Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Open Source drustvo, drustvo koje dolazi.  (Pročitano 7041 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 481
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
Citat
Prvo, kada kazemo da nesto nije besplatno, to znaci da se time trguje, a to znaci da postoji oskudica. Zasto se ne trguje vodom ili vazduhom (jos uvek)?

Tehnologija moze vrlo lako da postane besplatna i dostupna svima. Objasnio sam kako.

Prvo, voda nije besplatna i njom se trguje (tj. placa se) bilo da je chesmusha ili flashirana. A veruj mi pre ce se trgovati vazduhom nego shto ce tehnologija biti besplatna.

Citat
Svoj ego covek stice vremenom, ego je deo iskustva. Ne postoji "biologija coveka" u smislu ponasanja! Da postoji "biologija coveka" zasto bi uopste vaspitavali decu? Pustili bi da "biologija" odradi svoje.

Ma nemoj. A morfologija mushkarca i zene i hormoni koji njihova tela luche koji direktno utichu na ponashanje. Mozak koji se sastoji iz tri dela i onaj najmladji koji se zove neokorteks koji samo ljudi imaju na ovoj planeti, koji je zasluzan za svu materijalnu kulturu koju vidish. Razlika izmedju mushkog i zenskog mozga koja je dokazana neuronaukom u poslednjih dvadeset godina. Postojanje dubokih emocija i emotivnog mozga koji imaju ljudi, za razliku od zivotinja koje jednostavno za to nemaju nikakav kapacitet jer nemaju takav mozak.

Agresivnost mushkarca i snaznije telo koje ima od zene na shta direktno utiche testosteron.

Zenski hormon estrogen, koji je zasluzan za zenske osobine i zensko ponashanje koje direktno utiche na mushkarca, koji takodje regulishe menstrualni ciiklus.

Ovo je samo igla u plastu sena, samo sam pomenuo, dakle to nishta kao nema uticaj na ponashanje.

To je samo izgovor za ljude kojima je lakshe da okrenu glavu na stranu kada se bave nekom prichom da bi lakshe delili svoju ideologiju. Obrazuj se o ovim stvarima.

Citat
Primena sile jedino resava problem kod naivnih i nezrelih pogleda na realnost!!

Promene treba da se dese tako sto se odredjena stvar cini zastarelom ,pojavom neke druge.

U stvari, stvari se odigravaju tako da se jednostavno svaki sistem prevazilazi. Problem nastaje u trenutku kada vladajuce strukture zele da sputaju promene, jer ne idu na ruku uzem krugu ljudi. Ne moze se jednostavno preskociti bilo koja faza ljudskog razvoja.

Pravog komunizma nigde i nikad nije ni bilo!

Nasilje ili sila, reshila je vishe situacija u istoriji nego bilo koji drugi faktor. O tome govori istorija stara oko 5 000 godina. Oni koji misle drugachije zive u zabludi.

Citat
Pa vidi, ja stvarno ne znam zasto bi neko ustao u utorak u 5:30 i rekao sebi "e, mislim da je sjajna ideja da nekog upucam!"? Nemoj mi reci da je normalno stanje svesnog bica da nekog upuca!? Da, za politicare i ekonomiste je to "jednostavno tako"...

Ja stvarno ne znam shta ti imash protiv politichara i ekonomista. To su samo pojmovi za danashnja zanimanja. A ekonomija je jako ozbiljna nauka i moram da priznam da ono shto znam o njoj znam kao laik i zato se ne bavim toliko njome kada raspravljam. Ali zato jako dobro poznajem sociologiju i politichku istoriju, preko chega se moze raspravljati o drushtvu.

Nije ekonomija stvorila nikakvu zaveru, to je nauka koja se bavi drushtvenim odnosima i prouchava ih i onda iznosi chinjenice.

Citat
Eliminisanje oskudice, podela resursa svim ljudima na planeti je jedino moguce resenja, ako covek zeli da izbegne ratove, glad, bedu i slicno.

Ovo je veoma diskutabilno. Shta zapravo znachi ,,oskudica'', s shta ,,zadovoljenje potreba'' u zapadnom svetu. Proizvoljnost ovih termina udaljava od nauchnog principa.
IP sačuvana
social share
If you are strong feign weakness. If weak, pretend strength. Whatever your position, conceal it from the enemy, and he will waste his armies fighting his own phantoms.

Warhammer 40k - Tactica Imperium
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
Prvo, voda nije besplatna i njom se trguje (tj. placa se) bilo da je chesmusha ili flashirana. A veruj mi pre ce se trgovati vazduhom nego shto ce tehnologija biti besplatna.
Ne znam kako je na tvojoj planeti, ali ja vodu i vazduh pijem i udisem besplatno, jos uvek. Mogu da kupim vodu, ali necu.

