Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Omiljeni i manje omiljeni aspekti  (Pročitano 1976 puta)
13. Nov 2008, 09:47:02
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
 Koji aspekt ili polozaj planete, kuce i slicno smatrate posebno pozitivnim u svojoj natalnoj karti, i obratno,  koji smatrate negativnim?

Mislim da svako moze u svojoj karti da nadje razlog iz kog mu se odredjene stvari u zivotu desavaju, lepe i ruzne.

Eto, ja na primer znam da je moj problem vladar pete kuce (Mesec) koji je otisao u 12. i to u znak Jarca. Vladar pete u 12. mi non-stop donosi neke tajne i komplikovane veze. To me prati celog zivota. Plus, polozaj Meseca u Jarcu je uzasan.

Isto tako mi se ne svidja to sto mi je AC u Ribama. Prevelika osetljivost i sklonost sanjarenju i nerealnim stvarima.

Sto se tice stvari na koje sam ponosna....trenutno mi ne pada nista na pamet, osim mozda Sunca u Vagi. Kad se setim nastavicu analizu  Smile




IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 66
Zastava R Srpska- Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia E66
meni se ne svidja sto je moj saturn, vladar 7 kuce otisao u 4 u devicu delom, i tacno je da tezim starijim parnerima i tacno je da je verovatan kasniji brak i tacno je da mi saturn uvek otezava emotivno polje  Smile a verovatno i jos toga
« Poslednja izmena: 13. Nov 2008, 12:30:34 od btanja »
IP sačuvana
social share
"... i ništa neće dušu da zanjiše
nit u drhtaj može da svali
ko je ljubio taj ne ljubi više

izgorelog niko nezapali..." Sergej Jesenji[img][/img]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
Što se tiče samih aspekata, dobrih-loših, nije sve kao što to pojedini vide ili crno ili belo

Recimo neko ko ima Merkur kvadrat Uran će nailaziti na veće teškoće u smislu da će možda imati prekide u svojim intelektualnim aktivnostima, trošiće se mentalno više, biće napet, ali će ga ovaj isti aspekt nagoniti na rešavanje problema, on će aktivnije razmišljati, ulaziti u problematiku itd. nego neko ko ima Merkur trigon Uran.

Dobri aspekti umiruju aktivnosti i samim tim nam daju i neke osobine koje možda i nisu tako dobre kao što mislimo dok nas loši aspekti podstiču da delamo da idemo napred, da se borimo, očvršćuju nas...

Na jednom forumu je jedan forumaš napisao jako lepo objašnjenje pa ću ga citirati:

'' Nekada davno su Ptolomej, a kasnije Kepler tvrdili da ne postoje dobri i loši aspekti, već stresni i manje stresni- oni kod kojih stvari idu glatko. Medjutim, ukoliko nešto ide glatko, to nikako nije garancija da će neko biti uspešan u datoj oblasti ili da će se izvesni baviti nečim što bi mu donelo dosta dobrog. Aspekt svakako znači pogled- kako se dve osobe posmatraju, kako jedna drugu vide ili ukazuje na dve različite prirode koje se jednom moraju sresti. Naravno da je bolje ukoliko dve planete dobro druguju, medjutim, najbolja situacija je ta ,da težak aspekt preko dispozitora ide u sekstil ili trigon. To...je već dar sa Neba. Osoba tada može napraviti šta god poželi.Ljudi koji su početnici u ovom poslu imaće dosta muke da shvate kako to da najbolji pisci ili mislioci imaju jezivo napete i stresne horoskope, Merkur gotovo uvek trpi nalete od transcedentnih planeta i veoma često od Saturna i još mnogo toga. Nekada će maleni ljudi drugima proricati sjajnu budućnost, ali će slavu pobrati uvek onaj koga ste davno,davno otpisali. Čovek sa stresnim aspektima ima toliko energije da se vi jednostavno ne možete takmičiti sa njim. On je već pobedio- samo vi to još ne znate. Radi se o tome da je kvadrat ne samo jači od trigona- nego neuporedivo jači. Tu je smešteno mnogo besa, ima prirodu Marsa, a isti Mars je vojnik, nikada romansijer ili zanesenjak. Kada nešto želite da napravite u životu, potrebno vam je mnogo Marsa, mnogo izazovnih aspekata, inače ćete slatko dremuckati dok drugi oko vas ovim ili onim osvajaju svet i još im nećete dati za pravo što i vama nisu ostavili nešto, nego, bezobraznici, sve uzeli! Često od naše snage zavisi hoćemo li živeti u centru ili na periferiji života.''

Na primer, meni je Mesec jako lepo postavljen. Neko bi rekao-blago njoj, kako joj je lepo postavljen Mesec...a meni sa njim ponekad nije baš najbolje. Dešavalo se da moju dobrotu, duševnost, osećajnost mnogo puta iskoriste...i onda ne mogu da volim baš što sam tako emotivna i osećajna...što sam dobrodušna.. Tu ne bi bilo loše,čini mi se, da je stajao i neki aflikacioni aspekt Smiley

Jedine postavke koje me stvarno plaše i koje nikako ne mogu da proniknem su
- vladar VIII - Pluton u VII u uklještenom znaku - u Vagi. Vreme će pokazati, aktiviraće ga tranziti, ne znam kako ne znam kada  Smile
- vladar XII Uran u VIII kući (dobro u egzaltaciji je, u škorpionu, ali opet avaj  Smile )



IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Evo da prijavim jos jedan aspekt koji mi se ne svidja, Venera kvadrat Neptun. Sklonost iluzijama u ljubavi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 51
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Evo, i ja bih prijavila jedan mucni aspekt : Mjesec kvadrat Saturn Smile

Daje veliku nesigurnost, kao i ogroman kompleks manje vrijednosti i osjecaj da nisi dostojan ni paznje ni ljubavi, da nikad nisi dovoljno dobar. Ok, ne mora znaciti da je ova osobina posljedca samo tog aspekta Smile, ali gledajuci svoju natalnu kart, samo mi on bode oci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 69
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Moji omiljeni aspekti su Jupiter, Merkur i Uran u konjukciji u X kuci u Vagi. Pri tom su mi Jupiter i Merkur u sekstilu sa Venerom u Lavu.   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.