa ih pokusaj pokrenut. Za pocetak ces primjetit da nisu cak ni iste velicine



 Molim te shvati prvo sto se pita umjesto da samo citas i trpas jedan te isti link na istu temu.
aha....Oni prerade neki program i naprave verziju posebno za mac.
hvala ti sto si mi resio zavrzlamu Smiley
IP sačuvana
social share
Sta ce mi potpis?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Tvrdoglavi Kernel

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Linux
Browser
Mozilla (gutsy)
Najbolji se moze rasclaniti u vise celina: najfunkcionalniji, najstabilniji, najbrzi, najekonomicniji.

Najfunkcionalniji : Windows (zbog dosta programa kao sto su office, autocad, photoshop, corel)



Gomila smeca? Hvala moderatorima shto te izbacishe. Ko smece.
 Funkcionalnost OS-a se ne mjeri softwareom koji se na njemu pokrece a navedeni software izuzev autoCad-a imas i na Mac-u

Aj kad ti tako kazes.

Ajmo sada redom. Anketiraj 1000 ili vise ljudi na ulici i pitaj ih koji OS koriste ako imaju kompjuter. Zasto kazem windows pa najfunkcionalniji? Prvo, navika, drugo uproscen je zbog retardiranih amerikanaca. Sve kod instalacije se svodi na next, next, ok i finish. 80% ljudi misli da je sve sem windowsa tesko za ucenje, 80% ljudi na poslu koristi microsoft office, pasijans, mine, itd. Mac OS X i unix like sistemi izazivaju konfuziju kod obicnih korisnika, koji ne znaju dalje od: Start>Programs>Games.

Funkcionalnost se meri upravo po koriscenju softverskih resenja na jednom OS-u. Linux je recimo za vecinu korisnika totalno neprimenjiv. Mac ako se ne koristi u svrhe profi rada, korisniku sluzi samo za kurcenje u drustvu ali u principu i on je unix like, tj nastao od njega.

 Mijesas kruske i jabuke.

 Software je svijet za sebe i on ima svoju funkcionalnost i svoje kvalitete. OS se ne mjeri po kolicini ni kvaliteti softwarea nego po OS-u samom.

 Software ne znaci nista kad se ocjenjuje OS to ti kazem kao software developer koji zna sto prica.

 OS se mjeri po onom sto nudi (konfiguracije, prakticnosti/ opterecenja korisnika pri koristenju istog, ucenja u radu s istim/mogucnusti/vrijeme ucenja/krajnja isplativost ucenja, koristenja resursa,  uklopljenosti pojedinih stvari u cijelinu,  sigurnosti, razvijanja {API}, instaliranja i koristenja software pod njim......... ali ne i samim softwareom koji moze biti jednak na bilo kojoj platformi.

 Inace malo ljudi uopce ima dovoljno znanja da bi ocjenjivalo software koji se u 90% slucajeva mjeri totalno jadno pa tako neki bijedni primjerak softwarea u "strucnim casopisima" dobije ocjenu 4 ili 5 iako zasluzuje 2. Ljudi zapravo gledaju kolicinu opcija/funkcija koji neki software posjeduje/konzervativno pakovanje istih a to nije mjerilo gotovo niceg. Tako po njihovim ocjenama nabrijani yugo sa 250 KS osvaja cistu 5-icu iako nema nikakvu kvalitetu osim snaznog motora (sklopljenog od 1000 tudjih djelova i pokradenog znanja).  Odlican primjer je Linux software i ostali software koji dolazi iz tog svijeta. 95% Linux softwarea je uzasne kvalitete sa 1001 uzasno nabacanom funkcijom (u dosta slucajeva nedostaju najosnovnije dok su neke besmislene tu i istaknute na prvo mjesto).

 Vecini ljudi to je profi software ali realno to je hrpa amaterskog smeca (u kojem se ne zna tko pije tko placa ni tko je otac a tko majka) napravljena od strane istih takvih amatera koji se moze odlicno usporedit s nabrijanim djikanskim Yugom.

 Ako mjeris isplativost kupnje/koristenja nekog OS-a mozes navest software ali pri ocjenjivanju OS-a se gleda bas ono sto se ocjenjuje OS.

 Ne znam od kud ti ideja da ocijenjujes OS po softwareu za taj isti koji cak ne mora biti od istog proizvodjaca. To je kao da ocjenjujes automobil prema stvarima koje ubacis u njega. Ako ubacim obicni televizor u prtljaznik onda i nije nesto ali ako ubacim ogromni LCD TV onda je to super auto ?????




Gomila smeca? Hvala moderatorima shto te izbacishe. Ko smece.
IP sačuvana
social share
Il' si hardkor il' si smor...
no woman no grind
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
HTC Wildfire S
windows xp jos uvek pogotovo ako je licencni, radi bez problema

Pa zar postoji drugi?!  Smile  He he...  Smile

Uvek sam se pitao koji je procenat u Srbiji onih koji koriste



u odnosu onih koji koriste ovaj "normalni" legalni:



He he...  Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:09:47
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.