Vec danas ljudi umiru od gladi i zedji.

Citat
Ma nemoj. A morfologija mushkarca i zene i hormoni koji njihova tela luche koji direktno utichu na ponashanje.
Ovo je zabluda. Hormoni se luce u nasem organizmu. Koliko ce se odredjenog hormona luciti zavisi od sredine u kojoj se nalazimo, odnosno nadrazaja koji primamo iz spoljasnje sredine. Recimo osecaj straha, stresa ima za posledicu pojacano lucenje hormona adrenalina.

Zatim, hormon srece, endorfin, kada se osecamo lepo itd itd.

Citat
Mozak koji se sastoji iz tri dela i onaj najmladji koji se zove neokorteks koji samo ljudi imaju na ovoj planeti, koji je zasluzan za svu materijalnu kulturu koju vidish. Razlika izmedju mushkog i zenskog mozga koja je dokazana neuronaukom u poslednjih dvadeset godina. Postojanje dubokih emocija i emotivnog mozga koji imaju ljudi, za razliku od zivotinja koje jednostavno za to nemaju nikakav kapacitet jer nemaju takav mozak.
Pa dobro, sta hoces da kazes time? Da je ponsanje urodjeno?

Citat
Agresivnost mushkarca i snaznije telo koje ima od zene na shta direktno utiche testosteron.
Testosteron ne stvara nasilje, vec samo doprinosi eskalaciji postojeceg! Ovo je vrlo vazno shvatiti!!

Bihevioralna biologija je beskorisna ako je posmatramo van konteksta okruzenja u kom se desava!!! , a to mnogi ljudi rade, pa i neki clanovi na forumu : )

Nasa biologija ili tzv "priroda" (iako je ovo potpuno besmislen pojam) se ne moze posmatrati sama od sebe, odnosno van okruzenja u kom zivimo....i to je u stvari poenta. Danas se niko ne trudi da promeni okruzenje, vec se sve prepisuje "ljudskoj prirodi", sto je besmisleno i vrlo opasno!!

Poenta je gledati siru sliku, a to je interakcija nas i okoline, a to niko ne radi!

Postoji istrazivanje (nacicu ako treba) o coporu majmuna, u kojem alfa muzjak dominira nad ostalima. Potom se desava to da je taj isti alfa muzjak uklonjen iz copora. Ono sto se primetilo je da se javilo osetno i bitno smanjenje nasilja i agresije medju ostatkom copora!

Glavni razlog nastanka nasilja je podela na inferiorne i superiorne, bogate i siromasne, slabe i jake....Sto je veca nejednakost, to je vise neasilja u nekom drustvu.  Nadalje, tu je i faktor osecaja stida i ponosa....

Citat
Zenski hormon estrogen, koji je zasluzan za zenske osobine i zensko ponashanje koje direktno utiche na mushkarca, koji takodje regulishe menstrualni ciiklus.
Aha...

Citat
Ovo je samo igla u plastu sena, samo sam pomenuo, dakle to nishta kao nema uticaj na ponashanje.
Procitaj prethodni pasus o faktorima koji uticu na ponsannje!

Citat
To je samo izgovor za ljude kojima je lakshe da okrenu glavu na stranu kada se bave nekom prichom da bi lakshe delili svoju ideologiju.
Znaci, u principu, sve se svodi na to? : )) Dosli smo do tog zakljucka? : )))
Vidi, okretanje glave je luksuz koji sebi dozvoljavaju nasi vlasnici, jer ne znaju drugacije, vrlo prosto!

Ja ne pricam o "ideologijama", mene ne zanima politika i dopadanje ljudima, ja govorim o cinjenicama!

Citat
Obrazuj se o ovim stvarima.
Pokusavam, hvala na podrsci! : )

Citat
Nasilje ili sila, reshila je vishe situacija u istoriji nego bilo koji drugi faktor. O tome govori istorija stara oko 5 000 godina. Oni koji misle drugachije zive u zabludi.
Navedi mi jedan 1 primer gde nasilje resava situaciju? Ako si poceo sa periodom od 5000 godina, sasvim sigurno ti nece biti problem!

Citat
Ja stvarno ne znam shta ti imash protiv politichara i ekonomista.
U principu nista, sve dok se ne mesaju sa svojim glupostima u zivote drugih! : )

Citat
A ekonomija je jako ozbiljna nauka i moram da priznam da ono shto znam o njoj znam kao laik i zato se ne bavim toliko njome kada raspravljam. Ali zato jako dobro poznajem sociologiju i politichku istoriju, preko chega se moze raspravljati o drushtvu.
Ekonomija (ovo danas) nije nauka! Iako je tako zovu! : ))

Nadam se da se u druge sfere drustva bolje razumes nego u ekonomiju! : )

Citat
Nije ekonomija stvorila nikakvu zaveru, to je nauka koja se bavi drushtvenim odnosima i prouchava ih i onda iznosi chinjenice.
Ekonomija nije nauka! Ja nikad ne pricam o zaverama. Sistem stvara krize, a eventualne zavere su posledica ocuvanja isnteresa odredjenih ljudi!

