Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ono sto nismo znali o Italiji...  (Pročitano 18749 puta)
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Vidim, sve vam je loše, silujete internet ko niko u Evropi  Smile Smile

I dosta više sa tim ...stoka... Smile

« Poslednja izmena: 09. Jan 2012, 19:22:11 od Arijada »
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
Do duše, priča o jeftinim prostitutkama u Češkoj nema veze samo sa standardom, koji je svakako značajno lošiji nego u Zapadnoj Evropi. Tu postoji i jedna komponenta koja im je ugrađena u podsvest. Oni su navikli da su pod nečijom čizmom(Nemci, Rusi...), da ne kažem da ih neko uvek je**, pa i kada su slobodni ta komponenta ostaje, jer im je urezana duboko u podsvest.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Ovo si odlicno i vrlo razumno primetio  Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
mob
Apple iPhone SE 2020
Inace, cisto da se vratimo k temi...

Lapsuse, hvala na informacijama... korisne su za one koji zele da zive i rade u Italiji i za nas koji tamo zelimo da odemo samo turisticki... I posle ovoga sto si ti naveo i sto sam cula od prijatelja koji su ziveli\radili\studirali tamo - samo turisticki...


Ako imas jos neki savet, budi ljubazan i podeli sa nama...

Npr. mene zanima da li postoje lokalni autobusi, posto sam nasla jedino vozove, koji su... opet... bili preskupi... Tipa... povratna Rim ~ Milano je kao Beograd ~ Venecija sa sve naknadom za spavaca kola...

« Poslednja izmena: 11. Jan 2012, 13:30:36 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 16.0.912.75
Vjerujem da mnogi vec znaju za tu stranicu ali od viska glava ne boli.Tako cu navesti nesto sto po meni izgleda najjeftinije ne samo za Italiju nego za mnoge gradove sirom Europe.Stranica na netu je Wizzair.com negdje je napisana i odvojeno Wizz Air,negdje Wizair,u svakom slucaju radi se o ekstra povoljnim cijenama letova aviona uz rezervaciju.Licno dva puta sam putovao na relaciji Venecija-Budimpesta uvijek po istoj cijeni, nevjerovatnih ali istinitih 22 eura povratna karta.Dosta ugodni letovi tek da odes na odredjeno mjesto i vratis se.Mislim,da ovakvi letovi postoje na relaciji Beograd-Venecija i obratno,tako da ovakav nacin turistickog obilaska Italiji postaje najisplaitiviji.

