Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 16:32:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 26
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Omiljena knjiga...?!  (Pročitano 46035 puta)
25. Mar 2003, 11:15:25
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Dakle, koja je vasa omiljena knjiga?!
Da li uopste citate i kakvu vrstu literature volite...
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
omiljena knjiga: mali princ (i nemoj neko da je nije procitao :mad: )
omiljeni pisac: hesse
trenutno citam: scrito sul corpo (ne znam ni naslov u originalu, ni kako je kod nas prevedeno, ako je uopste prevedeno), i nije lose
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Ja trenutno citam od JOHN CHRISTOPHER "The death of grass" ,takodje neznam kako je prevedeno u YU i dali je...

Omiljeni pisac: ima ih mnogo...Izdvojila bih Agatu Cristy

Knjige: ima ih takodje mnogo...a najvise volim da citam ljubavne romane koje mogu da procitam u "jednom dahu" kako se to kaze kod nas... Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Being number two sucks.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2057
Zastava Prague, Cz
mob
Nokia 6500 + iPhone
E ovo definitivno nije pitanje za mene. Što se tiče romana, ja sam čitao samo lektiru u školi (iako je i tu bilo dobrih knjiga) a pored toga sam pročitao najviše 10 knjiga, možda ni toliko (tu spadaju i Mali Princ i Nevesta za Malog Princa).

E ali zato dosta čitam tehničke knjige (nije pitanje ove teme, ali da ne ispadne da sam nepismen :)))). Kući imam oko 20 knjiga vezanih za kompjutere (svaka ima preko 500 strana) i sve sam i pročitao i dobro prostudirao, a ima ih još koje sam pozajmljivao. A naravno, tu je i gooomila online stručne literature. E da, baš sam juče kupio jednu knjigu za UNIX umrežavanje.

A sada čitam knjigu od Kevina Mitnicka, The Art Of Deception. Mogu da je pohvalim. Čitajući ovakve knjige čovek sebi razjasni dosta stvari.

A inače, nađe se tu i neka SF knjiga i naravno neizbežni stripovi, ali to nema veze sa ovom temom tako da je bolje da ćutim.
IP sačuvana
social share
WARNING: The post above may contain content unsuitable for ignorant posters.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Mali princ je jedna od mojih omiljenijih knjiga.
Tu je i Beskrajna prica od Mihael Endea i od Edgara Alana Poa Dozivljaji Gordona Pima (preteca horor filmova)  i svidja mi se Mopasan i njegove price
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Dostojevski. Cijeli njegov opus. (Malo ima što nisam pročitao).

Trenutačno baš i ne čitam jer ne stignem. Zadnje sam pročitao Turgenjeva: Ledina i Bashevis Singera: Lik i druge pripovijesti. Preko božićnih praznika.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
He, he... knjige... Obozavam ih i stalno nesto citam...
Imam prilicno cudan ukus sto se knjiga tice (ukus koji se nikako ne podudara sa ukusom mog profesora srpskog).
Omiljeni pisac mi je definitivno Charles Bukowski, a najdraza knjiga koju je on napisao- "Bludni sin" (pored toga, naravno i "Post office", "Zene", "Pjesme posljednje zemaljske noci"...) .
Pored njega, naravno Salingerov "Lovac u zitu", a sto se domacih pisaca tice, nekako mi se najvise dopada Milovan Oklopdzic i njegov "Ca. blues".
I uvijek mogu citati neku SF knjigu...
Ono sto se podudara u ukusima moga profesora i mene, to su Andricevi "Znakovi pored puta". Definitivno najbolja knjiga koju sam ja citala.
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1197
mali princ je sigurno favorit. 1984 isto tako. od domacih pisaca Grigorije Bodzovic. sve njegovo! i Jovan Ducic, naravno!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
hm...
nisam znala da ima toliko ljudi kojima se svidja mali princ Smile
bas sam prijatno iznenadjena Smile

od domacih bih pomenula momu kapora, ko nije cit'o nek pocinje odmah :wink:
a i pavic mi je dobar, al ne bas sve
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
E da, i 1984 nije losa knjiga, a mali princ, to je zakon kniga!

@sarmica
Imala sam je na kompijuteru ali ako zelis mogu se potruditi pa cu je naci na netu pa ti poslati link ili ti poslati postom... mada mi je malo bezveze da se takva knjiga cita sa kompa ali ajde... nije lose za podsecanje...
inace posedujem tri verzije knjige, na francuskom, engleskom i sprskom, ubedjivo je najlepse na francuskom!
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 26
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 16:32:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.