Kada bi ti znao koliko je glupo pricati o monetarnoj ekonomiji i cinjenicama u isto vreme....gde bi nam kraj bio. Ako ti je za utehu, 99% ljuidi misli kao ti : )

Citat
Ovo je veoma diskutabilno. Shta zapravo znachi ,,oskudica'', s shta ,,zadovoljenje potreba'' u zapadnom svetu. Proizvoljnost ovih termina udaljava od nauchnog principa.
Naucni princip glasi da covek za pravilan razvoj treba: hranu, vodu, cista vazduh, zdravu ekologiju, obrazovanje, skloniste. Jos nisam sreo coveka koji se ne slaze sa ovim! Mozda takvih primera i i ma....ja ne znam za njih.

Sta znaci oskudica? Nezadovoljavanje potreba u gore navedenim stavkama. Izmedju ostalog, to se desava i zbog uticaja politicara, ekonomije i drustvene klime na planeti Zemlji. Eliminisanjem oskudice, najveci broj kriminala i zlocina ce nestati. Za to vec sad postoje primeri.
« Poslednja izmena: 15. Jul 2012, 09:20:48 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 481
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
Citat
Ne znam kako je na tvojoj planeti, ali ja vodu i vazduh pijem i udisem besplatno, jos uvek. Mogu da kupim vodu, ali necu.

Vec danas ljudi umiru od gladi i zedji.

Pa ako stanujesh u Beogradu, vodu placash preko komunalija. A ako si negde na selu i vadish je s bunara, onda morash da odrzavash bunar shto opet dovodi do odredjenih izdataka i potroshenog vremena.

Citat
Ovo je zabluda. Hormoni se luce u nasem organizmu. Koliko ce se odredjenog hormona luciti zavisi od sredine u kojoj se nalazimo, odnosno nadrazaja koji primamo iz spoljasnje sredine. Recimo osecaj straha, stresa ima za posledicu pojacano lucenje hormona adrenalina.

Zatim, hormon srece, endorfin, kada se osecamo lepo itd itd.

Nije zabluda, ne luche se isti hormoni u mushkom i zenskom telu i zbog toga se mushkarci i zene ne ponashaju isto. Ziveli oni u pecini ili na svemirskom brodu, mushkarac ce se ponashati kao mushkarac a zena kao zena, jer je to bioloshka osnova vrste, a ti chitavu jednu nauku anulirash ubedjenjem da je sve okolina a veruj mi da je sve tako jednostavno nikakve druge nauke ne bi ni postojale.

Citat
Pa dobro, sta hoces da kazes time? Da je ponashanje urodjeno?

Ponashanje je najvishe odredjeno nashom biologijom, chitava kultura i vaspitanje se samo odredjuju prema tome (kako treba da se ponasha mushkarac, a kako zena u nekim zajednicama). Da sve zavisi od samo od sredine onda bi i kerovi i machke bili potpuno isti kao ljudi. Ljudi su u sushtini primati i to nashe ponashanje potiche i sluchno je ostalim primati (dele se u grupe i svaka grupa izvlachi korist za sebe, to rade i majmuni). Hormone sam pominjao samo u okviru ponashanja zene jer je on u suprotnosti sa testosteronom ali bez njega mnoge stvari zensko telo ne bi moglo da izvede kao shto su radjanje, menstrualni ciklus itd...

Testosteron je recimo zasluzan za agresivno ponashanja, shto ga ima vishe mushkarac je agresivniji ali takodje je zasluzan za nabijanje mishicne mase, bez testosterona ne mozesh imati velike mishice (sigurno si chuo da dizachi tegova uzimaju testosteron kako bi povecali mishicnu masu).

Citat
Nasa biologija ili tzv "priroda" (iako je ovo potpuno besmislen pojam) se ne moze posmatrati sama od sebe, odnosno van okruzenja u kom zivimo....i to je u stvari poenta. Danas se niko ne trudi da promeni okruzenje, vec se sve prepisuje "ljudskoj prirodi", sto je besmisleno i vrlo opasno!!

Opet ti kazem da je sve tako jednostavno, odavno bi to tvoje drushtvo postojalo i bez nashe ove rasprave.

Citat
Navedi mi jedan 1 primer gde nasilje resava situaciju? Ako si poceo sa periodom od 5000 godina, sasvim sigurno ti nece biti problem!