Konkretno sto se tice relacije Roma-Milano nema nista jeftinije od voza.Postoje samo solucije koji voz izabrati,pa tako da oni sa oznakom IC dodju povoljnije od ostalih s tim sto nemaju krevete.A kada vec pricamo o turistickom obilasku Italije treba spomenuti sledece.Kada krenemo prema jugu (znaci prema Rimu),vrijedno je pogledati krivi toranj u Pisi,Firenzu i normala Rim.Krivi toranj u Pisi mozda jeste atrakcija,ono sto vidite na slikama to i jeste to.Jedan krug od 500 metara i sve se zavrsava.Grad je vrlo mali i kada sam bio (2007) dosta prljav.U samom gradu mozete naci jedan hotel koji po meni eto vrijedi spomenuti.S vana je starina nekadasnjeg manasitira,takva je i unutrasnjost.Sve ostalo isto osim soba koje su napucane do bola (klima,tus,net.,satelit.tv.kartice nista kljucevi itd.).Cak imate crkvu u sred hotela koja sada zvoni ali da najavi dorucak,rucak,veceru sto mogu reci da me iznenadilo za pojam Italije.Vrlo obilno,i vrlo ukusno za nas Balkance sa punom trpezom mesnih stvari.
Firenza je mnogo ljepsa i mnogo uredjenija.Kada tek dolazite u Firenzu imate osjecaj da dolazite na Balkan.Brda,zelenilo,tuneli,tek u podnozju lezi Firenza.U dva navrata sam bio u Firenzi ali vrlo kratko tako da ne mogu mnogo reci o ovom gradu,osim da ima strasno mnogo starinskih gradjevina i djeluje mnogo uspavano.
Rim...jedno opste rasulo svega.Mnogo vise ima doseljenika nego Italijana.Istina ima se sta vidjeti,ali da ne lazem ovako to izgleda.Ulazi u muzeje su od 20-30 eura,rucak recimo radnicki da tako nazovem sa spagetama kao prvo jelo,drugo jelo neka bisteka uz to 2 dl.vina kosta 18 eura.I to ako pronadjete neku rupu u corsokaku Rima.Inace kafica na trgu je 5 eura da ostalo ne navodim.
Zasto sam izdvojio ova tri grada.Jer to je jedino vrijedno obilaska kada se krene prema jugu.Dok mnogo isplativije dodje sjever Italije sa mnogo vise atrakcije i uzivanja.
Samo putovanje autom (u ovom slucaju od Beograda) mnogo manje kosta od bilo kojeg drugog prevoza.Na samom ulasku u Italiju imate dvije relacije (ko sta vise voli),jedna je krenuti prema Dolmitima (preljepim planinama),dok druga bi uz more do Venecije.Nakon Venecije dolazi Verona sa strasnom ljubavi Romea i Julie.Potom ponovno odvajanje prema Svajcarskoj prije Milana za jezero Como gdje sva elita svjetskog jet seta ima vile.Sam Milano je katastrofa,zato bolje ne ulaziti u isti nego produziti za provinciju Ligurija.Nakon nekih 200 km dolazite u Genovu,gdje stvarno se ima sta vidjeti.Cijene su prihvatljive,grad je cudo sam po sebi.Tu mozete vrlo lako zalutati u svim ulicicama koje postoje,ali vrlo lako pronaci hotel za nekih 15 eura na noc.Od Genove sto bih nazvao centrom Ligurie imate opet dvije opcije.Jedna je krenuti k' "cinqe terra" (pet zemalja) a druga prema Monte Carlu.Ako idemo prema pet zemalja tu ljudi ostaju bez daha.Jer radi se o gradu koji u duzini od 6 km imate pet razlicitih gradjevina,pet razlicitih jezika,pet razlicitih sfera a sve bi jedna ulica.
Okrenuvsi vas kompas prema granici Francuske,prolazite kroz Savonu koja nije za razgledanje,Imperia koja ima samo jedan zamak na obliznjem brdu,ali oba ova grada uz predivne plaze koje nude ugodjaj tokom citave godine.
Nakon ovih gradova dolazi meni jedan izuzetno drag to bi San Remo.Gradic koji se kupa u cistom moru i gdje cak benzinske pumpe su u cvijecu.Grad koji odudara svojom cistocom od cijele Italije,sa predivnim setalistima,bazenima,vilama,morem,plazama...jednostavno bogat grad u svakom pogledu.Nakon njega preskocio bih grad uz samu granicu koji se zove Ventimigla...strasno prljav koji nema sta za ponuditi,ali je uz granicu sa Francuskom.Nekih 5 km od Francuske vec se osjeti uticaj harmonije i idile.Cisto more sa kratkim plazama koje prekidaju stijene.
Ulazak u Francusku je kao recimo iz Slovenije u Italiju,nigdje nikoga i slobodno autom nastavi dalje do Monte Carla...ali on je vec neka druga prica.
Sada cijene...
Samo putovanje autom od ulaska u Italiju (govorim polazna tacka Beograd) do Francuske granice kosta putarine oko 50 eura.Hoteli koji se mogu pronaci mnogo su jeftiniji ako rezervisete preko booking.com,opet primjer.Dosta puta sam koristio ovu stranicu za rezervaciju hotela u Njemackoj i Austriji,nikada nisam platio vise od 22 eura po nocenju uz dorucak.Tako da ovo preporucujem i za Italiju.
Ako se vec odlucite za Veneciju...nekako vec uredimo nesto za ljude sa foruma Smile
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
Apple iPhone SE 2020
Da se nadovezem... Wizzair ima let Beograd ~ Rim... i cena varira.. zavisno od popusta... od 40 do 120e - povratna...

