Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 08:07:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Oprostiti uvredu  (Pročitano 14199 puta)
02. Feb 2007, 12:18:22
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Oprostiti uvredu   

Svako je nekad bio uvređen. Nekada je uvreda bila namerna, nekada nehotična. O kakvoj god uvredi da se radi, ma kakvi motivi stajali iza nje, najbolje što se nakon toga može učiniti jeste da se uvreda oprosti.

Ovo, verovatno, lepo i plemenito zvuči, ali je znatno lakše preporučiti tako nešto nego to i izvesti. Uvreda boli, peče, naročito ako vam je uputi osoba koja vam je draga. Uvredom vas omalovažavaju, ponižavaju, i to je zaista teško oprostiti. Ali bi ipak trebalo potruditi se. Zašto?

Zato što, dokle god uvredu ne oprostite, vi ostajete povređeni. Šta god da bude s osobom koja vam je uvredu uputila, makar je vi i "pokopali" sarkazmom, ako uvredu ne oprostite, to je kao da rani ne dopuštate da zaraste, već je stalno čačkate i iznova otvarate. I ona stalno iznova krvari, a vas i dalje boli.

Šta onda učiniti ako vas neko uvredi? Prvi korak jeste da sebi priznate da ste povređeni. Nemojte se zavaravati i govoriti sebi da "to nije ništa", sasvim je normalno da se posle primljene uvrede osećate povređeno, to vas ne čini slabom. Drugi korak bio bi da sebe vratite u prošlost, da se podsetite svih trenutaka kada ste bile povređene - tako ćete prepoznati zbog čega vas je ova uvreda u toj meri pogodila.

Sledeći korak bio bi da naučite da izbegnete uobičajene reakcije na uvredu (bes, psovanje, vikanje, udaranje, sarkazam...). Pokušajte da ne učinite ništa od toga. Probajte da učinite ono najteže, da napravite četvrti korak - a to je da uvredu oprostite. Svesno se suzdržite od želje za osvetom i osobi koja vas je uvredila iskreno poželite da shvati da je pogrešila, da joj bude žao zbog greške i da nauči da bude obazrivija. Šta time postižete?

Postižete to da sebe izdignete iznad osobe koja vas je uvredila. Uvreda se vraća toj osobi i njenoj savesti, a vi slobodno nastavljate sa svojim životom, neopterećeni.

Da ne bude zabune: sve ovo ne znači da treba da ostanete uz osobu koja vas konstantno vređa, pa makar vam ta osoba bila na neki način bliska. Ukoliko vas neko stalno omalovažava i ponižava, sasvim je normalno da se ili vi sklonite, ili da tu osobu uklonite iz svoje okoline. Onda kada to nije moguće, potrudite se da se za nanete vam uvrede svejedno ne svetite, već da ih ignorišete i izdignete se iznad njih - jer ćete se tako vi same osećati najbolje.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson k310i
Ako se covek vredja znaci da ima visoko misljenje o samom sebi.A ako te neko omalovazava a ti e ljutis to znaci da si jos gori nego sto i on misli da si.I naj vaznije je ostati uz tu osobu i na taj nacin joj pokazati da niste to sto ona misli.Kako mozes da se najbolje osvetis onome koji te uvredi.Jeste da mu i oprostis.A sta znaci oprostiti?Znaci i zaboraviti.Jer ako nije zaboravljeno onda nije ni oprosteno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 
khm... Smile

da vredjam znam

da prastam retko kada

samo zato sto nikad ovo drugo ne ide ispred prvog....znaci da nikada prva ne napadam..ali isto tako znam i da kazem
e
kod mene malo drugacije joco..
ja oprostim,kad oprostim,ali nikada ne zaboravim ...nikada  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson k310i
kod mene malo drugacije joco..
ja oprostim,kad oprostim,ali nikada ne zaboravim ...nikada  Smile
pa kakvo je to oprastanje?Sta si to onda oprostila?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 
pa oprostila sam...sta ti nije jasno

jesam..ali sam zapamtila..mene ne mozes 2 puta isto zaje.ati!

jesi li sada skontao?
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Објасни јој Јоцо да је људски праштати, да је Бог тако заповедио, да има веру у људе као у ...........
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 
jel to joca zna da obajsni?

da cujemo!
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson k310i
Објасни јој Јоцо да је људски праштати, да је Бог тако заповедио, да има веру у људе као у ...........
Cek polako.Ona je nova.Nije mi jasno zasto se vredjas.Sta je to sto ti neko moze reci ili uraditi i da te uvredi?
khm... Smile

da vredjam znam
Ako ti vredjas moras i da primis vredjanje.Ako mislis da te ne vredjaju nemoj ni ti druge.Nama se desava sve ono sto radimo drugima.Takav je zakon.I dobro je da je tako.Onaj koji zlo cini drugom sebi cini.Oprosti i meni. Smile
« Poslednja izmena: 02. Feb 2007, 22:23:55 od Joca_jox »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 
kako to misli tebi da oprostim?

sta si mi uradio...i dali si me uvredio? Smile

joco..pa sta ako sam nova...(a samo sam beznadezna)..sto mi ne objasnis principe prastanja..zar nemam i ja pravo da spoznam boga
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson k310i
sto mi ne objasnis principe prastanja..zar nemam i ja pravo da spoznam boga
Zato sto ima deo religija.Zato mene ovde nije ni bilo.Bio sam tamo,i tamo ima gomila mojih poruka.A mogu i ovde.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 08:07:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.