1. Kada su Kartaginjani ushli u sferu interesa Rima, Rim je to tako reshio shto ih je u tri rata potukao do nogu. Dodushe i Rimljani su gotovo bili na ivici (epzioda za Hanibalovim pohodom), ali su preziveli. Na kraju su Kartaginu srushili do temelja, ni jedan kamen na kamanu nije postojao. Tek onda je Rim postao ono shto je postao, jer je imao slobodu kretanja sredozemnim morem.

2. Gushenje nacizma i fashizma zashtevalo je ogromnu silu, ali je na kraju dove do rezultata. Nemachka je porazena zajedno sa Italijom, a Nemci su podeljeni na zapadnu i istochnu stranu, dodushe na kraju su se ujednili i postali vodeci nosilac Evropske unije.

3.U peloponeskom ratu koji je trajao 30 godina, moc Atine bila je potpuno unishtena od strane Sparte shto je Sparti dalo mogucnost da napravi i obnovi opshte - helenski savez, shto je chudno jer je Atina bila daleko razvijenija robovlasnichka drzava.

Citat
Ja ne pricam o "ideologijama", mene ne zanima politika i dopadanje ljudima, ja govorim o cinjenicama!

Sve ovo shto prichash tiche se raznih nauka. Jer bez istorije sociologija ne postoji, a bez medicine niti se moze prichato o choveku niti o njegovom ponashanju.

Citat
Ekonomija nije nauka! Ja nikad ne pricam o zaverama. Sistem stvara krize, a eventualne zavere su posledica ocuvanja isnteresa odredjenih ljudi!

To je tachno ali ja da sam robovlasnik u robovlasnichkom drushtvu, ni ja ne bi hteo menjanje drushtvenog poretka koji meni odgovara, ali to je sasvim prirodno jer niko se nece odricati ni svojih ideja a kamoli svog novca, shto nas vraca na prichu o americhkim krupnim kapitalistima.

Citat
Kada bi ti znao koliko je glupo pricati o monetarnoj ekonomiji i cinjenicama u isto vreme....gde bi nam kraj bio. Ako ti je za utehu, 99% ljuidi misli kao ti : )

Nishta nije glupo, sve treba prouchiti jer u suprotnom se razgovori pretvaraju u razgovore gluvih.

Citat
Naucni princip glasi da covek za pravilan razvoj treba: hranu, vodu, cista vazduh, zdravu ekologiju, obrazovanje, skloniste. Jos nisam sreo coveka koji se ne slaze sa ovim! Mozda takvih primera i i ma....ja ne znam za njih.


Da ali sve to, u danashnjim modernim drzavama, ljudi vec imaju i chemu onda taj novi drushtveni sistem i tehnologija.
IP sačuvana
social share
If you are strong feign weakness. If weak, pretend strength. Whatever your position, conceal it from the enemy, and he will waste his armies fighting his own phantoms.

Warhammer 40k - Tactica Imperium
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
Pa ako stanujesh u Beogradu, vodu placash preko komunalija. A ako si negde na selu i vadish je s bunara, onda morash da odrzavash bunar shto opet dovodi do odredjenih izdataka i potroshenog vremena.
Ne, ne stanujem u Beogradu, niko nije savrsen : )

Racuni postoje iz razloga sto se u procesu snabdevanja vodom i el. strujom koristi ljudski rad i zastarela mehanizacija i ideja proizvodnje. To je jedini razlog!

Citat
Nije zabluda, ne luche se isti hormoni u mushkom i zenskom telu i zbog toga se mushkarci i zene ne ponashaju isto. Ziveli oni u pecini ili na svemirskom brodu, mushkarac ce se ponashati kao mushkarac a zena kao zena
  Nigde nisam ni rekao da su hormoni beznacajni. Medjutim, cinjenica je da okolina diktira lucenje (pojacano) odredjenog hormona.

Znaci, po tebi, zenama je urodjeno da nose suknju, da se igraju lutkama, imaju duzu kosu? : )

Ako deckic raste medju zenama, kako moze da se ponasa na nacin na koji mi dozivljavamo da se muskarac ponasa? Imace feminizirane pokrete (za nase poimanje muskosti), jer to je jedino sto ima prilke da vidi. Okolina diktira nacin ponasanja. Svakako, ne sme se zanemariti ni biologija (nasledje, genetika).

Ako devojcica raste medju kaubojima, pa bice kauboj : ) Zena hoda na odredjen nacin, i to je nauceno. Volimo da mesimo sise i to je nauceno. Nasa potreba da prepricavamo kako smo karali ribu je nauceno. Sve je nauceno! Ne postoji ljudska priroda.