Ono sto sam gledala po Rimu... malo me je prenerazilo po pitanju cena...
Mislim, nisam ja neki snob, ali mi se ne daje do 30e za krevet u zajednickoj sobi u hostelu...
Takodje, iznenadilo me je sto su sobe mahom sa zajednickim kupatilom...

Planirale smo da idemo jos u Milano i Firencu... tj. meni se negde u mozgu zacrtalo da idem u Firencu...
Drugarica se pre nekoliko dana vratila sa proputovanja (kolima) Srbija ~ Hrvatska ~ Slovenija ~ Italija ~ Svajcarska... i kaze da je Venecija zaista lepa... i da treba izdvojiti dva dana da se sve do tancina obidje.... oni su imali 2 sata....  Smile i da svi koji zele da idu tamo, krenu sa mislju da ima dosta stepenica (valjda preko tih mostica).. To su njene reci, ja ne mogu da potvrdim... samo videh po slikama da su mostici... mostici.. mostici Smile

I da... ona bi ponovo da obidje Milano, posto su pored njega projurili... a ucinio joj se kao prava metropola...

Takodje, jedno zapazanje njenog decka je i to da su putevi savrseni... i da se putarina isplati.. svaki evro... cak je krenuo sa konspiracijom da Italijani nesto posebno stavljaju u asfalt, posto takve puteve (autostrade, ne?) nije video u okolnim zemljama, pa ni u Svajcarskoj...

Inace... zakljucak je da je Italija zanimljivija, jer Svajcarski gradovi lice na lavore... i svi su isti... jezero, grad, tvrdjava, planine... samo su imena razlicita...  Smile


I nema ljubicastih kravica Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 16.0.912.75
Rekoh Rim je za pogledati,ali ono sto se vidi za te pare moze se obici skoro cijela sjeverna Italija.Recimo i ta soba sto si vidjela je obicno smece ( veruj na rec ).Sobe sto se obicno vidjaju na netu i traze kao jeftin smjestaj su:zajednicko kupatilo,namjestaj koji smo mi imali oko 60 godina,ispucali zidovi...ma jednom rijecju stala.Zato mnogi posjete Rim samo jednom i nikada vise,ali eto Rim zivi jer uvijek imaju ti koji kazu samo jednom.
Zasto mnoge slike se vidjaju sa trga i svi drze neke flasice za vodu? Zato sto obicna voda kosta 2 eura,nose ruksak,sendvic i to je to...oci vide,kamera slika i nikada vise.Rekoh ima se sta vidjeti,ali bas i nema za te pare koje traze.Vecera za jednu osobu u malo gotivnijem restoranu je oko 80 eura,casa vina (ono koje niko ne pije) 7 eura...Rim po meni je bacanje para bez potrebe.
Firenza je nesto sasvim drugo.Rekoh vrlo kratko sam bio ali tamo kao da vrijeme stoji.Veliki problem je kada dodjes u Firenzu sto nema jos nesto u okolini razgledati.Firenza i to bi to...valja putovati po 400 km do sledece zanimljive destinacije ( do Rima naravno manje).
Dosli smo do Milana...kako sada proracuni stoje ima oko 8 miliona stanovnika.Sami ulazak u Milano sa 6 traka traje oko 4 sata (mic po mic),ako dodjes u pravi termin a to bi od 14-19 sati.Cijene garderobe u uzem centru su recimo cipele HIT moda 250-350 eura,neke obicne majice nema ispod 120 eura,kaput Armani nema ispod 800 eura...vrijedi pogledati,ali ako se ima oko 5.000 eura u kesu moze se covjek obuci od glave do pete.Isti model,iste cipele,isto sve nadje se u manjim gradovima za upola manju cijenu...ali Milano je Milano.
Sto se tice puteva stvarno se mogu sloziti sa tim.Recimo od Trsta do Milana sa autom ne treba vise od 4 sata voznje (normalna) i ima se sta vidjeti.Nekom drugom priliko potanko sve cari Italije opisem,poceli smo od crnog i idemo ka svjetlu.
Slozio bih se sa tvojom drugaricom,s tim sto bih dodao ne dva dana...za Veneciju je potrebno mnogo vise od toga.A kada se dozivi Venecija,tada covjek pozeli i ostati.
Svaki dan...bas svaki dan u Veneciju dolazi more turista,tako da svaki dan male ulice koje vode do trga su prepune.Na samom dolasku vrlo upecatljivo je sto imaju putokazi (ebes ga Bosanac sam bas ja znam kako se kaze na Srpskom putokaz,mijesam svasta...valjda se to zove srpsko-hrvatski) koji vode do trga da ljudi se ne izgube.
Cijene u Veneciji...voznja gondolom za dvoje kosta 40 eura,po meni mnogo ali vrijedi platiti.Cijela Venecija kroz kanale se prodje i ispod silnih mostica,dok sama voznja traje oko 40 minuta.Jedinstven dozivaljaj je voznja gondolom i ako se zeli upoznati Venecija treba sjesti u ovaj "kanu".Kafica na trgu je 4 eura,cola 6 eura,parce pizze 5 eura itd...

