Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 06:22:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Oporavak sistema  (Pročitano 19429 puta)
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6120
U tom slucaju se vracas na drugi post na ovoj temi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC 
Ako je ono slika skeniranja sa tvojim AVG antivirusom, ovako stoje stvari. Ti si pazario Virut, moras da formatiras komp, i odmah posle formatiranja da instaliras dr_WebCureIt i da pustis scan.
Mozes da probas da skines  http://www.freedrweb.com/livecd/ live CD i narezes ga na disk, pa ga bootujes  i skeniras, ali male su sanse i ako ocistis komp da ce Windows da se podigne uopste. Uostalom vec je dovoljno ostecen. Kada si instalirao CureIt, tog momenta je i on sam bio inficiran.
 Virut je fajl infektor i siri se neverovatnom brzinom,tu nema boze pomozi, tako stoje stvari. Sacekaj ako hoces jos neko misljenje ali  Smile po meni to je to.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Out of Space and Time

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 10499
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
omanuo AVG  Smile

tuzna vest.. AVG nije uspeo da dezinfikuje lepo sistemske fajlove .. pa ih je malo...obrisao  Smile

Mozes da probas sa repairom al bih se ja ipak slozio sa iznetim misljenjem iznad mog posta..mozes i sa repairom nesto da uradis... kako hoces

« Poslednja izmena: 07. Jun 2009, 17:35:36 od diarno »
IP sačuvana
social share
I like to pretend I'm alone. Completely alone. Maybe post-apocalypse or plague... Whatever. No-one left to act normal for. No need to hide who I really am. It would be... freeing.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 181
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Tako sam i mislio Smile Posto ovih dana nemam bas vremena za reinstalaciju windowsa, onda bih odradio repair da mu malo prodizim vek bar... Da li neko od vas moze da mi kaze kako tacno to da izvedem... da li trebam da otkucam neku komandu kada mi se pojavi ono u DOS-u ili kako?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC 
Repair windowsa traje koliko i formatiranje i instalacija novog sistema, s tim sto kod repaira kliknes na slovo R (kad se pojavi drugi put), ne prvi, a kod instalacije novog ides na format. Jos jednom podvlacim da je repair gubljenje vremena, jer si ti zakacio monstruma koji jede sve. Ako instaliras neki AV sada, na ovom sistemu, on ce automatski da bude inficiran i stvar je gotova. Nijedan drugi alat osim antivirusa ne moze da ocisti Virut.
Znaci jedino ispravno resenje je da podignes novi sistem i da odmah zatim instaliras neki antivirus i skeniras sve particije koje imas.
Vec je bilo nekoliko infekcija tog tipa ovde na forumu, mozes da ukucas u pretragu Sality / Virut i da procitas kako su prosli pojedini sa tim monstrumom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 181
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Ok, hvala na pomoci. Mozda moj AVG moze da pomogne jer sam ga instalirao cim sam podigao system, sto je bilo relativno skoro. Kada samo vec kod repaira zanima me sta treba da ukucam u command promptu da bi prekopirao fajlove koje je verovatno AV obrisao. Da li je u pitanju ovako nesto:

COPY X:\i386\NTLDR C:
COPY X:\i386\NTDETECT.COM C:
(X- CD drive)
ili kako vec....?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Out of Space and Time

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 10499
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Ja sad nista ne kapiram  Smile

Kada pustis repair sve ce windows sam kopirati i srediti.. ti nista ne moras da radis..Ti fajlovi koje si naveo AVG verovatno nije inficirao... Tebi su zeznuti mnogi drgui bitni fajlovi tipa cmd.exe i slicni..
IP sačuvana
social share
I like to pretend I'm alone. Completely alone. Maybe post-apocalypse or plague... Whatever. No-one left to act normal for. No need to hide who I really am. It would be... freeing.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC 
Ubaci instalacioni disk od wina, udji u bios, postavi da ti first boot bude cd-dvd Rom, bootuj, zatim kad te pita sta zelis, kliknes na R, ali ne prvi put vec drugi. Ako si podizao sistem znas o cemu pricamo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


zeljan znanja da bih se pravi pametan...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 275
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Motorola e770v
i meni je nesto usporio komp mislim da mu nesto fali evoi loga

Edit by Filip93: Pogledja Pravila i preporuke za korisnike na PC klinici, pa onda otvori novu temu.
« Poslednja izmena: 11. Jun 2009, 00:53:14 od Filip93 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


zeljan znanja da bih se pravi pametan...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 275
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Motorola e770v
repair i nije neko rjesenje,ja ga koristim da bi komp funkcionisao dovoljno dugo da spasim sto se spasti moze sa harda a onda bacim reinsall
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 06:22:39
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.