Da li je rasizam urodjen? Nacionalizam? Obicaji i kultura?

Citat
jer je to bioloshka osnova vrste, a ti chitavu jednu nauku anulirash ubedjenjem da je sve okolina a veruj mi da je sve tako jednostavno nikakve druge nauke ne bi ni postojale.

Daleko od toga da je jednostavno. Ja nigde nisam rekao da je sve okolina, ali covek razvija sebe u zavisnosti od okoline!! Ne postoji urodjeno ponasanje. Postoje predispozicije! Ali predispozicija nije isto sto i predodredjenost!

Citat
Ponashanje je najvishe odredjeno nashom biologijom, chitava kultura i vaspitanje se samo odredjuju prema tome (kako treba da se ponasha mushkarac, a kako zena u nekim zajednicama).
Ja ne negiram bioloski faktor, ali je on daleko od presudnog!

Citat
Da sve zavisi od samo od sredine onda bi i kerovi i machke bili potpuno isti kao ljudi.
a? Pas i macka mogu da zive zajedno ako odrastaju u stimulativnim uslovima. Eto, dao si odlican primer : )
Citat
Ljudi su u sushtini primati i to nashe ponashanje potiche i sluchno je ostalim primati (dele se u grupe i svaka grupa izvlachi korist za sebe, to rade i majmuni).
Kako primati izvalce korist za sebe, ako zive u zoo vrtu? Ako im covek dobavlja hranu? Drugim recima, ako ne zive u oskudici? Kolika je verovatnoca da ce se majmuni boriti oko hrane, ako je imaju u izobilju?

Hijerarhija je posledica. Najjaci dobija sve, jer postoji sansa da vec sutra nece imati nista. Dakle, pricam o oskudici.

Ako covek raste u oskudici, sasvim sigurno ce imati vece sanse da razvije nasilje.

 
Citat
Testosteron je recimo zasluzan za agresivno ponashanja, shto ga ima vishe mushkarac je agresivniji ali takodje je zasluzan za nabijanje mishicne mase, bez testosterona ne mozesh imati velike mishice (sigurno si chuo da dizachi tegova uzimaju testosteron kako bi povecali mishicnu masu).
: )) Da li to znaci da svi misicavi momci nisu feminizirani? Nisam bas siguran.

Vec sam ti rekao koliko je besmisleno misliti da hormoni deluju nezavisno od okruzenja.

Kada bi postojala "ljudska priroda", covek bi jos uvek ziveo u pecinama!

Citat
Opet ti kazem da je sve tako jednostavno, odavno bi to tvoje drushtvo postojalo i bez nashe ove rasprave.
Daleko od toga da je jednostavno. Ono sto upada u oci je totalna nezainteresovanost za bilo kakve promene.

Zapravo, ja mislim da su tvoji pogledi previse "pojednostavljeni". Taj pogled na realnost "to je tako i ne moze drugacije" je njos jedan vid indoktrinacije.

: ) To "moje" drustvo ce doci, jer to je jedini nacin da covek opstane. Opet, ako se i ne desi, nikom nista, covek ce biti samo propala mutacija.

Citat
1. Kada su Kartaginjani ushli u sferu interesa Rima, Rim je to tako reshio shto ih je u tri rata potukao do nogu. Dodushe i Rimljani su gotovo bili na ivici (epzioda za Hanibalovim pohodom), ali su preziveli. Na kraju su Kartaginu srushili do temelja, ni jedan kamen na kamanu nije postojao. Tek onda je Rim postao ono shto je postao, jer je imao slobodu kretanja sredozemnim morem.

2. Gushenje nacizma i fashizma zashtevalo je ogromnu silu, ali je na kraju dove do rezultata. Nemachka je porazena zajedno sa Italijom, a Nemci su podeljeni na zapadnu i istochnu stranu, dodushe na kraju su se ujednili i postali vodeci nosilac Evropske unije.

3.U peloponeskom ratu koji je trajao 30 godina, moc Atine bila je potpuno unishtena od strane Sparte shto je Sparti dalo mogucnost da napravi i obnovi opshte - helenski savez, shto je chudno jer je Atina bila daleko razvijenija robovlasnichka drzava.
Interesantno je to kako ljudi gledaju pozitivno na nasilje i vide ga kao resenje problema....ali...sve do trenutka kada se ono desava drugom : ))) Medjutim, kada je upereno protiv nas, onda je to "nepravda"! ; )

Te primere, koje si nabrojao, da li su oni promenili cinjenicu da i dalje 80% ljudi na Zemlji gladuje, odnosno zivi ispod granice siromastva? Zar nisi rekao da nasilje resava probleme? Mi konstatno zivimo u nasilju, pa gde su resenja? : )) Ja vidim da smo sve blize i blize tacki bez povratka. Nemoj me zasmejavati.