Venecija zivi romantikom...sto vise se ostaje u tom gradu,sve vise se postaje dio njega...
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
Venecijance bije glas da su žešći hokštapleri, varalice i lažovi. Čak i Dante i Bokačo to provlače u svojim delima, gde je Venecijanac simbol za prevaru.
Ono što je karakteristično za Italiju je velika tradicionalna podeljenost u društvu na desnicu i levicu. Recimo sada je desnica na vlasti(neki kažu povampireni fašisti), od komunističke omladine sam saznao da su zabeleženi slučajevi potapanja brodova sa azilantima i različiti drugi oblici likvidacije azilanata iz Afrike. Takođe, komunisti(koji su većina gledajući mlađu populaciju) tvrde da se ti azilanti koji se dokopaju kopna, smeštaju u neku vrstu radnih logora zatvorenog tipa, gde imaju očajne uslove za život, nikakvu hranu i medicinsku zaštitu. Oni se sami organizuju i uz specijalne dozvole, koje im često ne odobravaju, tim nesrećnim ljudima dostavljaju hranu i lekove. Jezivo zvuči. Eto zašto je Banja Koviljača El Dorado za azilante.
Mislim da je Italija daleko od obećane zemlje i da joj preti Grčki scenario, čak sa elementima građanskog rata.
Turistički je svakako treba obići, zaista ima šta da se vidi. Za život, osim ako niste sportista, šaner ili slično, nećete se tamo leba najesti u današnje vreme.
« Poslednja izmena: 12. Jan 2012, 15:23:38 od mkocovic79 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 16.0.912.75
Ovo si upravu.Ima jedna druga strana medalje kada pricamo o Italiji.Ti ljudi su gori od zeceva,tako da nema govora o pobuni,nemaju tu krv,nemaju taj karakter.Sto se tice crnaca ima jedna malo poznata istina.Italijanske vlasti za svakog koji dodje kao azilant (Afrika) uzimaju novac od EU.Izdaju one kartice crvenog krsta i time pravdaju EU novac koji eto dolazi za iste.Azilanti taj novac niti vide,niti osjete.Istina da se tretiraju kao roblje u tim logorima,iz kojih pokusavaju pobjeci prema sjeveru.Opet koliko god sazaljevao sa tim ljudima jedno mi nije jasno,kako za 15 godina boravka u Italiji ne zele nauciti taj jezik? Treba se zamisliti nad cinjenicom da po 10-15 osoba zive u jednom stanu a to rade upravo azilanti iz Afrike i Kinezi.
Postenje Venecije temelji se na sledecoj cinjenici, 1 sat parkinga za auto=5 eura.U Veneciji sve je prevara osim gradjevina i samog uzivanja u istim.Zato sam rekao da je vrlo bitno koliko minuta traje voznja gondolom,kada vide da ima dosta turista znaju skratiti istu na pola Smile
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.