Citat
Sve ovo shto prichash tiche se raznih nauka. Jer bez istorije sociologija ne postoji, a bez medicine niti se moze prichato o choveku niti o njegovom ponashanju.
Istorija varira, svako ima svoju verziju iste.

Citat
To je tachno ali ja da sam robovlasnik u robovlasnichkom drushtvu, ni ja ne bi hteo menjanje drushtvenog poretka koji meni odgovara, ali to je sasvim prirodno jer niko se nece odricati ni svojih ideja a kamoli svog novca, shto nas vraca na prichu o americhkim krupnim kapitalistima.
To nije "njihov novac"....ma nebitno, druga tema : )

Sve je to lepo, ali problem je taj sto coveku ostaje sve manje mogucnosti, vrlo malo izbora, jer danasnja ekonomija unistava sve.

Citat
Da ali sve to, u danashnjim modernim drzavama, ljudi vec imaju i chemu onda taj novi drushtveni sistem i tehnologija.

Gde imaju? Pa ti kao jedinka si necije vlasnistvo, a o tvojoj imovini (ako je imas) da ne pricam : )

Koji je procenat ljudi koji imaju privid sigurnosti (tzv "moderne drzave"), a koliki je procenat onih koji ocigledno nemaju za osnovni zivot? Nadam se da znas, koliko je koncept "modernih drzava" i "moderne ekonomije"  neodziv!?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 481
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
Citat
  Nigde nisam ni rekao da su hormoni beznacajni. Medjutim, cinjenica je da okolina diktira lucenje (pojacano) odredjenog hormona.

Znaci, po tebi, zenama je urodjeno da nose suknju, da se igraju lutkama, imaju duzu kosu? : )

Ako deckic raste medju zenama, kako moze da se ponasa na nacin na koji mi dozivljavamo da se muskarac ponasa? Imace feminizirane pokrete (za nase poimanje muskosti), jer to je jedino sto ima prilke da vidi. Okolina diktira nacin ponasanja. Svakako, ne sme se zanemariti ni biologija (nasledje, genetika).

Ako devojcica raste medju kaubojima, pa bice kauboj : ) Zena hoda na odredjen nacin, i to je nauceno. Volimo da mesimo sise i to je nauceno. Nasa potreba da prepricavamo kako smo karali ribu je nauceno. Sve je nauceno! Ne postoji ljudska priroda.

Da li je rasizam urodjen? Nacionalizam? Obicaji i kultura?

Aman choveche, i ta izfeminiziranost mushkaraca potiche iz odredjenih zenskih bioloshkih karakteristika. Ne moze tebe neko da nauchi da budesh zena a da pre toga sam nije zensko.

Citat
Zapravo, ja mislim da su tvoji pogledi previse "pojednostavljeni". Taj pogled na realnost "to je tako i ne moze drugacije" je njos jedan vid indoktrinacije.

Jes ja sam indoktriniran zato shto sumnjam u svaku konachnu ideologiju i pokushavam da je proverim kroz sve nauke koje postoje.

Citat
Interesantno je to kako ljudi gledaju pozitivno na nasilje i vide ga kao resenje problema....ali...sve do trenutka kada se ono desava drugom : ))) Medjutim, kada je upereno protiv nas, onda je to "nepravda"! ; )

Jel ovo znachi da se slazesh da sila reshava situacije?

Citat
Istorija varira, svako ima svoju verziju iste.

Znachi ovo shto prichash nema nikakve veze sa naukom i nauchnim principom.

Citat
Gde imaju? Pa ti kao jedinka si necije vlasnistvo, a o tvojoj imovini (ako je imas) da ne pricam : )

Koji je procenat ljudi koji imaju privid sigurnosti (tzv "moderne drzave"), a koliki je procenat onih koji ocigledno nemaju za osnovni zivot? Nadam se da znas, koliko je koncept "modernih drzava" i "moderne ekonomije"  neodziv!?

Imaju, ogromna vecina ima struju i vodu i sklonishte i penzije i zive jako dugo, neki chak do 90 godina. I veruj mi spremni su taj zivot da brane silom i raznim shtrajkovima ako bi im se ta njihova prava na takav zivot ugrozila.

Shto se tiche mene, bash bih voleo da vidim nekoga ko ce da pokusha da mi oduzme moju imovinu. Takva praksa dovodi do pobune u drzavi, a ovi na vlasti koji pokushavaju to da sprovedu uglavnom na kraju zavrshavaju na nekoj banderi.
« Poslednja izmena: 15. Jul 2012, 12:53:55 od WSeeker »
IP sačuvana
social share
If you are strong feign weakness. If weak, pretend strength. Whatever your position, conceal it from the enemy, and he will waste his armies fighting his own phantoms.

Warhammer 40k - Tactica Imperium
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
Aman choveche, i ta izfeminiziranost mushkaraca potiche iz odredjenih zenskih bioloshkih karakteristika. Ne moze tebe neko da nauchi da budesh zena a da pre toga sam nije zensko.
Ono sto ti zelis je da ponasanje izjednacis sa nepromenljivim stanjem, sto je besmisleno.

Ne znam koliko puta da ponovim. Lucenje odredjenog hormona zavisi od okruzenja (ako vec pricamo o hormonima), osecaja straha, srece, tuge, agresije itd. Hormoni ne stvaraju odredjene situacije, vec su odgovor na njih!

Ponasanje muskaraca/zena se uci u zavisnosti od dustvene situacije. Niti su muskarci uvek imali ulogu i ponasanje koje imaju danas, niti zene i uloga i ponsanaje oba pola zavisi od kulture, obicaja itd

Citat

Jes ja sam indoktriniran zato shto sumnjam u svaku konachnu ideologiju i pokushavam da je proverim kroz sve nauke koje postoje.
Nista nije konacno! Svakako, treba proveravati sve! Ja ne zastupam nikakve "konacne ideologije"!

Citat
Jel ovo znachi da se slazesh da sila reshava situacije?
Nikako! Nasilje radja nasilje.

Citat
Znachi ovo shto prichash nema nikakve veze sa naukom i nauchnim principom.
Ne znam kako si dosao do tog zakljucka?

Cinjenica je da covek ne zna tacno sta se desavalo ni pre 15-20 godina, a daje sebi za pravo da prica o periodu od 5000 godina! Istoriju pisu pobednici....

Citat
Imaju, ogromna vecina ima struju i vodu i sklonishte i penzije i zive jako dugo, neki chak do 90 godina.
To je tvoj jedini argument? Penzije?

Kvantitet i kvalitet, sta je to?

Citat
I veruj mi spremni su taj zivot da brane silom i raznim shtrajkovima ako bi im se ta njihova prava na takav zivot ugrozila.
Kada zapalis stalu gde seljak smesti svoje konje, on ih izvede napolje, ali se konji instinktivno vracaju u stalu koja gori : ))


Citat
Shto se tiche mene, bash bih voleo da vidim nekoga ko ce da pokusha da mi oduzme moju imovinu. Takva praksa dovodi do pobune u drzavi, a ovi na vlasti koji pokushavaju to da sprovedu uglavnom na kraju zavrshavaju na nekoj banderi.
Ovo je dobro....probaj da ne placas racune, pa ces videti cije je tvoje vlasnistvo u stvari : )) Probaj da se ne odazoves pozivu u rat, pa ces videti kako ces proci. Drze te u saci, samo sto su dosta mudriji od tebe!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 481
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
Citat
Ne znam kako si dosao do tog zakljucka?

Cinjenica je da covek ne zna tacno sta se desavalo ni pre 15-20 godina, a daje sebi za pravo da prica o periodu od 5000 godina! Istoriju pisu pobednici....

Zato shto kazesh da istorija nije vazna, ekonomija je losha, genetika i biologija i ,,ljudska priroda'' nemaju veze sa chovekom i njegovim ponashanjem. Na osnovu chega ja sa tobom da raspravljam. Jednostavno da se ubedjujem necu.

Razgovor se ovde zavrshava.
IP sačuvana
social share
If you are strong feign weakness. If weak, pretend strength. Whatever your position, conceal it from the enemy, and he will waste his armies fighting his own phantoms.

Warhammer 40k - Tactica Imperium
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
Mozda ova tema nije najbolje mesto za ono sto cu ostaviti, ali svakako ima veze sa temom.

Ljudi treba da zaborave na pojeftinjenje energije, jednostavno, to se nece desiti. Ljudi treba da zaborave na cuvena "nova radna mesta", jednostavno, nece se pojaviti. Fosilnih goriva je sve manje i manje, cene ce rasti i rasti, a radnih mesta zbog toga biti sve manje i manje. Svakako, sistem mora puci, u stvari, vec je otisao u nepovrat! Oporaviti se ne moze, to je realnost.

Kriza, koja je trnutno na snazi je posledica jednog zastarelog i prevazidjenog ekonomskog modela, neprestanog rasta u ogranicenoj sredini. Zdrava logika kaze da to nije moguce. Citava danasnja tzv "ekonomija" (u stvari citav ljudski zivot) je zasnovana na fosilnim gorivima, to je temelj, a temelj se rusi.

Citirao bih Dzeremi Rifkina:

"Ova ekonomska kriza je mnogo dublja. Covek ima do sada najvecu i najkomplikovaniju krizu u istoriji-krizu ljudske vrste!

Koja vrsta "ekonomije" je primarna na planeti Zemlji? Primarna vrsta ekonomije, na planeti Zemlji je fotosinteza!

Mi, kao ljudska vrsta, smo ovakvi kakvi smo, na Zemlji oko 175000 godina.  Cinimo 1/2% celokupne biomase na planeti Zemlji. Ipak, polovinom godine smo prozdrali 30% svih produkata fotosinteze! Neka mi neko objasni kako je moguce odrzati opstanak pod ovakvim uslovima?

Dva dogadjaja, u poslednje 4 godine, koji su najavili zavrsetak Druge industrijske revolucije: Prvi, jul 2008, cena nafte po barelu dostize 147$ . Logican splet dogadjaja nalaze da svaka stavka u lancu snabdevanja poskupljuje. Nasa danasnja civilizacija pociva na fosilnim gorivima: pesticidi, materijali za gradnju, skoro svi farmaceutski proizvodi, sinteticka vlakna, elektricna energija, transport, grejanje i hladjenje....Trenutno zivimo na zalihama fosilnih goriva, jer se trosi mnogo vise, nego sto se proizvede.

Sve je pocelo 2007. godine, kada je barel nafte vredeo 80-90$. Sve ostale cene su pocele da rastu! Kada je cena nafte bila 120$ po barelu, imali smo strajkove gladnih u 22 zemlje sveta!! 40% ljudi na planeti, polovinom ove godine, zivi na manje od 2$ dnevno!!!

Ne moze se ocuvati postojeci ekonomski sistem, zasnovan na dugu, ako stvarna ekonomija, koja podrzava dugovnja propada i puca na svim stranama.

Ova ekonomska igra ce se ugasiti sama od sebe u sledecih 30-ak godina! Ovo sto danas gledamo je zavrsni cin.

1979. godina, godina poznata po "Peak Oil per Capita" i danas, 2006. godina "Peak oil production". Do spomenute, 1979. godine se proizvodilo vise nafte nego sto je bilo potrebno, tako da se deo skladistio, svako je dobijao ravne kolicine. Od tada je proizvodnja nafte skocila, ali je populacija i potrebe coveka, kroz nametnutu ekonomsku igru, rasla brze.

Klimatske promene: ekonomisti, koji nemaju blage veze sta znaci ekonomija, treba da shvate da stvarna, odrziva ekonomija pociva na zakonima termodinamike!! Mi danas placamo "racun za entropiju", za dva veka, dve Industrijske revolucije emisije CO2, metana u atmosferu. Za one koji ne znaju, Entropija je "potrosena energija", koja je prisutna, ali u nedostupnoj formi!

Nalazimo se u periodu 6. Istrebljenja zivota na Zemlji u zadnjih 450 miliona godina!! Svako veliko istrebljenje zivota na Zemlji u istoriji, je praceno klimatskim promenama!

Da li se ovako sumorne prognoze, koje su realnost mogu izbeci? Mogu! Promene moraju biti drasticne, sveobuhvatne, globalne. U sledecih 30 godina, ljudi se moraju skinuti sa ugljenika (fosilnih goriva)!

Treba da se zapitamo: Kako i nakoji nacin su se velike Industrijske revolucije kroz istoriju desavale? Jer, ako znamo kako su se desavale, znacemo sta treba da radimo na globalnom planu. Velike Industrijske revolucije su se desavale kada su se dva fenomena spajala: energetski rezimi i komunikacisjka revolucija koja je podrzavala  novonastale energetske rezime.

Novi energetski rezimi, omogucavaju gradnju kompleksnijih civilizacija, drugacije ekonomske i drustvene modele. Da bi se ovo desilo, kompleksnije civilizacije zahtevaju i nove komunikacijske revolucije, koje podrzavaju i upravljaju razvojem novonastale realnosti.
 
Nas zivot danas je baziran na fosilnim gorivima, gorivima koja se ne mogu naci svuda, kojih nema u vasem dvoristu, cija proizvodnja zahteva ogromnu vojnu i geoploliticku investiciju kako bi se obezbedili. Zahtevaju masivan finansijski kapital, budite sigurni da ce ovaj nacin proizvodnje energije biti najskuplji i najcentralizovaniji energetski sistem u istoriji i, on umire!

Svi mi, imamo svu energiju koja nam je potrebna, tu u vasem dvoristu!! 45 minuta Sunceve svetlosti dnevno, moze napajati buducu globalnu ekonomiju tokom cele godine! Vetar, geotermalna energija, spremna da se crpi. U priobalskim podrucijima energija plime i oseke.

....."
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.132 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.